Kredyty bankowe Kredyty internetowe Parabanki

Kredyty na PIT

kredyty na pit

Banki oraz instytucje pozabankowe często kuszą potencjalnych klientów możliwością zaciągnięcia kredytu czy pożyczki przy minimum formalności. Mamy tu na myśli pożyczki za okazaniem dowodu osobistego czy nawet bez dokumentu, podając nasze dane osobowe i numer konta bankowego. W pierwszym kwartale nowego roku popularne są Kredyty na PIT.

W przypadku banków jednak raczej rzadko dostaniemy kredyt okazując sam dowód osobisty chyba że jesteśmy już stałym klientem banku a wcześniej braliśmy już w nim kredyt. Niektóre banki żeby uszczuplić wymagania i nie męczyć swoich klientów okazywaniem zaświadczeń o zarobkach wprowadziły możliwość otrzymania kredytu na PIT. Czyli na podstawie rocznego rozliczenia podatkowego.

GETIN BANK – Kredyty na PIT

Jednym z banków umożliwiających zaciągnięcie kredytu na PIT jest Getin Bank. Bank daje nam możliwość uzyskania kredytu z prowizją 0% pod warunkiem przedstawienia dowodu osobistego oraz stosownego rozliczenia podatkowego. Konkretnie chodzi o rozliczenia PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A. PIT 11 dotyczy osób które same rozliczają się z Urzędem Skarbowym, jeśli rozlicza nas zakład pracy to PIT-40. Osoby będące na emeryturze lub rencie PIT-40A.

W ramach oferty kredytu na PIT w Getin Banku możemy otrzymać do 150 000 zł z maksymalnym okresem kredytowania do 84 miesięcy

KASA STEFCZYKA – Masz PIT? Weź pożyczke!

Kolejną ofertę kredytu na PIT oferuje Kasa Stefczyka i przeznaczona jest ona dla osób które otrzymały już roczne rozliczenie podatkowe za ubiegły rok. Pożyczka udzielana jest na dowolny cel, również osobom posiadającym inne zobowiązania finansowe w bankach. Kredyt to kwoty 60 tysięcy złotych udzielany jest bez zaświadczenia o zarobkach. Minimalna kwota pożyczki jaką możemy zaciągnąć w ramach pożyczki na PIT to 1000 zł. Maksymalny okres spłaty pożyczki to nawet do 120 miesięcy czyli 10 lat.

PKO BANK Polski – Wystarczy PIT

W ramach oferty PKO Kredyty na PIT, która obowiązuje do dnia 31 maja br. możemy otrzymać do 30 000 i dotyczy to osób rozliczających PIT-11, PIT-40, PIT-40A. Kredyt możemy otrzymać na atrakcyjnym oprocentowaniu wynoszącym 11,99% z okresem spłaty do 60 miesięcy. Wstępną decyzją kredytową w PKO powinniśmy otrzymać w zaledwie 5 minut a gotówkę otrzymać już następnego dnia w kasach PKO lub bezpośrednio na konto. Do otrzymania kredytu potrzebny będzie PIT za ubiegły rok.

Jeśli szukamy pożyczek z minimum formalności np. pożyczek bez okazywania zaświadczeń o zarobkach. Bądź też mamy problem z uzyskaniem kredytu w banku i szukamy pożyczek bez zdolności kredytowej to możemy skorzystać z ofert firm udzielających chwilówki oraz pożyczki pozabankowe. W ich przypadku bardzo rzadko wymagane są dodatkowe dokumenty, poza dowodem osobistym.

11 Responses

  1. Z instytucji pozabankowych taką ofertę jeszcze All Money ma. Od 400 do 20 000 PLN, na max. 5 lat. Dość wygodne zważywszy, że i tak wszyscy zbliżamy się do nieszczęsnego rozliczenia.

  2. A ja nie polecam instytucji pozabankowych, a firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, tym bardziej że posiadają dobrze dostosowane oferty np. PKO BP w chwili obecnej przedłużyło korzystnie oprocentowaną mini ratkę, środki otrzymujesz już w dniu złożenia wniosku podatkowego.

  3. Tylko, że banki i firmy pozabankowe to inny target i inni klienci nieco. I w tym drugim sektorze to akurat All Money ma dobrą pozycję. I w takich firmach zawsze będzie łatwiej i dużo szybciej otrzymać pożyczkę.

  4. Niestety z bankami i szybką pożyczką sytuacja wygląda ciekawie tylko w teorii, w praktyce niestety nie idzie już tak łatwo i szybko. Dodatkowo pożyczka bankowa nie jest dla każdego a w tego typu firmie na pewno będzie ja łatwiej otrzymać.

  5. Dziś czytałem, że coraz więcej banków wycofuje się jednak z oferty kredytów i pożyczek na PIT – w sumie to wcale się nie dziwię. PIT nie jest zbyt wiarygodnym dokumentem, co z tego, że w ubiegłym roku mieliśmy stałe i wysokie dochody, skoro na chwilę obecną możemy nie posiadać nawet pracy!

  6. Jeszcze jakiś czas temu, całkiem spora ilość banków posiadała w ofercie kredyt na PIT. Niestety z tego co widać, większość wycofała się z tego produktu, ponieważ tak jak użytkownik wyżej napisał – PIT jest mało wiarygodny. Jedynie to pozostały SKOK-i oraz może ze 2-3 banki.

  7. No i rozpoczął się kolejny sezon kredytów na PIT, dzisiaj zdążył mi już listonosz doręczyć propozycje Kas Stefczyka. Poza tymi bankami wspomnianymi powyżej podobne oferty posiadają jeszcze też ING oraz Eurobank. Według mnie bardzo fajna opcja bynajmniej nie trzeba brać zaświadczeń z pracy

  8. Idea Expert również udziela kredytu na PIT, widziałem ostatnio reklamę na mieście, warunków nie znam ale chyba można się zainteresować skoro nie ma za wielu chętnych do udzielania tego typu pożyczek

  9. Taki kredyt najczęściej dostępny jest od początku roku do końca maja, później już banki raczej go nie oferują. Wiadomo że dochody z początkiem roku u wielu ludzi mogą się zmienić, dlatego takie rozliczenie z czasem staje się jakby nie aktualne. Wiem że na pewno SKOKi czy Kasy Stefczyka udzielają kredyty na PIT.

  10. Mam wrażenie że chyba takie kredyty na PIT straciły na ważności, podobnie jak stało się z pożyczkami domowymi. Teraz udziela się pożyczek przez internet, do których nie są potrzebne ani zaświadczenia PIT ani zaświadczenia o dochodach. Podstawę do uzyskania kredytu czy pożyczki w większości stanowi wyciąg z konta, po który nigdzie nie musimy chodzi ani nikogo prosić by go dostać, bo sami możemy go wydrukować po zalogowaniu się na nasze konto bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *