Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki z zadłużeniem i komornikiem

pożyczki z zadłużeniem i komornikiem

Nie wszyscy mogą z łatwością uzyskać kredyt w banku czy nawet pożyczkę w firmach pozabankowych. Osoby które posiadają negatywną historię kredytową w bazach BIK czy rejestrach dłużników, będą miały problem z uzyskaniem dodatkowej gotówki, nie tylko drogą bankową. Nie tylko banki sprawdzają historię kredytową klienta, robią to również firmy pożyczkowe. Jeśli nie za pośrednictwem bazy BIK, to za pomocą baz dłużników takich jak Krajowy Rejestr Długów, Erif czy BIG Infomonitor.

Warto pamiętać o tym że posiadając znacznie opóźnienie w spłacie czy to kredytów, czy rachunków oraz faktur za energię elektryczną czy telefon, może trafić do baz dłużników. Jeśli nasze dane trafią do takiej bazy, możemy mieć problem z uzyskaniem nie tylko kredytu czy pożyczki w przyszłości, ale również mieć kłopoty z podpisaniem nowych umów. Warto więc terminowo spłacać swoje należności i nie robić zbyt dużych opóźnień w spłacie.

Pożyczki z zadłużeniem i komornikiem

Czy istnieją pożyczki dla osób z zadłużeniem lub komornikiem? W zasadzie wszystkie bank jak również firmy pożyczkowe stosują swoje metody weryfikacji i są w stanie sprawdzić czy posiadamy jakiekolwiek zadłużenie, bądź też czy posiadamy zadłużenie komornicze. Takie firmy nie udzielą nam pożyczki a ofertami firm z ciemnej strefy, nie warto się interesować ponieważ możemy na tym więcej stracić niż zyskać.

Jedyną alternatywą w sytuacji osób zadłużonych jest kredyt konsolidacyjny, do którego jednak trzeba posiadać odpowiednią historię kredytową. Bądź też kredyt lub pożyczka z poręczycielem. W przypadku tej ostatniej to nie historia kredytowa pożyczkobiorcy odgrywa główną rolę. Głównie zdolność i historia kredytowa osoby która będzie pełnić rolę poręczyciela lub gwaranta. Taka osoba powinna cechować się pozytywną historią kredytową. Bez zadłużeń oraz posiadać odpowiednią zdolność kredytową, proporcjonalną do zaciąganego kredytu lub pożyczki. Niektóre firmy pożyczkowe umożliwiają pożyczenie w ten sposób nawet do 25 000 zł.

Przy wyborze odpowiedniej oferty pożyczki z zadłużeniem i komornikiem, warto kierować się oczywiście warunkami udzielenia takiej pożyczki. Nie może ona być droga w spłacie i nadwyrężać naszego budżetu. Warto również pamiętać o tym, że jeśli pożyczkobiorca nie będzie terminowo spłacał takiej pożyczki to obowiązek jej spłaty spadnie na poręczyciela.

2 Responses

  1. W przypadku osób zadłużonych, których majątek (nawet w części) zajął komornik, Kredyt konsolidacyjny w banku jest niezwykle trudny do uzyskania. Banki wolą finansować kredytobiorców którzy nie zalegają z długami. Stąd restrykcyjne podejście instytucji bankowych do klientów, których niespłacone zadłużenie widnieje w BIK. W takim wypadku pożyczki pozabankowe mają znacznie większe szanse uzyskania. Z reguły rzeczywiście jest wymagane poręczenie osoby trzeciej. W niektórych przypadkach pożyczkodawcy udzielą też pożyczkę pod zastaw nieruchomości albo samochodu.

  2. To akurat dobra opcja o której wspominacie i faktycznie jest możliwa do uzyskania, pod warunkiem oczywiście że znajdziemy takiego gwaranta. Jeśli mamy osobę z którą jesteśmy blisko i ma do nas zaufanie, to nawet jeśli mamy negatywny bik, zajęcie komornicze czy wpisy w bazach dłużników, mamy szanse na uzyskanie pożyczki lub kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *