Inwestycje biznesowe Konta bankowe Konta firmowe

Konto firmowe bez opłat miesięcznych

Zanim zdecydujemy się na otwarcie konkretnego konta firmowego warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się dostępnym ofertom bankowym nie tylko w jednym banku. My szczególnie zwrócilibyśmy uwagę na konta firmowe z bezpłatnym prowadzeniem konta czyli konta firmowe pozbawione miesięcznych opłat.

To jednak że dane konto firmowe oferowane jest jako darmowe wcale nie musi oznaczać że jest takie atrakcyjne na jakie wygląda. O czym po części wspomnieliśmy już w rankingu kont firmowych 2013. Może się bowiem okazać że faktycznie pozbawione jest opłat miesięcznych, ale posiada wysokie opłaty za przelewy i wypłatę gotówki z konta.

Rachunek firmowy bez opłat miesięcznych

Dzisiaj zaprezentujemy dwa naszym zdaniem najciekawsze propozycje darmowych kont firmowych a więc bez opłat miesięcznych.

mBank – mBiznes

O tym koncie pisaliśmy już nie raz i jeszcze nie raz napiszemy. Konto internetowe mBiznes oferowane jest przez mBank już od kilkunastu lat i od tego momentu cały czas pozostaje bezpłatne. Zakładając konto firmowe z mBanku mamy więc tą pewność że nie będziemy ponosić żadnych miesięcznych opłat związanych z prowadzeniem konta nawet jeśli jego saldo nie będzie wzbogacane bieżącymi wpłatami.

Poza bezpłatnym prowadzeniem dostajemy jeszcze bezpłatne przelewy do ZUS i US które możemy dokonywać przez internet. Jeśli będziemy chcieli wpłacić gotówke na konto firmowe będziemy mogli do tego celu użyć wpłatomatu mBanku i za tą operacje również nie będziemy ponosić opłat.

Jeszcze jedną ciekawą opcją jest limit kredytowy w koncie który może wynieść nawet 10 000 zł zaraz po otwarciu naszego rachunku który jest dostępny również dla nowych firm. mBiznes to konto firmowe bez opłat miesięcznych które z czystym sercem możemy polecić wszystkim osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą.

Jeśli natomiast chodzi o główne opłaty to za przelew przez internet zapłacimy 1 zł a za wypłaty z bankomatów Euronet, Cash4You, eCard oraz Banku Zachodniego WBK S.A. 2 zł, z pozostałych bankomatów 5 zł.

Deutsche Bank PBC – dbnet Biznes

Atrakcyjność tego konta porównywalibyśmy do konta mBiznes ponieważ naszym zdaniem jest równie ciekawe i godne uwagi. dbnet Biznes to odpowiednik popularnego konta dbnet z tą różnicą że przeznaczony dla osób prowadzących własną firmę.

Prowadzenie rachunku firmowego dbnet Biznes jest bezpłatne, jednak to nie jedyny atut konta. Konto zapewnia nam również bezpłatne wypłaty z bankomatów nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Wydanie i obsługa karty do konta również jest bezpłatne jednak tu juz pod warunkiem że przynajmniej raz w miesiącu dokonamy jednej transakcji kartą. Za pośrednictwem konta możemy również dokonywać bezpłatnych firmowych przelewów przez internet w tym do ZUS i US.

Poza tym konto posiada kilka różnych pakietów z których możemy skorzystać jak otwarcie dodatkowego konta oszczędnościowego, rabaty na przeloty samolotem czy darmowa wysyłka paczek za pośrednictwem In Post.

Jak znaleźć korzystne konto firmowe bez opłat miesięcznych?

W znalezieniu korzystnego zarazem profesjonalnego rachunku firmowego może pomóc Ranking najlepszych kont firmowych , które co miesiąc przygotowują internetowe portale finansowe takie jak Bankier czy TotalMoney.

Przykładowe zestawienie rachunków firmowych – styczeń '2021*

 1. Alior Bank – konto firmowe iKonto Biznes
 2. mBank – konto mBiznes na start
 3. Nest Bank – Konto firmowe za darmo
 4. Credit Agricole – konto firmowe Biznes
 5. Santander Bank Polska – Konto Firmowe Godne Polecenia

*ranking na najlepsze konta firmowe w portalu gopozyczka.pl

Dzięki temu możemy porównać najkorzystniejsze rozwiązania dla przedsiębiorców. Wiele wśród takich ofert to konta firmowe bez opłat miesięcznych, dzięki czemu możemy znaleźć konto firmowe z darmowym prowadzeniem czy konto bez opłat za kartę płatniczą.

10 Responses

 1. Hej, jesteśmy małą 5 osobową firmą zajmująca się projektowaniem stron internetowych. Poszukujemy idealne dla nas konta bankowego, najlepiej z opcja zaciągania szybkich kredytów online. Na placy boju pozostało 3 kandydatów: mbank, pko i ideabank. Najbardziej składniamy się do tego trzeciego bo mają fajne opcja dodatkowe. Macie jakieś doświadczenia co do którego z wymienionych banków/kont?

 2. no my mamy konto w mbanku ale słyszałem dużo pozytywnych opinii o idea także może warto spróbować

 3. Najlepszy jest ING, tam jest jedyne darmowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

 4. Jak to ma być podstawowe konto firmowe, to po cóż latać i konsultować, skoro wszystkie oferty są opisane na stronach banków? Osobiście polecałbym to co sam mam – konto Firma To Ja w Idea Banku. Nie generuje dodatkowych opłat, dostęp do mobilnego wpłatomatu czy Idea Huba za darmo. Czego przy małej firmie chcieć więcej?

 5. A są jakieś darmowe konta dla firm? Bo widziałem,że większość jest płatnych i to sporo.

 6. Najszerszy zakres bezpłatnej umowy ramowej ze wszystkich rachunków dla mikroprzedsiębiorstw na rynku oferuje Nest Bank

 7. Trzeba z tym uważać i bacznie przyjrzeć się ofercie konta firmowego. Może być tak że konto nie będzie miało żadnych opłat miesięcznych, ale będzie za to posiadało szereg innych opłat – za każdy przelew czy dużą prowizję za wypłaty z bankomatów. Znam które pobierają nawet 5 zł za każdą jedną wypłatę z bankomatu. Wiem że Nest Bank ma aktualnie bardzo atrakcyjne warunki utrzymania konta firmowego.

 8. W przypadku kont firmowych nieco trudniej o takiej które pozbawione będzie większości opłat. O ile znalezienie takiego które nie będzie miało opłaty miesięcznej za prowadzenie nie powinno być większym problemem, to gorzej o takie które resztę opcji ma darmowych. Głównie mam na myśli wypłaty z bankomatów czy bezpłatne przelewy poza ZUS/US.

 9. Jedno z bardziej korzystnych kont firmowych dla osób prowadzących firmy czy działalność gospodarczą. Mała liczba opłat a praktycznie nawet ich brak, jeśli nie posiadamy do konta karty płatniczej.

 10. Analizując aktualne oferty moim zdaniem najlepiej sprawdzają się konto firmowe mBanku oraz Alior. To drugie nie tylko dzięki zerowym opłatom, ale również przez całkiem ciekawa premię którą można otrzymać w zamian za zrealizowanie określonych zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *