Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki pozabankowe bez KRD

Pożyczki pozabankowe bez KRD

O tym że pożyczkę pozabankową bez weryfikacji baz BIK, można uzyskać w większości firm udzielających takich pożyczek, wie pewnie większość z Was. A czy są firmy które przy udzielaniu pożyczek pozabankowych nie weryfikują baz Krajowego rejestry Długów, w skrócie KRD?

Dlaczego większość z firm pozabankowych nie weryfikuje tak popularnych baz BIK, które są cenną bazą informacji na temat pożyczkobiorców? Otóż bazy Biura Informacji Kredytowej powstały głównie w celu wymiany danych pomiędzy bankami na temat osób zaciągających i spłacających kredyty w bankach. Początkowo baza ta była praktycznie nie dostępna dla firm „z zewnątrz”, ale ta sytuacja powoli zaczyna się zmieniać co można zaobserwować spoglądając na te najbardziej popularne firmy pozabankowe jak Wonga czy Vivus, które od nie dawna współpracują również z BIK, przy weryfikacji danych swoich klientów.

A jak to wygląda z Krajowym Rejestrem Długów? Choć większość firm pozabankowych nie sprawdza informacji na temat pożyczkobiorców w BIK, to za to weryfikuje dane w innych bazach. Jedną z takich baz jest właśnie KRD i praktycznie na stronę jakiej firmy pozabankowej byśmy nie weszli to każda z nich korzysta z tej bazy.

Firmy udzielające Pożyczki pozabankowe bez KRD

Czy więc w jakiejkolwiek firmie uzyskamy pożyczkę pozabankową bez sprawdzania danych w KRD? Jest taka możliwość, ale praktycznie wyłącznie wśród firm udzielających pożyczek pod zastaw a więc pod zastaw nieruchomości, czy pod zastaw pojazdów.

Jedną z takich firm udzielającą pożyczki pozabankowe bez KRD jest Motopożyczka. Firma udziela pożyczek pod zastaw samochodu. Jak więc sama nazwa mówi aby uzyskać pożyczkę w tej firmie będzie nam potrzebny zastaw w postaci samochodu i to własnego samochodu, a nie pożyczonego. Jeśli zatem dysponujemy samochodem, zarejestrowanym na nasza dane osobowe a jego wiek nie jest wyższy niż 12 lat to jak najbardziej mamy szanse na uzyskanie pożyczki pozabankowej w Motopożyczce.

Oferta firmy jest dosyć bogata ponieważ możemy uzyskać nawet do 100 000 zł z okresem spłaty od 3 do 72 miesięcy. Kwota kredytu o który się staramy nie może być jednak wyższa niż 60% wartości posiadanego samochodu. Jeśli nasze używane 10-letnie auto jest przykładowo warte 30 000 zł to pożyczymy nie więcej 18 000 zł.

Do uzyskania pożyczki będzie potrzebny nam jedynie dowód osobisty oraz dokumenty rejestrowe samochodu wraz z ubezpieczeniem. Firma nie będzie od nas wymagała zaświadczeń o dochodach, ani nie będzie weryfikowała naszych danych w KRD czy BIK. Najważniejszą rzeczą w tej sytuacji jest samochód i to że my jesteśmy jego właścicielem. Poza tym że samochód będzie stanowić zastaw kredytu, to będziemy mogli z niego korzystać tak jak dotychczas korzystaliśmy.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o kosztach kredytu w Motopożyczce ponieważ te niestety nie należą do niskich. W przypadku jeśli potrzebną nam kwotę kredytu chcielibyśmy spłacić w ciągu kilku miesięcy, koszty takiej pożyczki nie będą aż tak drastycznie wysokie. Gorzej jeśli planujemy spłacić kredyt w ciągu 2 czy 3 lat, wtedy musimy się przygotować na dosyć spore koszty prowizji.

Pożyczka bez sprawdzania KRD w Rapida Money

Jeszcze jedną alternatywą uzyskania pożyczki bez konieczności przeprowadzania weryfikacji w bazach KRD jest oferta firmy Rapida Money. Tutaj nie jest istotna nasza przeszłość kredytowa czy informacje o zadłużeniach. Tutaj najbardziej istotnym elementem jest posiadanie dodatkowej osoby, która będzie naszym poręczycielem pożyczki. Rapida Money może udzielić pożyczki w wieku różnych skomplikowanych sytuacjach, pod warunkiem jednak że posiadamy gwaranta pożyczki. A więc taką osobę która posiada zarówno dobrą historię kredytową jak i zdolność kredytową.

Możliwość uzyskania pożyczki będą tu miały więc zarówno osoby posiadające zadłużenia w KRD czy nawet zajęcia komornicze. Za ich pośrednictwem możemy uzyskać pożyczkę w wysokości do 25 000 zł. Okres spłaty pożyczki może wynosić od 12 do 48 miesięcy.

2 Responses

  1. Chyba raczej ciężko będzie uzyskać takie pożyczki bez KRD. Owszem wiem że są firmy takie jak Speed cash czy Rapida, ale one będą wymagały czegoś w zamian. Albo dodatkowego poręczyciela albo zabezpieczenia na nieruchomości albo na innym majątku który posiadamy. Trzeba uważaż z takimi pożyczkami.

  2. Rapidę poleciłem znajomemu i wiem że pożyczkę uzyskał, pomimo tego że potrzebował dosyć dużej pożyczki pozabankowej. No tyle, że tu jest potrzebny gwarant pożyczki, ja nie mogłem takim być bo nie posiadam aktualnie dochodów, więc z moją pomocą ani tak by tej pożyczki nie otrzymał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *