Inwestycje biznesowe Konta bankowe Konta firmowe

Konto firmowe bez opłat miesięcznych

Zanim zdecydujemy się na otwarcie konkretnego konta firmowego warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się dostępnym ofertom bankowym nie tylko w jednym banku. My szczególnie zwrócilibyśmy uwagę na konta firmowe z bezpłatnym prowadzeniem konta czyli konta firmowe pozbawione miesięcznych opłat.

To jednak że dane konto firmowe oferowane jest jako darmowe wcale nie musi oznaczać że jest takie atrakcyjne na jakie wygląda. O czym po części wspomnieliśmy już w rankingu kont firmowych 2013. Może się bowiem okazać że faktycznie pozbawione jest opłat miesięcznych, ale posiada wysokie opłaty za przelewy i wypłatę gotówki z konta.

Rachunek firmowy bez opłat miesięcznych

Dzisiaj zaprezentujemy dwa naszym zdaniem najciekawsze propozycje darmowych kont firmowych a więc bez opłat miesięcznych.

mBank – mBiznes

O tym koncie pisaliśmy już nie raz i jeszcze nie raz napiszemy. Konto internetowe mBiznes oferowane jest przez mBank już od kilkunastu lat i od tego momentu cały czas pozostaje bezpłatne. Zakładając konto firmowe z mBanku mamy więc tą pewność że nie będziemy ponosić żadnych miesięcznych opłat związanych z prowadzeniem konta nawet jeśli jego saldo nie będzie wzbogacane bieżącymi wpłatami.

Poza bezpłatnym prowadzeniem dostajemy jeszcze bezpłatne przelewy do ZUS i US które możemy dokonywać przez internet. Jeśli będziemy chcieli wpłacić gotówke na konto firmowe będziemy mogli do tego celu użyć wpłatomatu mBanku i za tą operacje również nie będziemy ponosić opłat.

Jeszcze jedną ciekawą opcją jest limit kredytowy w koncie który może wynieść nawet 10 000 zł zaraz po otwarciu naszego rachunku który jest dostępny również dla nowych firm. mBiznes to konto firmowe bez opłat miesięcznych które z czystym sercem możemy polecić wszystkim osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą.

Jeśli natomiast chodzi o główne opłaty to za przelew przez internet zapłacimy 1 zł a za wypłaty z bankomatów Euronet, Cash4You, eCard oraz Banku Zachodniego WBK S.A. 2 zł, z pozostałych bankomatów 5 zł.

Deutsche Bank PBC – dbnet Biznes

Atrakcyjność tego konta porównywalibyśmy do konta mBiznes ponieważ naszym zdaniem jest równie ciekawe i godne uwagi. dbnet Biznes to odpowiednik popularnego konta dbnet z tą różnicą że przeznaczony dla osób prowadzących własną firmę.

Prowadzenie rachunku firmowego dbnet Biznes jest bezpłatne, jednak to nie jedyny atut konta. Konto zapewnia nam również bezpłatne wypłaty z bankomatów nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Wydanie i obsługa karty do konta również jest bezpłatne jednak tu juz pod warunkiem że przynajmniej raz w miesiącu dokonamy jednej transakcji kartą. Za pośrednictwem konta możemy również dokonywać bezpłatnych firmowych przelewów przez internet w tym do ZUS i US.

Poza tym konto posiada kilka różnych pakietów z których możemy skorzystać jak otwarcie dodatkowego konta oszczędnościowego, rabaty na przeloty samolotem czy darmowa wysyłka paczek za pośrednictwem In Post.

9 Responses

  1. Hej, jesteśmy małą 5 osobową firmą zajmująca się projektowaniem stron internetowych. Poszukujemy idealne dla nas konta bankowego, najlepiej z opcja zaciągania szybkich kredytów online. Na placy boju pozostało 3 kandydatów: mbank, pko i ideabank. Najbardziej składniamy się do tego trzeciego bo mają fajne opcja dodatkowe. Macie jakieś doświadczenia co do którego z wymienionych banków/kont?

  2. no my mamy konto w mbanku ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o idea także może warto spróbować

  3. Najlepszy jest ING, tam jest jedyne darmowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

  4. Jak to ma być podstawowe konto firmowe, to po cóż latać i konsultować, skoro wszystkie oferty są opisane na stronach banków? Osobiście polecałbym to co sam mam – konto Firma To Ja w Idea Banku. Nie generuje dodatkowych opłat, dostęp do mobilnego wpłatomatu czy Idea Huba za darmo. Czego przy małej firmie chcieć więcej?

  5. A są jakieś darmowe konta dla firm? Bo widziałem,że większość jest płatnych i to sporo.

  6. Najszerszy zakres bezpłatnej umowy ramowej ze wszystkich rachunków dla mikroprzedsiębiorstw na rynku oferuje Nest Bank

  7. Trzeba z tym uważać i bacznie przyjrzeć się ofercie konta firmowego. Może być tak że konto nie będzie miało żadnych opłat miesięcznych, ale będzie za to posiadało szereg innych opłat – za każdy przelew czy dużą prowizję za wypłaty z bankomatów. Znam które pobierają nawet 5 zł za każdą jedną wypłatę z bankomatu. Wiem że Nest Bank ma aktualnie bardzo atrakcyjne warunki utrzymania konta firmowego.

  8. W przypadku kont firmowych nieco trudniej o takiej które pozbawione będzie większości opłat. O ile znalezienie takiego które nie będzie miało opłaty miesięcznej za prowadzenie nie powinno być większym problemem, to gorzej o takie które resztę opcji ma darmowych. Głównie mam na myśli wypłaty z bankomatów czy bezpłatne przelewy poza ZUS/US.

  9. Jedno z bardziej korzystnych kont firmowych dla osób prowadzących firmy czy działalność gospodarczą. Mała liczba opłat a praktycznie nawet ich brak, jeśli nie posiadamy do konta karty płatniczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *