Kredyty konsolidacyjne Pożyczki dla zadłużonych

Jak wyjść z długów – kilka porad dla zadłużonych

W jaki sposób wyjść z długów

O tym, że jest to dość popularny temat chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wcale nie musimy też daleko szukać. Wystarczy pewnie, że rozejrzymy się w najbliższym otoczeniu, a z pewnością zauważymy, że trudności finansowe to bolączka wielu osób. Mimo, że wynagrodzenia rosną z roku na rok, tak naprawdę koszty życia, zwiększają się jeszcze szybciej.

Warto w tym momencie wspomnieć, że kłopoty z nadmiernym zadłużeniem wcale nie muszą być problemem, którego należy się wstydzić. Jednak z całą pewnością warto się z nimi zmierzyć i spróbować wyjść na prostą.

Dlatego też poruszymy dziś kwestie, które powinna wcielić w życie każda osoba, która żyje przysłowiowo „od pierwszego do pierwszego” i zmaga się z zadłużeniem, a co najważniejsze, chce to zmienić i w końcu przejąć kontrolę nad swoimi finansami. Jak wyjść z długów? Oto kilka porad ekspertów https://habza.com.pl/.

Zacznij dostrzegać swoje problemy

Tak jak wspominaliśmy, sam fakt popadnięcia w zadłużenie nie jest powodem do wstydu i nie powinno nas to powstrzymywać przed tym, aby podjąć działanie. Nie warto zamiatać swoich problemów pod dywan, tłumacząc to wstydem. Niestety takie działanie nie tylko nam nie pomoże, ale i prawdopodobnie, wpędzi w jeszcze większe długi. Tylko dostrzeżenie problemów i uświadomienie sobie z czym walczymy, w połączeniu z brakiem oporów przed poszukaniem pomocy u innych, da nam największe szanse na pokonanie wszelkich trudności finansowych.

Weź odpowiedzialność za aktualną sytuację

Zrzucanie winy na innych, bądź na niesprzyjające okoliczności, nic nam nie da. Jedyne co może spowodować to stratę czasu, który i tak nie jest naszym sprzymierzeńcem. Nadszedł najwyższy czas na to, aby przyznać się do popełnionych błędów i wziąć za nie pełną odpowiedzialność. W wielu przypadkach okaże się, że niedawno wzięta chwilówka, tak naprawdę nie byłą potrzebna. Zakupiony nowy telefon wcale nie był nam niezbędny. Czy nie brzmi to znajomo? Jeśli tak, nie szukaj już więcej wymówek i przejdź do kolejnego kroku.

Skończ z kolejnymi kredytami i pożyczkami. Nawet tymi darmowymi!

Jedynym sposobem na to, aby pozbyć się nadmiernego zadłużenia jest znalezienie jego przyczyny i stłumienie jej. W tym przypadku są to oczywiście pochopnie zaciągane zobowiązania, najczęściej na rzeczy, bez których spokojnie moglibyśmy funkcjonować. Jak wyjść z długów? Bezwzględnie należy skończyć z zaciąganiem kolejnych zobowiązań. Skoro nie stać nas na spłatę tych już posiadanych, tym bardziej nie możemy pozwolić sobie na jeszcze większe zadłużenie i generowanie miesięcznych wydatków.

Jak pokazuje nasze doświadczenie wiele osób zadłużonych próbuje ratować się zaciągając kolejną pożyczkę, na spłatę poprzedniej. Niestety nie tylko nie jest to pomocne na dłuższą metę, ale i wpędza nas w jeszcze większe długi. Owszem spłacimy bieżącą ratę, ale w kolejnym miesiącu nasza sytuacja będzie jeszcze gorsza. Nie jest to więc ani skuteczne, ani dobre rozwiązanie.

Zacznij planować wydatki i obniż je do koniecznego minimum

Wyjście z długów niestety nie jest proste, szybkie i przyjemne. Wiąże się z wieloma ograniczeniami i wyrzeczeniami, bez których trudno osiągnąć sukces. Jeśli chcemy świadomie zarządzać swoimi finansami i stanąć na prostą, musimy zacząć planować nasze wydatki. W tym celu dokładnie przeanalizuj swoje miesięczne wpływy i porównaj je ze stałymi miesięcznymi wydatkami. Jeśli sytuacja jest naprawdę trudna, wydatki musimy ograniczyć tylko do rzeczy niezbędnych – rachunki, raty, jedzenie. Karnet na siłownie, kolejna para spodni, obiad na mieście, czy inne przyjemności, będą musiały poczekać.

Jak ułatwić sobie funkcjonowanie w tym trudnym dla nas okresie? Na kolejne zakupy spożywcze udaj się z listą i nie kupuj niczego spoza niej. Zamiast kupować lunch do pracy, przygotuj go samodzielnie w domu. Sprawdź, czy umowa za telefon, internet lub inne media nie jest już na tyle stara, że obecnie wszyscy dostawcy oferują znacznie korzystniejsze warunki, z których warto skorzystać. Zacznij wdrażać ekonomiczny styl życia i nie kupuj wody w butelkach, tylko używaj dzbanka filtrującego wodę z kranu, nie włączaj światła w pomieszczeniach, w których cię nie ma, zakręcaj wodę, kiedy myjesz zęby. Te oraz wiele innych, bardzo prostych czynności, które tak naprawdę w niczym cię nie ograniczają, może spowodować, że zauważysz spore oszczędności na rachunkach.

Zwiększ wpływy do domowego budżetu

Dobrym sposobem na to aby wyjść z zadłużenia jest oczywiście zwiększenie wpływów do domowego budżetu. Jesteśmy świadomi, że nie zawsze będzie to proste czy w ogóle możliwe. Jednakże z całą pewnością warte rozważenia. Dla przykładu, możemy wziąć nadgodziny, a przy tym dodatkowo zarobić. Zdarza się także, że wykonujemy taki zawód, że z powodzeniem możemy pracować także na własną rękę, po godzinach. Wiele osób ma także swoje pasje, które z całą pewnością można przekuć na pracę zarobkową. W czasie, kiedy naszym głównym celem jest wyjście z długów, każda dodatkowa złotówka jest przydatna. Nie warto więc odrzucać z góry żadnej z metod, która może pomóc nam zwiększyć przychody.

Jak przyspieszyć proces wychodzenia z długów?

Wcielenie w życie wyżej wskazanych wskazówek jest wręcz niezbędne, aby skutecznie walczyć z nadmiernym zadłużeniem. Tylko świadome podejmowanie decyzji finansowych może spowodować, że nasz domowy budżet będzie w dobrej kondycji. Jednakże jeśli nasze zadłużenie było wysokie, może okazać się, że będzie to niewystarczające. Pomimo ograniczenia wydatków do minimum, a nawet zwiększenia wpływów, miesięczne raty w dalszym ciągu będą przekraczały nasze możliwości spłaty. Co zrobić w takim przypadku? Czy mamy jeszcze jakie możliwości?

Odpowiedzią na nasze problemy będzie kredyt konsolidacyjny. Pewnie przypominasz sobie teraz, że wcześniej zalecaliśmy, aby nie zadłużać się i nie brać na swoje barki kolejnych zobowiązań. Jednakże w przypadku konsolidacji, sprawa wygląda całkiem inaczej.

Kredyt konsolidacyjny to nie kolejne, zwykłe zobowiązanie, które dodatkowo zwiększy nasze comiesięczne wydatki. W tym wypadku bowiem nowym kredytem spłacimy swoje całe aktualne zadłużenie i zamienimy je na jedną ratę. Tak właśnie działa konsolidacja. Zaciągamy kredyt konsolidacyjny opiewający na kwotę, jaką wynosi nasze zadłużenie. Nasz nowy wierzyciel spłaca wszystkie nasze aktualne kredyty i pożyczki, a my od teraz mamy już tylko jedną ratę, jeden termin płatności miesięcznie i jednego kredytodawcę. Co sprawia, że konsolidacja jest tak dobrym rozwiązaniem?

Przede wszystkim chodzi tutaj o możliwość wydłużenia okresu kredytowania, co pozwala jednocześnie dostosować wysokość miesięcznej raty, do możliwości finansowych kredytobiorcy. Rata kredytu konsolidacyjnego będzie niższa niż suma rat wszystkich zobowiązań z osobna. Taki zabieg spowoduje, że nie będziemy już musieli martwić się skąd weźmiemy gotówkę na spłatę wielu zobowiązań. Nowa rata będzie dostosowana do naszych możliwości spłaty, a więc będziemy mogli ją regulować terminowo, zgodnie z harmonogramem spłaty.

Kiedy już uda nam się na tyle uporządkować finanse, że bez problemu spłacamy ratę kredytu, warto pomyśleć o oszczędzaniu. Poduszka finansowa, która może posłużyć pokryciu nieprzewidzianych wydatków, przyda się każdemu, bez wyjątku. Świadome zarządzanie swoimi środkami z pewnością sprawi, że odczujesz ulgę i już nigdy nie popadniesz w nadmierne zadłużenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *