Konta bankowe Konta oszczędnościowe

Co jest ważne, kiedy zakładasz konto w banku? Jakie konto osobiste wybrać?

kiedy zakładasz konto w banku

W obecnych czasach posiadanie konta bankowego jest pewną podstawą i raczej ciężko jest obejść się bez niego. Właśnie na nie wpływa nasza wypłata, a także przy użyciu kart płatniczych, wykonujemy różnego rodzaju transakcje finansowe. Czym jednak kierować się przy wyborze konta w banku i na co powinno się zwracać uwagę?

Jak założyć konto w banku?

Samo założenie konta w banku nie jest szczególnie skomplikowane i wystarczy w tym celu pójść do praktycznie dowolnej placówki, by w ciągu kilkunastu minut je mieć. To jednak nie oznacza, że powinno się tak zrobić. Wybór banku, z którego oferty się skorzysta to dość poważna sprawa, dlatego należałoby w pierwszej kolejności zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Zagadnienia związane z tym, czym charakteryzują się konta osobiste to szeroki temat, który analizuje blog 4banki.pl. Warto pamiętać o tym, że oferty te pod wieloma względami mogą się między sobą różnić, a przez to, ich korzyści są mniejsze lub większe.

Jakie konto bankowe wybrać?

Nie jest to wcale takie proste i z pewnością należy w tym wypadku wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, które zdeterminują nasz wybór. Z pewnością pierwsze, na co zwracamy uwagę to opłaty, z jakimi będzie się wiązało posiadanie takiego konta – ich zazwyczaj nie da się uniknąć, choć nie brakuje też propozycji darmowych kont. Przydatne mogą być też opinie o banku, ile jest w Polsce fizycznych placówek danej firmy, a także jak wyglądają oferty innych produktów przez nich proponowanych.

Wybór banku, a lokalizacja

To, co często pcha nas do konkretnej placówki bankowej, jest fakt, że akurat znajduje się blisko nas. Takie sąsiedztwo jest przydatne, ponieważ w razie potrzeby zawsze można pójść i osobiście załatwić sprawę. Oczywiście dobrze też zwrócić uwagę na to, jak wiele placówek posiada dana firma i jak wiele ma bankomatów. Łatwy i szybki dostęp jest konieczny, zwłaszcza gdy na przykład gdzieś wyjeżdżamy.

Jak wyglądają opłaty za konto bankowe?

W zdecydowanej większości banków dostępne są oferty kont za 0 zł, choć najczęściej mają one też większe ograniczenia, względem możliwości ich użytkowania. Pozostałe ofert zazwyczaj obciążone są dodatkowymi opłatami – za prowadzenie konta, za jego utrzymanie, za wypłaty i wpłaty, za kartę debetową. W różnych bankach może to inaczej wyglądać, dlatego warto przyjrzeć się bliżej cennikom i sprawdzić, gdzie jest to najbardziej opłacalne.

Jakie są inne oferty banku?

Mając konto bankowe w danym banku, najczęściej, choć nie zawsze, korzystamy także z innych jego produktów – lokat, kont oszczędnościowych czy kredytów i pożyczek. Warto przyjrzeć się im bliżej i sprawdzić, ofertę banku pod względem ewentualnych korzyści, jakie niesie ze sobą fakt bycia klientem danej placówki.

Jakie są opinie o danym banku?

Ilu ludzi, tyle opinii, warto je jednak znać. O ile doświadczenia mogą być różne i zawsze można spotkać się z niemiłą obsługą w konkretnej placówce, warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda kontakt z takim bankiem, jak przebiega załatwiania spraw i ogólnie co się o nim mówi.

Zdjęcie autorstwa Eduardo Soares z Pexels

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *