Konta bankowe

Konto i bezpłatne wypłaty z bankomatów

bezpłatne wypłaty z bankomatów

Większość banków aby przyciągnąć do siebie klienta oferuje założenie bezpłatnego konta bez miesięcznych opłat, inne oferują dodatkowe gadżety za założenie konta a jeszcze inne proponują popularne w ostatnim czasie zwroty wydatków za zakupy których dokonaliśmy w internecie.

Jednak pomimo tego że niektóre banki oferują darmowe konta bankowe bez opłat za prowadzenie to możemy zapłacić za inne operacje dokonywane na koncie np. za wypłaty z bankomatów. Część banków może też oferować możliwość wypłacenia pieniędzy tylko w wybranych bankomatach a te najczęściej znajdują się na terenie tylko większych miejscowości.

Gdzie otworzyć konto w ramach którego będziemy mogli wypłacać potrzebną nam gotówkę w większości bankomatów bez opłat, w tym również w mniejszych miejscowościach? Postaramy się to dziś sprawdzić.

Konta umożliwiające bezpłatne wypłaty z bankomatów

BZ WBK Konto Godne Polecenia

Zakładając konto w Banku Zachodnim WBK możemy liczyć na to że wypłatę gotówki będziemy mogli dokonywać z dowolnego bankomatu na terenie Polski i nie zapłacimy za to ani złotówki. Wypłaty z bankomatów są całkowicie darmowe, jednak trzeba ponosić opłaty miesięczne za utrzymanie karty. Jest to jednak kwota kilku złotych, więc gra jest warta świeczki ponieważ poza tym konto mamy całkowicie darmowe. Konto jest więc pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie.

T-Mobile Usługi Bankowe – konto osobiste

Nie da się ukryć że konto T-Mobile Usługi Bankowe cieszy się równie dużym zainteresowaniem co swego czasu eKonto mBanku. Główny atut konta to bezpłatne prowadzenie konta a najbardziej to chyba rewolucyjny program ze zwrotem wydatków za zakupy w wysokości 5%. Oprócz tych atrakcji kartę do konta otrzymujemy od T-Mobile Usługi Bankowe bezpłatnie, możemy również wykonywać bezpłatnie przelewy. Jednak to co nas najbardziej interesuje, czyli bezpłatne wypłaty z bankomatów mamy również bezpłatnie i w dodatku z wszystkich dostępnych bankomatów znajdujących się na terenie Polski.

Deutsche Bank – dbnet

O tym koncie swego czasu pisaliśmy dosyć często a w szczególności wtedy kiedy Deutche Bank za założenie konta dokładał nam różne prezenty od zestawów bezprzewodowych po skutery. Bank oferuje nam w ramach konta dbnet również bezpłatne prowadzenie konta a poza nim także bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów na terenie.. (uwaga!) całego świata! Jeśli więc często podróżujemy może to być dla nas doskonała opcja!

Getin Bank – Getin UP

Po T-Mobile Usługi Bankowe jedno z bardziej popularnych kont o którym jest głośno głównie za sprawą ciekawostek które posiada jak karta z elektronicznym wyświetlaczem czy możliwość otrzymania 15% zwrotu wydatków za zakupy. W ramach konta Getin Up możemy również robić przelewy nie znając numeru konta bankowego odbiorcy a wykorzystując do tego profil na Facebooku, maila czy smsa. Jeśli chodzi o wypłaty gotówki z bankomatów to możemy ją wypłacać bezpłatnie pod warunkiem że skorzystamy z bankomatów sieci Euronet. Z takich bankomatów oprócz Getin Banku korzystają także Credit Agricole, Alior bank, Bank DnB Nord, Multibank czy Raiffeisen więc powinniśmy go znaleźć w każdym mniejszej czy większej miejscowości. Tu możemy sprawdzić czy nasza miejscowość znajduje się na liście bankomatów Euronet

Alior bank – konto osobiste

Jeszcze jednym z banków oferującym bezpłatne wypłaty z bankomatów w ramach internetowego konta bankowego jest Alior bank i według informacji zawartych w publicznych i ogólnodostępnych materiałach daje nam możliwość wypłaty gotówki bez opłat i prowizji na terenie Polski jak również na całym świecie. Prowadzenie konta osobistego w Alior bank jest bezpłatne, możemy również wykonywać bezpłatne przelewy przez internet. Poza tym ciekawostką w ofercie jest możliwość wykonywania przelewów ekspresowych natychmiastowych dzięki czemu odbiorca przelew od nas dostanie w ciągu kilku minut.

Nest Bank – Nest Konto

Na sam koniec całkowita nowość którą jest oferta Nest Banku. Konto całkowicie darmowe a więc pozbawione opłat miesięcznych za prowadzenie. Znalazło się tutaj ponieważ również umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów. Możemy więc z jego pomocą wypłacać gotówkę w dowolnym bankomacie na terenie kraju za pomocą karty do konta, którą od banku otrzymamy całkowicie za darmo. Ponadto całkowicie za darmo możemy również wpłacać gotówkę w ponad 2500 wpłatomatach sieci Euronet.

17 Responses

 1. Powiedzcie mi, ile to macie kont bankowych? I w jakich bankach one są? Które rekomendujecie?

 2. W zasadzie tylko jedno – ekonto w mBanku i jak najbardziej jestem zadowolony

 3. Ja też mam tylko jedno konto – Inteligo, od ok 7 lat, nie zmieniam na inne bo jest dla mnie bardzo wygodne w obsłudze przez internet

 4. Obecnie 3, Mbank, Alior Sync i iPKO, z tych trzech najlepsze jest iPKO wg mnie, chociaż pozostałe też są bardzo funkcjonalne

 5. Ja również posiadam jedno konto (wraz z subkontami walutowymi) w mBanku. Jednak nie jestem zadowolona i po uregulowaniu zaległości planuje zmianę banku.

 6. Inteligo, tylko jedno konto i mi jak na razie wystarcza. Jeden rachunek bankowy jest bardzo wygodny

 7. jedno ale dobrze zarządzane i optymalizowane, myślę, że człowiek zorganizowany poradzi sobie z większą ilością, ale przy wielu rzeczach do analizowania codziennie, szkoda jeszcze sklejać sytuację z kilku kont bankowych w głowie 🙂

 8. u mnie firmowka i osobiste w mbanku, do tego oszczędnościowe bgzoptima i dodatkowe w t-mobile, bzwbk, milenium.

 9. Ja posiadam konto osobiste z którego wykonuję codzienne transakcje. Zawsze część pieniędzy z wypłaty przelewam na konto oszczędnościowe. Mam również odłożoną kwotę na lokacie, której nie ruszam i spokojnie sobie rośnie. Założyłam wszystkie te rachunki w banku Millennium, ponieważ mam tam darmowe konto osobiste. Ale najlepsze oferty zawsze możesz sprawdzić w aktualnym rankingu dostępnym w Internecie.

 10. Mam konta w dwóch bankach w ING i Mbanku już od wielu lat i raczej z przyzwyczajenia nie mam ochoty ich zmieniać. Nie dokonuję tylu operacji żeby miało to duże znaczenie dla kosztów prowadzenia kont. A jak zarekomendować jakieś konto? Chyba najlepiej samodzielnie skorzystać z jakiegoś aktualnego rankingu czy porównywarki i wybrać to co spełnia potrzeby niż opierać się na opiniach innych.

 11. Ja na co dzień korzystam z konta w mBanku, natomiast ostatnio założyłam dodatkowo w BGŻ Optima. Mają fajną promocję, na której zyskałam dodatkowe pieniądze.

 12. Obecnie mam 3 konta: mbank, bph i smart. Z bph chyba się pożegnam. Za wszystkie płacę 0zł po zwyczajnie płacę kartą.

 13. Jaki jest sens posiadania więcej niż jednego konta? Przecież to podwójne opłaty. Pieniędzy i tak masz tyle samo 🙂 czasami trzeba jednorazowo sporo pieniędzy. Z dwóch kont robić wtedy przelewy? Bez sensu.

 14. Wygodnie jest mieć osobno konto firmowe i osobiste, a najlepiej jest mieć je w jednym banku. Nie wiem jak gdzie indziej, ale ja w Idea Banku za oba nie płacę, za karty do nich też, bo wystarczy zapłacić kartą na określoną kwotę.

 15. A czy ktoś tutaj rozważa założenie (czy dołączenie, to chyba jeszcze nie jest skonkretyzowane – IKM.org.pl) kont mieszkaniowych. W skrócie chodzi w nich o oszczędzanie na cele mieszkaniowe bez opodatkowania belkowego i z rządową premią. W czerwcu pierwsze większe info ma być. Zastanawia mnie czy ktoś jeszcze na to czeka, czy może ja czegoś nie dostrzegłem w zapowiedziach rządu i to wcale takie dobre nie będzie.

 16. Jedno i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. Przeszedłem z BZWKB bo mBanku i muszę przyznać, że czuć różnicę. Jest o wiele lepiej. Do tego jeszcze wcześniej załapałem się na nie lada promocję, bo zobaczyłem, że tutaj pojawił się spis konta bankowych wraz z obowiązującymi ofertami i promocjami. Także dla mnie na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *