Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Pożyczki ze złą historią kredytową

gdzie po kredyt z negatywną historią kredytową?

Uzyskanie kredytu czy pożyczki nie stanowi większego problemu. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy mamy w naszym zasięgu znacznie szerszy wybór, głównie ze względu na rozwinięty rynek pożyczek pozabankowych. Są jednak sytuacje, w których możemy mieć znaczny problem z uzyskaniem dodatkowej gotówki. Taki problem mogą mieć osoby posiadające złą historię kredytową.

Co stanowi największy problem gdy bank czy firma pożyczkowa odmawia udzielenia kredytu? Może to być niska zdolność kredytowa a więc niskie dochody. Ale nie oszukujmy się, jest tyle firm i banków, że nawet przy niskich dochodach ktoś w końcu zdecyduje nam się udzielić tej dodatkowej gotówki którą potrzebujemy. W znacznie gorszej sytuacji możemy się znajdować, jeśli posiadamy negatywną historię kredytową. A taką możemy posiadać, jeśli zdarzało nam się w przeszłości spłacać raty kredytów ze znacznym opóźnieniem.

Gdzie po pożyczki ze złą historią kredytową?

Historia kredytowa w bazach BIK (Biuro Informacji Kredytowej) jest weryfikowana za każdym razem, gdy staramy się o uzyskanie kredytu za pośrednictwem banku. Jeśli jest ona negatywna, a więc posiadamy opóźnienia w spłacie rat kredytów które przekraczają 30 dni to bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt. Podobna sytuacja może mieć miejsce w przypadku każdego kolejnego banku, w którym zdecydujemy się złożyć wniosek o pożyczkę. Każdy bank będzie weryfikował bazy BIK, więc taka odmowna decyzja może zostać wydana w każdym kolejnym banku.

A jak wygląda sytuacja uzyskania pożyczki w firmie pozabankowej?

W przypadku negatywnej historii w BIK dużo większe szanse na uzyskanie pożyczki będziemy mieli właśnie za pośrednictwem firm udzielających pożyczek pozabankowych. Musimy jednak mieć na uwadze fakt, iż co raz więcej firm tego typu również przeprowadza weryfikację pożyczkobiorców za pośrednictwem bazy BIK lub baz BIG Infomonitor. Oczywiście nie jest to jakiś podstawowy wyznacznik tego, czy firma zdecyduje się na udzielenie nam pożyczki czy też nie. Jest to jednak na pewno znaczący czynnik przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu pożyczek. Nie mniej ważna, jest jednak na pewno również nasza obecna zdolność kredytowa czyli opinia na nasz temat, wyciągnięta z rejestrów dłużników. Pożyczki ze złą historią kredytową możemy uzyskać wyłącznie w sytuacji, jeśli nasze dane nie trafiły do popularnych rejestrów dłużników, z których bardzo często korzystają firmy pożyczkowe. Mowa tu o takich bazach jak wspomniany wcześniej BIG Infomonitor, Krajowy Rejestr Długów czy Erif.

Dużym atutem w przypadku pożyczek pozabankowych jest fakt, iż bardzo duża część z nich udzielana jest drogą internetową. Może to znacznie przyspieszyć uzyskanie przez nas pożyczki, tym bardziej jeśli zależy nam na czasie. Decyzja o jej udzieleniu wydawana jest bardzo szybko, niekiedy nawet w ciągu kilku minut od złożenia wniosku. Nawet jeśli w jednej firmie dostaniemy odpowiedź odmowną, możemy bez większych przeszkód spróbować swoich sił, składając wniosek o pożyczkę w kolejnej firmie. Warto jednak mieć na uwadze koszty, jakie mają do zaoferowania poszczególne firmy pożyczkowe. W prosty sposób możemy obliczyć dokładny koszt pożyczki, jeszcze przed złożeniem wniosku. Wchodząc na stronę internetową konkretnej firmy pożyczkowej, wystarczy w tym celu wskazać kwotę pożyczki jaką chcemy uzyskać oraz okres jej spłaty. Te dwie opcje wystarczą do tego, byśmy poznali wysokość raty miesięcznej pożyczki, jak również łączny jej koszt.

Wybrane pożyczki dla osób ze złą historią kredytową w BIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *