Księgowość

Recenzja Fortissio: Opinie Użytkowników. Czy Jest Bezpieczne?

Fortissio to broker online, którego celem jest odpowiedź na oczekiwania każdego inwestora. Platforma jest przeznaczona dla początkujących i bardzo doświadczonych traderów. Czy jest bezpieczna?

Fortissio to broker online, którego celem jest odpowiedź na oczekiwania każdego inwestora. Platforma jest przeznaczona dla początkujących i bardzo doświadczonych traderów. 

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z handlem aktywami finansowymi, z pewnością szukasz profesjonalnej platformy. Postanowiliśmy pomóc ci w dokonaniu właściwego wyboru. Ta recenzja Fortissio odpowiada na najważniejsze pytania potencjalnych klientów. 

W tym celu przeczytaliśmy opinie użytkowników brokera, przeanalizowaliśmy informacje na oficjalnej stronie internetowej i samodzielnie przetestowaliśmy funkcje aplikacji.

Chcesz dołączyć do Fortissio? Zastanawiasz się, czy to dobry wybór? Przeczytaj przygotowaną przez nas recenzję.

Handel na platformie Fortissio

Handel na platformie Fortissio nie wymaga żadnego doświadczenia i wiedzy. Broker twierdzi, że jego usługi są skierowane do początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych inwestorów z różnych krajów.

Oficjalna strona internetowa jest dostępna w kilku wersjach językowych: w języku polskim, języku angielskim, języku włoskim, języku arabskim, języku niemieckim, języku greckim, języku hiszpańskim i języku szwedzkim.

Podczas pisania recenzji Fortissio, postanowiliśmy przeanalizować wszystkie aspekty handlu na platformie inwestycyjnej. Nasze wnioski i spostrzeżenia znajdziesz w poniższych sekcjach.

Rodzaje kont użytkownika

Broker Fortissio przygotował wiele rodzajów kont dla swoich użytkowników. Każde z nich charakteryzuje się inną wysokością wymaganego depozytu, aktywami, dodatkami czy promocjami.

Na platformie Fortissio znajdziesz aż 11 rodzajów kont użytkowników, od konta Starter po konto Expert.

W tym miejscu warto dodać, że Fortissio oferuje nowym inwestorom aż 5 bezpiecznych, pierwszych pozycji. Dzięki temu handlowcy mogą sprawdzić działanie brokera, przetestować ulubioną strategię i zdobyć wiele innych, cennych informacji.

Narzędzia handlowe Fortissio

Oferta brokera Fortissio jest bardzo atrakcyjna. Zawiera wiele narzędzi handlowych, które przydadzą się dla początkujących, średniozaawansowanych i bardzo doświadczonych inwestorów. 

Wśród nich znajdziesz: profesjonalny kalendarz ekonomiczny, światowej sławy narzędzie Autochartist, wykresy z wieloma informacjami, wiadomości rynkowe i usługi SMSowe z powiadomieniami o najważniejszych wydarzeniach.

Przyjrzeliśmy się bliżej narzędziu Autochartist, które oferuje szereg przydatnych funkcji. Dzięki niemu zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielną analizę wykresów, kursów aktywów czy ogólnej sytuacji na rynkach finansowych.

Autochartist jest najczęściej wybieranym narzędziem handlowym na świecie. Zaawansowani inwestorzy cenią je za użyteczność, funkcjonalność, profesjonalizm i uniwersalność.

Aktywa finansowe Fortissio

Broker Fortissio udostępnia możliwość handlu ponad 230 instrumentami finansowymi w formie kontraktów CFD. Lista aktywów zawiera kontrakty CFD na waluty, towary SPOT, kryptowaluty, indeksy, towary, akcje, ETF i syntetyczne instrumenty pochodne.

Na oficjalnej stronie internetowej Fortissio znajdziemy tabelę z poszczególnymi produktami, wysokością dźwigni finansowej, spreadem i domyślnym marginesem dla klientów detalicznych i klientów PRO.

Powinieneś wiedzieć, że handel kontraktami CFD (handel na różnice kursowe) jest ryzykowny. Nie inwestuj pieniędzy, których utrata spowoduje pogorszenie twojej sytuacji materialnej. Przeprowadź własne badania, przeczytaj opinie innych inwestorów, określ akceptowalny poziom ryzyka i ustal budżet handlowy, którego nie przekroczysz.

Bezpieczeństwo na platformie Fortissio

Najważniejszą kwestią dotyczącą handlu na nowej platformie, jest bezpieczeństwo. W przypadku Fortissio inwestorzy mogą być spokojni.

Użytkownicy opisują brokera jako jednego z najbezpieczniejszych. Postanowiliśmy to sprawdzić, a szczegóły dotyczące naszych obserwacji umieścić w recenzji Fortissio.

Regulacje prawne

Broker Fortissio podkreśla na swojej oficjalnej stronie internetowej znaczenie bezpieczeństwa w sieci. Znajdziemy tu, na przykład zakładkę poświęconą ochronie przed oszustwami, scamami, porady jak rozpoznać próbę kradzieży w internecie i wiele innych bardzo przydatnych informacji. W tym miejscu zalecamy także samodzielną edukację dotyczącą bezpieczeństwa w sieci.

A czego dowiedzieliśmy się o założycielach Fortissio? Okazuje się, że oficjalna strona internetowa jest pełna istotnych dokumentów i szczegółów dotyczących firmy. Oto, co udało nam się ustalić.

Fortissio jest marką Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A.. Marka jest licencjonowana i regulowana przez HCMC (licencja nr 4/792 / 20.07.2017) i Generalny Rejestr Handlowy: 122000301000. Siedziba firmy znajduje się przy ulicy: 4, 28th Octovriou street, Maroussi 15124, Ateny, Grecja.

Fortissiojest marką Vie Finance A.E.P.E.Y, S.A. , zarejestrowanej Greckiej Firmy Inwestycyjnej, należycie upoważnionej i licencjonowanej przez Grecką Komisję Rynku Kapitałowego (www.hcmc.gr), z numerem licencji 4/792/20.7.2017. Ma także drugi oddział, który znajduje się w Niemczech ID numer 157432 w ramach BaFin.

Oficjalna strona internetowa Fortissio zawiera także zakładkę “Spółka”. Znajdziesz tutaj pełną dokumentację, oświadczenie o ryzyku, regulacje, politykę prywatności, warunki kategoryzacji klienta, pliki cookies, ogłoszenia, wsparcie, program partnerski Fortissio, politykę w zakresie konfliktu interesów, pełny regulamin, politykę wykonywania zleceń, ogólne powiadomienia o ryzyku, kryptowaluty – oświadczenie o ryzyku, informacje o funduszu gwarancyjnym dla usług inwestycyjnych, kluczowe informacje o kontraktach CFD na kryptowaluty, kluczowe informacje o kontraktach CFD na waluty, kluczowe informacje o kontraktach CFD na akcje, kluczowe informacje o kontraktach CFD na indeksy, kluczowe informacje o kontraktach CFD na syntetyczne instrumenty pochodne, kluczowe informacje o kontraktach CFD na towary, kluczowe informacje o kontraktach CFD na fundusze ETF.

Po analizie tych dokumentów, możesz potwierdzić, że broker Fortissio przestrzega obowiązującego prawa na terenie Unii Europejskiej. 

Broker należy także do Funduszu Odszkodowawczego, który gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku, między innymi bankructwa firmy lub sytuacji losowych, które mogłyby spowodować niewypłacalność właścicieli platformy.

To oznacza, że środki finansowe oraz dane osobowe klientów zarejestrowanych na platformie handlowej Fortissio są chronione w 100%. Potwierdzają to także opinie użytkowników brokera, które znaleźliśmy w wielu wątkach na forach internetowych i w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, czy Facebook.

Oto krótkie podsumowanie wszystkich informacji, dotyczących bezpieczeństwa na platformie handlowej Fortissio:

  • Fortissio to firma inwestycyjna MiFID;
  • środki finansowe wszystkich użytkowników, którzy zarejestrowali się na platformie i wpłacili depozyt, są przechowywanie na oddzielnych kontach (dzięki temu nie mieszają się z pieniędzmi brokera);
  • Fortissio jest licencjonowanym i regulowanym przez HCMC brokerem, działającym na polskim rynku już od wielu lat;
  • oficjalna strona internetowa brokera Fortissio jest zabezpieczona i szyfrowana protokołem SSL.

Dział obsługi klienta Fortissio

Jedną z istotnych cech platformy, świadczących o wysokim poziomie, bezpieczeństwie i profesjonalizmie, jest dział obsługi klienta, dział techniczny i dział wsparcia.

Jak przedstawia się w przypadku brokera Fortissio? Możemy potwierdzić, że trzyma wysoki poziom, a odpowiedzi są udzielane w ekspresowym tempie.

Jeśli chcesz skontaktować się z obsługą klienta Fortissio, wejdź w zakładkę “kontakty”. Znajdziesz tu formularz kontaktowy, który należy wypełnić imieniem, adresem e-mail, tematem, rodzajem zapytania i treścią wiadomości.

Jeśli nie jesteś fanem formularzy kontaktowych, znajdziesz tu adresy e-mailowe do kilku działów firmy, w tym do działu reklamacji, działu transakcji, centrali, back office i działu obsługi klienta. Możesz także zadzwonić lub napisać poprzez komunikator WhatsApp lub skorzystać z dwóch numerów telefonu.

Warto dodać, że dział obsługi klienta ma ograniczone godziny pracy. Support odpowiada na pytania od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 20.00 Gmt+2.

Wpłaty i wypłaty na stronie Fortissio

Platforma Fortissio jest znana z tego, że oferuje wiele metod płatności dla swoich użytkowników. Dostępne rodzaje wpłat i wypłat to karty kredytowe, karty debetowe, przelewy bankowe i e-portfele.

Powinieneś pamiętać, że każda z tych metod charakteryzuje się innym czasem realizacji i księgowania. Najdłużej trwa księgowanie przelewu bankowego, które może potrwać do pięciu dni roboczych.

Przygotowaliśmy listę operatorów płatności, dostępnych na platformie handlowej Fortissio. Są to VISA Secure, MASTERCARD Secure Code, maestro, SOFORT, ecoPayz, MyBank, Skrill, RAPID Transfer, NETELLER, Przelewy24, Bank Transfer, PayPal i GPay.

Opinie użytkowników Fortissio

Wielu użytkowników i inwestorów zdecydowało się podzielić swoimi opiniami o Fortissio na forach internetowych, czy na tematycznych profilach w mediach społecznościowych.

Komentarze dotyczące brokera są w większości pozytywne. Klienci Fortissio są zachwyceni ponad 230 instrumentami finansowymi i bardzo profesjonalnymi narzędziami handlowymi, których nie ma na konkurencyjnych platformach.

Ważną kwestią jest także wysoki poziom bezpieczeństwa, szyfrowana strona internetowa, wiele metod płatności i obsługa klienta, która bardzo szybko odpowiada na pytania traderów.

Podsumowanie recenzji Fortissio

Nasza recenzja Fortissio to odpowiedź na wszystkie pytania potencjalnych użytkowników. Dzięki nam, dowiedziałeś się, że platforma jest legalna i bezpieczna.

Broker zapewnia atrakcyjną ofertę narzędzi handlowych i szeroką gamę aktywów finansowych. Opinie użytkowników potwierdzają nasze wnioski.

Komu możemy polecić Fortissio? Wszystkim! Każdy trader, niezależnie od doświadczenia i wiedzy znajdzie tu coś dla siebie.

Nie wierzysz? Zachęcamy do przeprowadzenia własnych badań i skorzystania z pierwszych transakcji bez ryzyka utraty pieniędzy. Dzięki temu przetestujesz funkcje aplikacji handlowej i ocenisz, czy platforma spełnia twoje oczekiwania.

Źródło: Artykuł Sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *