Inwestycje biznesowe Kredyty bankowe Kredyty internetowe Pożyczki firmowe

W jakim banku kredyt dla rolnika?

kredyt dla rolnika

Będąc indywidualną osobą zatrudnioną na umowę o prace czy prowadząc własną działalność gospodarczą dostaniemy kredyt praktycznie w każdym banku i każdej firmie pozabankowej. Nieco gorzej wygląda to w przypadku rolników którzy niestety kredytu nie otrzymają w każdym banku. Mają oni pod tym kątem nieco zawężone pole.

Pierwsze schody przy zaciąganiu kredytu przez rolników mogą się już pojawić już podczas oceny zdolności kredytowej. Dochody nie pochodzą w tym przypadku ani z tytułu umowy o prace ani też z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej a tytułu prowadzenia działalności rolniczej. W takim przypadku możemy mieć problem z uzyskaniem kredytu bankowego. Nie udzielą nam go takie banki jak Nordea, FM Bank i Raiffeisen Bank ponieważ po prostu nie kredytują rolników. Bank Millenium z kolei informuje że udziela rolnikom jedynie kredytów hipotecznych.

Gdzie po kredyt dla Rolnika?

W przypadku rolników, aby otrzymać kredyt wymagane jest zaświadczenie z Urzędu Gminy o dochodach z gospodarstwa rolnego. Jak również potwierdzenie o niezaleganiu z podatkiem rolnym czy składkami na ubezpieczenie społeczne z KRUS. W niektórych bankach będą nam potrzebne jeszcze inne dokumenty czy wymagania. W banku BNP Paribas od potencjalnego kredytobiorcy oczekuje się prowadzenia działalności rolnej przynajmniej od 12 miesięcy. mBank wymaga od rolników umowy, faktur czy rachunków z tytułu sprzedaży produktów rolnych które zostały przez nich wyprodukowane.

Jeśli prowadzimy działalność rolniczą większych problemów z uzyskaniem takiego kredytu jako osoba indywidualna nie powinniśmy mieć w PKO BP, MultiBanku czy Credit Agricole.

Kredyt dla rolnika może być dostępny również za pośrednictwem firm pożyczkowych, które udzielają takich pożyczek na dowolny cel. Mowa tutaj o takich firmach jak Rapida Money, Provident, ASA Kredyt.

PKO BP – wniosek o kredyt
Bank Pekao – wniosek o kredyt
BNP Paribas – wniosek o kredyt
Eurobank – wniosek o kredyt

Rapida Money – wniosek o pożyczke
Provident – wniosek o pożyczkę
ASA Kredyt – wniosek o pożyczkę
Zaplo – wniosek o pożyczkę

15 Responses

 1. A to banki już takich kredytów nie udzielają że trzeba szukać w parabankach? 😉

 2. Udzielają chociażby na maszyny i urządzenia rolnicze. Ale najlepiej udać się do doradcy np. Idea Expert.

 3. Bank, bankowi nie równy, jeden udzieli, a drugi nie.
  A sprzęty rolne są na prawdę drogi, spory kredyt trzeba wziąć.

 4. Kredyty dla rolników udzielane są w kilku bankach. W zasadzie jednak tylko BGŻ specjalizuje się w ofercie kredytowej dla tej grupy zawodowej.

 5. Korzystał ktoś z tego Idea Expert już? Bo w sumie to nie chce mi się do każdego banku biegać i sprawdzać co mogę otrzymać.

 6. Na pewno gdy rolnicy chcą pożyczyć pieniądze, powinni udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego. Własnie te banki, mają chyba najlepszą ofertę dla tej grupy, a co ważne, często swoje oddziały mają w niewielkich miejscowościach, więc szybko można do nich dotrzeć.

 7. w Deustche Bank można uzyskać kredyt dla rolnika. Wymagane dokumenty to ilość hektarów przeliczeniowych + faktury za sprzedaż produktów.

 8. Alior Bank również proponuje finansowanie w segmencie agro.

  pozdrawiam
  Daniel z ekspertfirmowy.pl

 9. Zawsze w sytuacji, jeśli się nie wie w którym banku wziąć najkorzystniejszy kredyt można skorzystać z pomocnego narzędzia jakim jest kalkulator i ranking kredytów. Dzięki szybkiej kalkulacji jaką gwarantuje kredytomania nie tylko rozjaśni się nam sytuacja w kwestii naszej zdolności kredytowej, co będziemy wiedzieć w jakim banku możemy liczyć na kredyt na korzystnych dla nas warunkach.

 10. Chyba w Bankach Spółdzielczych rolnicy mogą dostać najkorzystniejszą ofertę. Minusem tych banków jest jednak to że kupę zaświadczeń wymagają i na prawdę trzeba się trochę nagimnastykować żeby dostać u nich większy kredyt dla rolnika.

 11. Bank Spółdzielczy ma dobre kredyty dla rolników, sprawdź tam. Mój znajomy rolnik brał tam kredyt i polecał.

 12. Moim zdaniem najlepiej rozejrzeć się po takich porównywarkach kredytowych. Ja dzięki nim znalazłem odpowiedni dla siebie kredyt, z dostosowaną spłatą 🙂

 13. Obecnie najlepszy jest Kredyt inwestycyjny AGRO z BOŚ Banku, można dostać nawet 20 000 000zł na zakup ziemi rolnej od osób fizycznych, prawnych, Skarbu Państwa, zakup inwentarza żywego i wiele innych opcji.

 14. Trzeba poszukać, choć z tego co słyszałam, rolnicy mają zazwyczaj nieco ciężej w bankach, niż standardowy konsument (branża rolnicza uznawana jest za ryzykowną). Można oczywiście porównać oferty kredytów ale tak naprawdę to od banku będzie zależało jakie będzie podejście do konkretnych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *