Kredyty bankowe Kredyty internetowe Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Czy kredyt można dostać bez zaświadczeń o dochodach?

kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Aby uzyskać kredyt w banku często w tym celu poza samą wizytą w banku, musimy jeszcze się zaopatrzyć w specjalne zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu, które wystawi nam nasz zakład pracy. Nie da się ukryć że załatwianie takiego zaświadczenia nie dla wszystkich osób jest na rękę i to z różnych względów. Czy można się bez tego obejść? Przecież nie każdy musi wiedzieć o tym że chcemy wziąć kredyt! Na to pytanie postaramy się Wam dzisiaj odpowiedzieć.

Aby jednak nie przedłużać – można się obejść, ale pod warunkiem że nasze wynagrodzenie otrzymujemy na nasze konto bankowe. W takiej sytuacji zamiast załatwiania zaświadczenia o dochodach, powinno wystarczyć pobranie wyciągu z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy. Oczywiście należy przy tym zaznaczyć że działa to tylko w przypadku określonych banków a nie wszystkich. Mam tu na myśli w szczególności te banki które umożliwiają uzyskanie kredytu drogą internetową.

Bierzemy kredyt bez zaświadczeń o dochodach

W przypadku kredytów internetowych a więc takich udzielanych choćby przez mBank czy serwis iGotówka nie jest wymagane przesyłanie zaświadczeń o dochodach. A to dlatego że wszystkie formalności załatwiane są zdalnie przez internet. Wystarczy zatem zalogować się na nasze konto bankowe, przejść do historii konta i wyeksportować sobie historię konta do pliku pdf. Najczęściej banki wymagają historii wpływów z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. Jeśli nie poradzimy sobie z tym sami lub nie mamy dostępu do konta przez internet możemy podejść do naszej placówki bankowej i poprosić o taki wyciąg.

iGotówka udziela kredytów bez zaświadczeń
iGotówka należąca do banku BNP Paribas jest obok mBanku jedną z popularniejszych instytucji udzielającą kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Uzyskanie kredytu bez zaświadczeń o dochodach jest możliwe jednak w przypadku niższych kredytów, maksymalnie do 10 lub 20 tysięcy złotych. Jeśli interesują nas wyższe kwoty to niestety będziemy musieli się pofatygować w celu załatwienia papierowego zaświadczenia i przejść się do placówki bankowej w celu dopięcia dodatkowych formalności.

W jakich bankach mamy szansę dostania kredytu bez dokumentu potwierdzającego nasze dochód? Jeśli zamiast takiego dokumentu możemy przedstawić wyciąg bankowy to otwarte drzwi powinniśmy mieć w mBanku, iGotówka, Getin Banku czy T-Mobile usługi bankowe. Każdy z tych banków posiada specjalne oferty internetowe z których mamy możliwość skorzystania bez konieczności wychodzenia z domu. Poza samym wyciągiem z konta będzie nam również potrzebny skan dowodu osobistego który możemy wykonać zarówno za pomocą skanera jak również aparatu cyfrowego. Skan takiego dokumentu będziemy mogli przesłać do banku w postaci pliku pdf lub jpg.

Wniosek o kredyt bez zaświadczeń o dochodach online do którego nie będzie potrzebne „papierowe” zaświadczenie o dochodach złożymy w bankach:

mBank – wniosek o kredyt online
iGotówka (BNP Paribas) – wniosek o kredyt online
Getin Bank – wniosek o kredyt
T-Mobile Usługi Bankowe – wniosek o kredyt online
Zaplo – pożyczka online
Wonga – pożyczka online

8 Responses

 1. Rzeczowy i konkretny artykuł. Istotnie, w niektórych bankach kredyt gotówkowy na stosunkowo niewysoką kwotę może być przyznany bez konieczności przygotowania zaświadczenia o dochodach. mBank w tym przypadku jest szczególnie wygodny.

 2. Niektóre z kredytów gotówkowych można. Z tego co wiem to Alior Bank i PKO dają taką możliwość.

 3. Nest Gotówka/Nest Konsolidacja dostępna jest również w ofercie na oświadczenie.
  Maksymalna kwota kredytu dla nowych Klientów – około 4.500 zł.

 4. Moim zdaniem w parabankach owszem, ale w bankach niekoniecznie. Jak bank nie sprawdzi czy masz za co oddać pieniądze, to na jakiej podstawie ma Ci je pożyczyć? Za dobre słowo?

 5. Pytanie: Czy możliwe jest wzięcie kredytu za poświadczeniem poręczyciela, deklarującego się spłacać zaciągnięty kredyt, w momencie , gdy nasza sytuacja finansowa by to uniemożliwiała?

 6. Nie ma już dzisiaj poręczycieli czy żyrantów -są jedynie współkredytobiorcy.
  Sytuacja finansowa i prawna każdego ze współkredytobiorców analizowana jest na takich samych zasadach i każdy na takich samych zasadach odpowiada za spłatę kredytu.

 7. W banku raczej słabo, chyba że weźmiemy w banku udzielającym kredyty internetowe, wtedy powinno się udać. Tylko że wtedy, zamiast zaświadczeń wymagane są wyciągi z konta bankowego. Bez większych problemów możemy jednak sami sobie pobrać takie zaświadczenie, po zalogowaniu się na nasze konto bankowe przez internet.

 8. Jeśli szukamy kredyt bez zaświadczeń o dochodach, to najłatwiej uzyskamy taki za pośrednictwem firm pożyczkowych przez internet. To najbardziej sprawdzona opcja, bo jednak banki zawsze wymagają jakichś dodatkowych dokumentów, jeśli nie zaświadczeń o dochodach to na pewno wyciągu z rachunku bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *