Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych

Pożyczki bez BIK na raty miesięczne

Pożyczka bez BIK na raty miesięczne

Choć dużą popularnością cieszą się chwilówki, to nie wszystkie osoby mogą sobie pozwolić na to by wziąć pożyczkę z tak krótkim terminem płatności jak 30 dni. Tutaj z pomocą przychodzą firmy udzielające pożyczki bez na raty miesięczne. Okazuje się jednak że i tego rodzaju pożyczki nie są dostępne dla wszystkich. Wiadomo że należy posiadać odpowiedni dochód, ale i odpowiednią historię kredytową.

Nie tylko niski dochód stanowi najczęstszy problem na drodze do uzyskania pożyczki. Może nim być również negatywna historia kredytowa. Ta najczęściej powstaje w momencie, gdy ze znacznym opóźnieniem opłacamy swoje zobowiązania finansowe. I tak w przypadku nie terminowego opłacania rachunków telefonicznych, faktur za energię czy internet, nasze dane mogą trafić do baz dłużników. W przypadku jeśli te opóźnienia dotyczą spłaty kredytu, to informacja o takim zadłużeniu zostanie odnotowana w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Tutaj zapisywana jest historia kredytowa wszystkich osób które korzystają nie tylko z kredytów, ale innych usług bankowych. Może to dotyczyć limitu w rachunku osobistym, karty kredytowej czy kredytu hipotecznego. Posiadając niską ocenę punktową w BIK, spowodowaną opóźnieniami w płatnościach, możemy mieć problem z uzyskaniem zarówno kredytu bankowego jak również pożyczek pozabankowych.

Pożyczki bez BIK na raty miesięczne

Swego czasu jedynie banki weryfikowały dane BIK, dlatego dużą popularność zaczęły zdobywać firmy udzielające pożyczek pozabankowych. Niestety wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju pożyczek, bazy BIK otworzyły się również na podmioty z sektora pozabankowego. Efektem tego jest sytuacja, że niemal każda instytucja finansowa ma dostęp do takiej bazy jak BIK. Dlatego co raz trudniej uzyskać pożyczki bez BIK na raty miesięczne. Firmy w których jest to jeszcze możliwe, stanowią bardzo nieliczny punkt na tle wszystkich firm udzielających pożyczki pozabankowe. Ponadto firmy tego typu mają najczęściej dodatkowe wymagania względem pożyczkobiorcy. Mogą się zdecydować na udzielenie mu pożyczki, ale będą wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Może to być dodatkowa osoba lub poręczyciel w przypadku pożyczki z gwarantem, bądź też zabezpieczenie pożyczki na nieruchomości czyli tzw. pożyczka hipoteczna.

Firmy pożyczkowe, traktujące klienta łagodniejszym okiem

Nie da się jednak ukryć, że w niektórych firmach pożyczkowych nie patrzy się na klienta tylko przez pryzmat historii kredytowej w bazach BIK. Obecnie firmy pożyczkowe weryfikują wiele różnych aspektów i bazy BIK najczęściej odgrywają tylko nikłą część ogólnej weryfikacji. Dla większości firm pożyczkowych najważniejszą kwestią pozostaje wiek pożyczkobiorcy, aktualnie uzyskiwany dochód oraz to, czy klient posiada zadłużenia widoczne w bazach dłużników. Mowa tu głównie o danych widocznych w popularnych bazach KRD (Krajowy Rejestr Długów), ERIF czy BIG Infomonitor. Negatywna historia kredytowa nie musi więc przekreślać naszych szans na uzyskanie pożyczki bez BIK na raty, za pośrednictwom firm pożyczkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *