Kredyty bankowe Kredyty internetowe Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Czy kredyt można dostać bez zaświadczeń o dochodach?

kredyt bez zaświadczeń o dochodach
Rate this post

Aby uzyskać kredyt w banku często w tym celu poza samą wizytą w banku, musimy jeszcze się zaopatrzyć w specjalne zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu, które wystawi nam nasz zakład pracy. Nie da się ukryć że załatwianie takiego zaświadczenia nie dla wszystkich osób jest na rękę i to z różnych względów. Czy można się bez tego obejść? Przecież nie każdy musi wiedzieć o tym że chcemy wziąć kredyt! Na to pytanie postaramy się Wam dzisiaj odpowiedzieć.

Aby jednak nie przedłużać – można się obejść, ale pod warunkiem że nasze wynagrodzenie otrzymujemy na nasze konto bankowe. W takiej sytuacji zamiast załatwiania zaświadczenia o dochodach, powinno wystarczyć pobranie wyciągu z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy. Oczywiście należy przy tym zaznaczyć że działa to tylko w przypadku określonych banków a nie wszystkich. Mam tu na myśli w szczególności te banki które umożliwiają uzyskanie kredytu drogą internetową.

Bierzemy kredyt bez zaświadczeń o dochodach

W przypadku kredytów internetowych a więc takich udzielanych choćby przez mBank czy serwis iGotówka nie jest wymagane przesyłanie zaświadczeń o dochodach. A to dlatego że wszystkie formalności załatwiane są zdalnie przez internet. Wystarczy zatem zalogować się na nasze konto bankowe, przejść do historii konta i wyeksportować sobie historię konta do pliku pdf. Najczęściej banki wymagają historii wpływów z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Jeśli nie poradzimy sobie z tym sami lub nie mamy dostępu do konta przez internet możemy podejść do naszej placówki bankowej i poprosić o taki wyciąg.

iGotówka udziela kredytów bez zaświadczeń
iGotówka należąca do banku BNP Paribas jest obok mBanku jedną z popularniejszych instytucji udzielającą kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Uzyskanie kredytu bez zaświadczeń o dochodach jest możliwe jednak w przypadku niższych kredytów, maksymalnie do 10 lub 20 tysięcy złotych. Jeśli interesują nas wyższe kwoty to niestety będziemy musieli się pofatygować w celu załatwienia papierowego zaświadczenia i przejść się do placówki bankowej w celu dopięcia dodatkowych formalności.

W jakich bankach mamy szansę dostania kredytu bez dokumentu potwierdzającego nasze dochód? Jeśli zamiast takiego dokumentu możemy przedstawić wyciąg bankowy to otwarte drzwi powinniśmy mieć w mBanku, iGotówka, Getin Banku czy T-Mobile usługi bankowe. Każdy z tych banków posiada specjalne oferty internetowe z których mamy możliwość skorzystania bez konieczności wychodzenia z domu. Poza samym wyciągiem z konta będzie nam również potrzebny skan dowodu osobistego który możemy wykonać zarówno za pomocą skanera jak również aparatu cyfrowego. Skan takiego dokumentu będziemy mogli przesłać do banku w postaci pliku pdf lub jpg.

Wniosek o kredyt bez zaświadczeń o dochodach online do którego nie będzie potrzebne „papierowe” zaświadczenie o dochodach złożymy w bankach:

mBank – wniosek o kredyt online
iGotówka (BNP Paribas) – wniosek o kredyt online
Getin Bank – wniosek o kredyt
T-Mobile Usługi Bankowe – wniosek o kredyt online
Zaplo – pożyczka online
Wonga – pożyczka online

7 Responses

 1. Rzeczowy i konkretny artykuł. Istotnie, w niektórych bankach kredyt gotówkowy na stosunkowo niewysoką kwotę może być przyznany bez konieczności przygotowania zaświadczenia o dochodach. mBank w tym przypadku jest szczególnie wygodny.

 2. Niektóre z kredytów gotówkowych można. Z tego co wiem to Alior Bank i PKO dają taką możliwość.

 3. Nest Gotówka/Nest Konsolidacja dostępna jest również w ofercie na oświadczenie.
  Maksymalna kwota kredytu dla nowych Klientów – około 4.500 zł.

 4. Moim zdaniem w parabankach owszem, ale w bankach niekoniecznie. Jak bank nie sprawdzi czy masz za co oddać pieniądze, to na jakiej podstawie ma Ci je pożyczyć? Za dobre słowo?

 5. Pytanie: Czy możliwe jest wzięcie kredytu za poświadczeniem poręczyciela, deklarującego się spłacać zaciągnięty kredyt, w momencie , gdy nasza sytuacja finansowa by to uniemożliwiała?

 6. Nie ma już dzisiaj poręczycieli czy żyrantów -są jedynie współkredytobiorcy.
  Sytuacja finansowa i prawna każdego ze współkredytobiorców analizowana jest na takich samych zasadach i każdy na takich samych zasadach odpowiada za spłatę kredytu.

 7. W banku raczej słabo, chyba że weźmiemy w banku udzielającym kredyty internetowe, wtedy powinno się udać. Tylko że wtedy, zamiast zaświadczeń wymagane są wyciągi z konta bankowego. Bez większych problemów możemy jednak sami sobie pobrać takie zaświadczenie, po zalogowaniu się na nasze konto bankowe przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *