Konta bankowe Konta firmowe

Przelewy natychmiastowe – w jakich bankach?

Usługi bankowe idą co raz prężniej do przodu. Bankowe programy rabatowe, karty zbliżeniowe, szereg dodatkowych usług jak konta ze zwrotem wydatków za zakupy czy za tankowane paliwo. Prawdziwą rewolucją w tym roku będą przelewy natychmiastowe które aktualnie oferuje już kilka krajowych banków. Aktualnie przelewy natychmiastowe można wykonać pomiędzy bankami: ING Bank Śląski, Millenium Bank, BZWBK, Alior Bank, BRE Bank (dla klientów korporacyjnych) i Meritum Bank.

Na czym polegają przelewy natychmiastowe? Umożliwiają one dokonanie elektronicznego przelewu z jednego banku do drugiego za pośrednictwem systemu Express ELIXIR. Przelew taki dochodzi do odbiorcy w ciągu kilkunastu sekund i to nie tylko w roboczy dzień tygodnia ale również w weekendy. Aktualnie z tego systemu korzysta już 6 banków, docelowo będzie ich oczywiście więcej i ich lista już wkrótce powinna sięgnąć około 20 instytucji. Dziś pokażemy w ramach których kont osobistych już teraz możemy skorzystać z opcji przelewów ekspresowych.

Alior Sync – Konto Osobiste

Jedno z popularniejszych kont osobistych w ostatnim czasie które zyskało uznanie głównie za sprawą zwrotu wydatków za zakupy dokonanych w internecie w wysokości 5% zarówno na Allegro czy w sklepach internetowych. W ofercie banku znajdują się przelewy natychmiastowe i posiadając konto w Alior Sync możemy wykonać miesięcznie aż 10 przelewów natychmiastowych za darmo, za pozostałe będziemy musieli już zapłacić – 5zł za każdy taki przelew. Dużym atutem konta jest jego darmowe prowadzenie czyli brak opłat miesięcznych, bezpłatne wypłaty z bankomatów czy wydanie karty debetowej.

Bank Millenium – Dobre Konto

W Banku Millenium z przelewów natychmiastowych może skorzystać każdy klient zarówno biznesowy jak indywidualny który posiada dostęp do systemu transakcyjnego Millenet. Najpopularniejszym kontem oferowanym aktualnie przez Millenium bank jest Dobre Konto które oferuje bezpłatne prowadzenie konta, kartę do konta za 0 zł oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów na terenie Polski jednak pod warunkiem spełnienia odpowiedniego warunku. Polega on na tym że co miesiąc na nasze konto trafi kwota nie mniejsza niż 1000 zł i raz w miesiącu dokonamy płatności kartą do konta. Dodatkowo możemy otrzymać częściowy zwrot wydatków za zakupy jeśli będziemy za nie płacić kartą dołączoną do konta – dotyczy to płatności dokonanych w supermarketach, sklepach spożywczych, na stacjach paliwowych, aptekach, jak również obejmuje wydatki za opiekę medyczną. Mamy w tym przypadku możliwość otrzymania zwrotu 3 zł za każde wydane 100 zł.

ING Bank Śląki – Konto z Lwem Direct

Konto oferowane przez ING Bank Śląki w ramach którego bezpłatne prowadzenie rachunku, wypłaty z wszystkich bankomatów mamy za 0 zł oraz bezpłatne przelewy internetowe za wyjątkiem przelewów natychmiastowych. Za te przyjdzie nam zapłacić 5 zł za każdy przelew jeśli operacje będziemy dokonywać online, jeśli w oddziale banku to koszt takiego przelewu wyniesie nas 10 zł.

Alior Bank – Konto osobiste

Kolejne z kont w którym wykonamy przelewy natychmiastowe. Podobnie jak w przypadku banku Millenium aby cieszyć się darmowym prowadzeniem konta i kartą płatniczą będziemy musieli spełnić warunek, który mówi o tym że nasze konto osobiste w Alior banku będzie naszym kontem głównym na które będzie spływało nasze wynagrodzenie w wysokości min. 2000 zł (jeśli jesteśmy studentami do 1000 zł). W ramach konta możemy również dokonywać przelewów internetowych bezpłatnie. Międzybankowy przelew natychmiastowy do 1000 zł będzie nas kosztować 1 zł, a za każdy kolejny tysiąc kwoty przelewu zwiększa opłatę o dodatkową złotówkę. Maksymalna kwota takiego przelewu w Alior Banku wynosi 5000 zł.

4 Responses

  1. Podobno do końca roku szybkei przelewy natychmiastowe powinny być dostępne w ofercie większości banków. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia ponieważ niektóre z nich oferują wykonanie kilku takich przelewów w miesiącu bezpłatnie a w niektórych bankach będziemy musieli za nie płacić bez względu na to ile ich wykonamy a tanie nie są bo aktualnie średnia opłata za przelew natychmiastowy to 5 zł. Ale trzeba przyznać że wygoda jest bo nie raz zdarza się tak, że chcemy szybko komuś wysłać przelew np. za zakupiony towar by jak najszybciej dostać to co kupiliśmy.. a w przypadku normalnych przelewów wiadomo jak to jest, niektóre potrafią dojść nawet na następny dzień.

  2. W BGŻ takze są bardzo szybkie przelewy, jednakże trzeba za tą usługę zapłacić 5 zł

  3. W Alior Syncu masz aż 10 darmowych przelewów w miesiącu. Ja uważam to za całkiem dobry rezultat.

  4. Teraz chyba już każdy możliwy bank oferuje przelewy natychmiastowe, tylko że przeważnie takie przelewy nadal pozostają dodatkowe płatne. Czasami jednak zdarzają się jakieś promocyjne oferty kont, w ramach których takie przelewy są pozbawione opłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *