Inwestycje biznesowe Kredyty bankowe Kredyty internetowe Pożyczki firmowe

W jakim banku kredyt dla rolnika?

kredyt dla rolnika
3 (60%) 2 votes

Będąc indywidualną osobą zatrudnioną na umowę o prace czy prowadząc własną działalność gospodarczą dostaniemy kredyt praktycznie w każdym banku i każdej firmie pozabankowej. Nieco gorzej wygląda to w przypadku rolników którzy niestety kredytu nie otrzymają w każdym banku. Mają oni pod tym kątem nieco zawężone pole.

Pierwsze schody przy zaciąganiu kredytu przez rolników mogą się już pojawić już podczas oceny zdolności kredytowej. Dochody nie pochodzą w tym przypadku ani z tytułu umowy o prace ani też z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej a tytułu prowadzenia działalności rolniczej. W takim przypadku możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Nie udzielą nam go takie banki jak Nordea, FM Bank i Raiffeisen Bank ponieważ po prostu nie kredytują rolników. Bank Millenium z kolei informuje że udziela rolnikom jedynie kredytów hipotecznych.

Gdzie po kredyt dla Rolnika?

W przypadku rolników, aby otrzymać kredyt wymagane jest zaświadczenie z Urzędu Gminy o dochodach z gospodarstwa rolnego. Jak również potwierdzenie o niezaleganiu z podatkiem rolnym czy składkami na ubezpieczenie społeczne z KRUS. W niektórych bankach będą nam potrzebne jeszcze inne dokumenty czy wymagania. W banku BNP Paribas od potencjalnego kredytobiorcy oczekuje się prowadzenia działalności rolnej przynajmniej od 12 miesięcy. mBank wymaga od rolników umowy, faktur czy rachunków z tytułu sprzedaży produktów rolnych które zostały przez nich wyprodukowane.

Jeśli prowadzimy działalność rolniczą większych problemów z uzyskaniem takiego kredytu jako osoba indywidualna nie powinniśmy mieć w PKO BP, MultiBanku czy Credit Agricole.

Kredyt dla rolnika może być dostępny również za pośrednictwem firm pożyczkowych, które udzielają takich pożyczek na dowolny cel. Mowa tutaj o takich firmach jak Rapida Money, Provident, ASA Kredyt.

PKO BP – wniosek o kredyt
Bank Pekao – wniosek o kredyt
BNP Paribas – wniosek o kredyt
Eurobank – wniosek o kredyt

Rapida Money – wniosek o pożyczke
Provident – wniosek o pożyczkę
ASA Kredyt – wniosek o pożyczkę
Zaplo – wniosek o pożyczkę

14 Responses

 1. A to banki już takich kredytów nie udzielają że trzeba szukać w parabankach? 😉

 2. Udzielają chociażby na maszyny i urządzenia rolnicze. Ale najlepiej udać się do doradcy np. Idea Expert.

 3. Bank, bankowi nie równy, jeden udzieli, a drugi nie.
  A sprzęty rolne są na prawdę drogi, spory kredyt trzeba wziąć.

 4. Kredyty dla rolników udzielane są w kilku bankach. W zasadzie jednak tylko BGŻ specjalizuje się w ofercie kredytowej dla tej grupy zawodowej.

 5. Korzystał ktoś z tego Idea Expert już? Bo w sumie to nie chce mi się do każdego banku biegać i sprawdzać co mogę otrzymać.

 6. Na pewno gdy rolnicy chcą pożyczyć pieniądze, powinni udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego. Własnie te banki, mają chyba najlepszą ofertę dla tej grupy, a co ważne, często swoje oddziały mają w niewielkich miejscowościach, więc szybko można do nich dotrzeć.

 7. w Deustche Bank można uzyskać kredyt dla rolnika. Wymagane dokumenty to ilość hektarów przeliczeniowych + faktury za sprzedaż produktów.

 8. Alior Bank również proponuje finansowanie w segmencie agro.

  pozdrawiam
  Daniel z ekspertfirmowy.pl

 9. Zawsze w sytuacji, jeśli się nie wie w którym banku wziąć najkorzystniejszy kredyt można skorzystać z pomocnego narzędzia jakim jest kalkulator i ranking kredytów. Dzięki szybkiej kalkulacji jaką gwarantuje kredytomania nie tylko rozjaśni się nam sytuacja w kwestii naszej zdolności kredytowej, co będziemy wiedzieć w jakim banku możemy liczyć na kredyt na korzystnych dla nas warunkach.

 10. Chyba w Bankach Spółdzielczych rolnicy mogą dostać najkorzystniejszą ofertę. Minusem tych banków jest jednak to że kupę zaświadczeń wymagają i na prawdę trzeba się trochę nagimnastykować żeby dostać u nich większy kredyt dla rolnika.

 11. Bank Spółdzielczy ma dobre kredyty dla rolników, sprawdź tam. Mój znajomy rolnik brał tam kredyt i polecał.

 12. Moim zdaniem najlepiej rozejrzeć się po takich porównywarkach kredytowych. Ja dzięki nim znalazłem odpowiedni dla siebie kredyt, z dostosowaną spłatą 🙂

 13. Obecnie najlepszy jest Kredyt inwestycyjny AGRO z BOŚ Banku, można dostać nawet 20 000 000zł na zakup ziemi rolnej od osób fizycznych, prawnych, Skarbu Państwa, zakup inwentarza żywego i wiele innych opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *