Kredyty dla firm

Dlaczego faktoring jest popularnym rozwiązaniem w branży transportowej?

Branża transportowa pełni niezwykle istotną rolę dla polskiej gospodarki. To właśnie ona ma ogromny wpływ na to, jak realizowana jest dystrybucja towarów na krajowym rynku. Jedną z cech charakterystycznych tego sektora gospodarki jest też bardzo wysoka konkurencja. Firmy z branży transportowej, które chcą zdobyć zaufanie kontrahentów muszą oferować długie terminy spłaty faktur, co niejednokrotnie prowadzi do ryzyka występowania zatorów płatniczych. Sposobem na rozwiązanie problemów z tym związanych jest faktoring.

Faktoring – co to takiego?

Faktoring to specjalna usługa finansowa, która jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z różnych branż, w tym także transportowej. Dzięki niej można w krótkim czasie spieniężyć wystawione faktury bez konieczności oczekiwania na przelew od kontrahentów.

Obecnie wielu przedsiębiorców wystawia faktury z odroczonym terminem płatności, dlatego możliwość skorzystania z faktoringu jest dla nich bardzo korzystną opcją, gdyż pozwala na uzyskanie środków niezwłocznie. Usługi faktoringowe świadczą wyspecjalizowane instytucje faktoringowe a także banki. Bardzo ważny jest fakt, iż wszystkie formalności w tym zakresie można załatwiać w 100% online, bez konieczności wychodzenia z domu, co jest ogromnym udogodnieniem.

Szczegółowe informacje na temat działania faktoringu dostępne są na https://pragmago.pl/faktoring-online/.

Dlaczego faktoring to dobry wybór dla firm z branży transportowej?

W związku z tym, iż w branży transportowej widoczna jest bardzo mocna konkurencja, działający w niej przedsiębiorcy niejednokrotnie wystawiają faktury z bardzo długimi terminami płatności, które wynoszą w niektórych przypadkach 60 lub nawet 90 dni. Spowodowane jest to uwarunkowaniami branży, długoletnią praktyką i skomplikowaną siecią dostawców.
Faktury, na których spłatę trzeba oczekiwać trzy miesiące, mogą być sporym problemem dla przedsiębiorstwa – zwłaszcza, gdy kwota do zapłaty jest bardzo wysoka. W takim przypadku przedsiębiorcy powinni zdecydować się na skorzystanie z rewolucyjnej usługi faktoringu. Dzięki tej usłudze problemy z płynnością finansową odejdą w zapomnienie.

Warto postawić na finansowanie faktur w ramach faktoringu wtedy, gdy problemy z płatnościami ze strony kontrahentów są przejściowe i nie występowały nigdy wcześniej. Decydując się na faktoring możemy otrzymać środki w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. Dokładny czas oczekiwania na przelew uzależniony jest od indywidualnych negocjacji pomiędzy firmą faktoringową a przedsiębiorcą korzystającym z tej usługi. Poprzez faktoring można sfinansować dokumenty sprzedaży na kwotę od 500 do aż 250 000 złotych.

Ogromną zaletą faktoringu jest też fakt, iż nie jest to kredyt. Korzystając z tej usługi firma się nie zadłuża, tylko może otrzymać należne środki od razu po zrealizowaniu usługi, bez konieczności długotrwałego oczekiwania na płatność od kontrahenta. To pozwala na finansowanie wszelkiego rodzaju inwestycji czy opłacenie wynagrodzeń pracownikom zawsze w prawidłowym terminie, co w długotrwałej perspektywie prowadzi do poprawy wizerunku firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *