Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych Pożyczki firmowe Pożyczki online

Pożyczki z gwarantem

pożyczki pozabankowe z gwarantem

Ostatnio sporą popularność zdobywają tzw. pożyczki z gwarantem. Nic w tym dziwnego, ponieważ w ramach takiej pożyczki można uzyskać drogą pozabankową całkiem pokaźną kwotę. Co więcej, szanse na jej uzyskanie mają również osoby posiadające zadłużenia, opóźnienia w spłatach kredytów czy nawet zajęcia komornicze.

Posiadając takie obciążenia, bardzo trudno jest uzyskać dodatkowy kredyt czy pożyczkę. Jak wiadomo, banki do udzielenia kredytu, wymagają posiadania odpowiednio dobrej zdolności kredytowej, jak również historii kredytowej. Jeśli na naszym koncie zanotowano jakieś większe opóźnienia w spłacie rat kredytów czy innych zobowiązań bankowych, to bardzo możliwe że posiadamy niską ocenę punktową w bazie BIK. Weryfikuje ją każdy jeden bank podczas podejmowania decyzji o udzieleniu kredytu. To samo tyczy się innych opóźnień w spłacie, jak opłacanie rachunków czy faktur. Jeśli nagminnie nie opłacamy ich nas czas, możemy trafić na rejestrów dłużników. A wtedy bardzo ciężko będzie nam o uzyskanie dodatkowej pożyczki.

Alternatywą mogą być pożyczki z gwarantem

Tego rodzaju pożyczki przedstawiają się dosyć ciekawie, ponieważ w przeciwieństwie do większości pożyczek jakie udzielają firmy pożyczkowe, do ich uzyskania nie jest konieczna pozytywna historia kredytowa. Ani w bazach dłużników ani w bazach Biura Informacji Kredytowej. Co więcej, nie jest też potrzebne dodatkowe zabezpieczenie hipoteczne pożyczki w postaci obowiązku zabezpieczenie pożyczki hipoteką. Nie trzeba więc posiadać na własność mieszkania, domu czy działki, które miałyby stanowić zastaw pożyczki. Żeby tego jeszcze było, a w ramach pożyczki z gwarantem można uzyskać całkiem wysokie pożyczki. Jedna z popularniejszych firm z tego sektora, firma Rapida Money udziela pożyczki w wysokości do 25 000 zł.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki pozabankowej z gwarantem?

W zasadzie wymagania co do pożyczkobiorcy nie są zbytnio skomplikowane. Na pewno ważne jest posiadanie ukończonych 18 lat, dowodu osobistego oraz dochodu który umożliwia spłatę rat pożyczki. Najważniejszy warunek uzyskania pożyczki z gwarantem mówi o tym, że osoba będąca pożyczkobiorcą nie może być w trakcie przeprowadzania upadłości konsumenckiej. A drugi najważniejszy warunek uzyskania pożyczki mówi o tym, że będzie nam potrzebna dodatkowa osoba (znajomy bądź krewny) która zostanie gwarantem pożyczki. To w przypadku tej drugiej osoby muszą być spełnione określone warunki. Przede wszystkim taka osoba powinna posiadać dobrą historię kredytowa. Taka osoba również musi zdawać sobie sprawę z tego, że będzie ona odpowiedzialna za spłatę rat pożyczki w sytuacji jeśli główny pożyczkobiorca nie będzie wywiązywał się z umowy pożyczki.

Ile możemy pożyczyć w ramach takiej pożyczki? Wszystko uzależnione jest oczywiście od firmy, z oferty której zdecydujemy się skorzystać. Aktualnie takich firm nie ma za dużo na rynku pożyczek pozabankowych. Wierzymy jednak, że będzie ich z czasem przybywało, ponieważ jest na nie zapotrzebowanie. Są one bardziej korzystne pod względem kosztów od tradycyjnych pożyczek gotówkowych. Jedną z popularniejszych firm udzielających tego typu pożyczek jest Rapida Money, która jest w stanie nam zaproponować pożyczki w wysokości do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 12 do maksymalnie 48 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *