Parabanki Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Pożyczki pozabankowe na raty online

Firmy udzielające Pożyczki pozabankowe na raty online

Jeśli potrzebujemy dodatkową gotówkę, możemy ją pozyskać na kilka różnych sposobów. Ten najbardziej popularny to oczywiście kredyt gotówkowy jaki uzyskamy w każdym banku. Równie dużą popularnością cieszą się również pożyczki pozabankowe na raty online, głównie dzięki temu, że możemy uzyskać je w błyskawicznym czasie.

Co odróżnia tradycyjny kredyt gotówkowy w banku, od tego z firm pożyczkowych? Główne różnice odnajdziemy na pewno w kosztach, ponieważ na ogół pożyczki pozabankowe są droższe w spłacie od opcji bankowych. Mają one jednak również swoje atuty. Ten największy o którym warto wspomnieć na samym początku, to bardzo krótki czas oczekiwania na tego typu pożyczkę. W przypadku firm pożyczkowych formalności są dopełniane w bardzo szybkim czasie. Dzięki temu, pożyczka może zostać nam udzielona nawet w ciągu najbliższych kilkunastu minut.

Pożyczki pozabankowe na raty online – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli nie otrzymaliśmy kredytu w banku, lub po prostu zależy nam na bardzo szybkim załatwieniu dodatkowej gotówki to z powodzeniem możemy sięgnąć po pożyczkę pozabankową. Musimy się tutaj jednak trzymać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na koszty takiej pożyczki. Niemal w każdej firmie udzielającej pożyczek pozabankowych są one inne. Naszym zadaniem będzie znalezienie najbardziej korzystnej opcji. Takiej, dzięki której koszt pożyczki będzie możliwie najbardziej zbliżony do kosztów kredytów bankowych. Wbrew pozorom, możemy takie znaleźć, jeśli tylko poświęcimy chwilę czasu na ich znalezienie. Najlepiej sprawdzą się tutaj kalkulatory pożyczkowe. Są one dostępne niemal na każdej stronie firm, które specjalizują się w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Z ich pomocą, obliczymy wysokość raty miesięcznej pożyczki oraz łączną wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania).

Spłacaj w terminie albo płać więcej

Decydując się na pożyczkę pozabankową, warto mieć na uwadze jeszcze jedną ważną kwestię. Chodzi o terminową płatność tego typu pożyczek. Jeśli mieliście kiedyś zaciągnięty kredyt w banku i nie zawsze spłacaliście raty kredytowe w terminie, to na pewno nie raz musieliście ponosić dodatkowe koszty związane z opóźnieniem w spłacie. W przypadku kredytów bankowych, te koszty nie są jednak aż takie duże, a w przypadku małych kredytów i rat, praktycznie nie zauważalne. Niestety w przypadku pożyczek pozabankowych może być inaczej. Firmy pożyczkowe posiadają odrębne regulaminy, z których niestety jasno wynika, że opóźnienia w spłacie mogą się wiązać się z wysokimi kosztami, które trzeba będzie ponieść. Warto mieć to na uwadze, jeśli zdecydujemy się sięgnąć po pożyczki pozabankowe na raty online.

Co będzie potrzebne do uzyskania pożyczki online?

Firmy pożyczkowe nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań względem pożyczkobiorców. Składając wniosek o pożyczkę przez internet na raty, na pewno będzie nam potrzebny dowód osobisty. Niektóre firmy mają również określone wymagania względem wieku osoby starającej się o uzyskanie pożyczki. Może to być 18 lat, ale w większości wypadków trzeba posiadać ukończone przynajmniej 20 lub 21 lat. Firma pożyczkowa raczej nie poprosi nas o dostarczenie dodatkowych dokumentów typu zaświadczenie o dochodach czy zatrudnieniu. Może jednak wymagać przedstawienia innych dokumentów np. w formie elektronicznej. Najczęściej akceptowanymi dokumentami potwierdzającymi uzyskiwanie dochodów jest rozliczenie PIT za rok ubiegły, wyciąg z konta bankowego obejmujący historię konta z ostatnich 3 miesięcy lub ostatnio opłacone rachunki (energia elektryczna, internet czy telefon komórkowy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *