Inwestycje biznesowe Księgowość

Złożenie rozliczenia PIT do końca maja 2020

do kiedy rozliczyć podatek za 2019?

W związku z panującą epidemią koronawirusa w Polsce, Ministerstwo Finansów zdecydowało się wydłużyć czas na złożenie deklaracji PIT. Będziemy mieli na to czas do końca maja 2020 roku.

Do tej pory, wszystkie deklaracje podatkowe musiały zostać złożone najpóźniej do 30 kwietnia. Za nie terminowe złożenie deklaracji groziły kary finansowe. W tym roku jednak, sytuacja będzie nieco odmienna. Wszystko z powodu szalejącej epidemii koronawirusa.

Na złożenie deklaracji podatkowych za rok 2019, będziemy mieli w tym roku czas do 31 maja 2020 roku. Poinformował o tym resort finansów w specjalnym komunikacie. Jest to głównie ukłon w stronę osób prowadzących działalność gospodarczą na własną rękę. W tym czasie zmagają się oni z wieloma problemami, dlatego też nie potrzebne im jeszcze dodatkowe obowiązki. Tym bardziej że większość z takich samozatrudnionych osób, dokonuje rozliczeń samodzielnie.

Ministerstwo Finansów informuje również, że płatnicy PIT-37 i PIT-38 mają możliwość skorzystania z usługi „Twój e-PIT”. Taka deklaracja jest generowana automatycznie w systemie . W związku z czym, w przypadku braku aktywności zostanie ona automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia. Gdyby okazało się, że z takiego rozliczenia wynika niedopłata podatku, urzędy skarbowe będą przesyłać stosowną informacje po 30 kwietnia. Do 31 maja 2020 będzie można również skorygować takie zeznanie, oraz uzupełnić lub dokonać zmiany na temat organizacji pożytku publicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *