Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych

Parabanki – kredyt w firmach parabankowych

Parabanki

Uzyskać kredyt hipoteczny jest bardzo trudno,nie łatwy jest też obecnie dostęp do kredytu konsumpcyjnego,po długim zresztą okresie stosunkowo łatwej do niego dostępności. A potrzeby społeczne rosną ,rośnie rynek wszelkiego rodzaju dóbr konsumpcyjnych towarów i usług,zewsząd słychać i widać reklamy.Nie rosną jednak zarobki nie zmienia się tez znacząco sytuacja na rynku pracy.

Wzrost gospodarczy nie przekłada się na rozwój społeczny na zamożność obywateli. Przy takim zderzeniu dwóch rzeczywistości jedynym antidotum na znaczny wzrost społecznych aspiracji i apetytów jest kredyt.W sytuacji gdy kredyt bankowy jest dostępny dla niewielu,pozostają tzw.parabanki. Uzyskanie w nich kredytu jest i łatwe i nie obciążone żmudnymi formalnościami. Czasami wystarczy tylko dowód osobisty i podpisanie paru dokumentów i kredyt wędruje na konto albo do kieszeni. Ale jak wiadomo tak dobrze nie jest. Większość ludzi uwiedzionych tak łatwym dostępem do kredytu nie czyta dokładnie umów i regulaminów dodatkowo dość pokrętnie i mało zrozumiale formułowanych.Kredyt przez chwilę cieszy,a potem zaczynają się problemy. Często problemy życiowe wskutek których ludzie tracą majątki nie mówiąc już o zdrowiu.

Szersza dyskusja na temat parabanków zaczęła się po słynnej aferze Amber Gold firmie która nie tylko udzielała kredytów ale też namawiała ludzi do inwestowania w złoto,co miało przynieść olbrzymie zyski. Jak to się skończyło wiemy z mediów, powstał jednak impuls do wzięcia pod lupę parabanków,gdzie kredyt uzyskać jest łatwo,natomiast warunki jego uzyskania czysto lichwiarskie są w świetle polskiego prawa przestępstwem. Niezgodne z prawem jest wnoszenie przez kredytobiorcę przed uzyskaniem kredytu jakichkolwiek opłat.I znowu wraca temat dostępności kredytów bankowych, zmiana charakteru funkcjonowania banków na bardziej służebny dla społeczeństwa. Parabanki powstają i funkcjonują niejako na bazie słabości polskiego systemu bankowego,ale w ich istocie tkwi problematyka o charakterze czysto kryminalnym. Kredyt dawany na warunkach lichwy jest przestępstwem.

Parabanki jednak nadal istnieją i mają się stosunkowo dobrze. Wprawdzie bezpośrednio po aferze Amber Gold zainicjowano kampanię medialną zachęcającą ludzi do wzmożonej ostrożności w kontaktach z podejrzanymi instytucjami finansowymi, szczególnie do dokładnego czytania umów i konsultowania ich treści z prawnikami albo doradcami finansowymi.ale przycichła afera Amber Gold przycichła też nieco kampania. Żadna jednak kampania nie zastąpi rozsądku, a to przecież ludzie dla których kredyt z parabanku stał się często tragedią życiową sprawiają że one funkcjonują i mimo zawirowań i generalnie złej opinii nadal cieszą się powodzeniem.

Pozostaje pytanie trudne pytanie czy dążenie za wszelką cenę do tej odrobiny luksusu musi mieć tak wysoką cenę. Czy nie powinno bardziej aktywnie zadziałać Panstwo wprowadzając dokładniejszą kontrolę a nawet zmieniając niektóre uregulowania prawne zwłaszcza likwidując luki w które tak często wchodzą przeróżni hochsztaplerzy.I to chyba jedyny sposób żeby kredyt dla wielu ludzi nie był tragedią życiową.

O firmach parabankowych szczególnie tych na które trzeba uważać wspominaliśmy już przy okazji artykułu Czarna lista KNF. Znajduje się na niej kilkadziesiąt firm nie posiadających zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie czynności bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *