Kredyty bankowe Kredyty internetowe Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Pożyczka dla studenta

pożyczka dla studenta

Zdobycie wykształcenia często wiąże się poza wytężoną nauką również z wydatkami i kosztami. W takich przypadkach często pomagają nam rodzice, jednak bywa również tak że nie zawsze mogą nam pomóc. Wtedy pozostaje nam pozyskanie pieniędzy z innego źródła np. w postaci pożyczki dla studenta.

Przez ostatnie miesiące wałkowaliśmy dosyć podobny temat który dotyczył pożyczek dla osób w wieku 18 lat a który doczekał się nawet drugiej odsłony, w której napisaliśmy o dodatkowych firmach udzielających pożyczek dla 18-latków.

Pożyczka dla studenta w banku

Jeśli możemy zaciągnąć kredyt w banku to warto w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę PKO Bank Polski – Preferencyjny kredyt studencki w ramach którego część kosztów oprocentowania będzie pokrywało nam Państwo. Jest on dostępny również dla studentów ze słabą zdolnością kredytową nie osiągających dochodów. Warto również nadmienić że bank nie pobiera żadnych opłat przygotowawczych ani też za zawarcie umowy pod warunkiem że posiadamy lub założymy rachunek osobisty w PKO.

Jakie wymogli należy spełnić aby otrzymać taki kredyt studencki? Główny warunek jaki stawia bank studentom to rozpoczęcie nauki przed ukończeniem 25 roku życia, osoba taka musi również posiadać zdolność do czynności prawnych oraz przedstawić bankowi zabezpieczenie spłaty kredytu.

Pozabankowa Pożyczka dla studenta

Inną opcją są pożyczki pozabankowe. Przy nich nie jest konieczne spełnianie dodatkowych warunków w postaci określonego wieku czy wymagań dotyczących nauki. Ogólnie jednak pożyczki pozabankowe, tym różnią się od kredytów bankowych, że są droższe w spłacie. Trzeba więc liczyć się z wyższym kosztem i większą ratą miesięczną. Na szczęście przez ostatnie lata pożyczki pozabankowe mocno ewaluowały, powstało więcej konkurencyjnych firm i dzięki temu koszty spadły. Nadal jednak są one wyższe niż w bankach, ale już nie tak drastyczne jak jeszcze w ubiegłym dziesięcioleciu. Sięgając po pożyczkę w takich firmach jak Monedo czy Wonga możemy już liczyć na bardzo zbliżone koszty pożyczek do tych bankowych. Przy tym wymagania są znacznie mniejsze, więc szanse na uzyskanie pożyczki mają osoby nawet od 18 roku życia.


2 Responses

  1. Student nie dostanie kredytu/pożyczki bo nie posiada dochodów. Co innego to chociażby kredyt studencki, ale to właściwie tylko PKO BP oferuje.

  2. Ojj… Dobrej Pożyczki to nie poleciłbym największemu wrogowi a tym bardziej biednym lub mniej biednym studentom. To już prędzej Provident jest firmą do której można pokierować ale tylko pod warunkiem jeśli nie możemy dostać kredytu w banku.

    O ile się nie mylę to w mBanku czy Inteligo studentom też są oferowane takie pożyczki więc można spróbować również tam zapukać. Poza tym firmy chwilówkowe które oferują już nawet 2500-3000 zł tyle że pożyczki dostępne są dopiero przy kolejnych pożyczkach o ile wcześniejsze spłaciliśmy na czas. No i druga rzecz – całość wraz z odsetkami musimy spłacić w ciągu 30 dni co nie wszyscy dadzą rade udźwignąć, chyba że wybierzemy opcję z przedłużeniem spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *