Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych Pożyczki online

Pożyczka ze złym BIK i KRD – czy możliwa do uzyskania?

Pożyczka ze złym BIK i KRD

Nie tylko dochód który uzyskujemy wpływa na decyzję o przyznaniu kredytu. Możemy mieć bardzo dobrą zdolność kredytową a więc dochód powiedzmy na poziomie średniej krajowej, a mimo tego bank odrzuci nam wniosek o kredyt. Nie mniej ważne dla banku, ale również firmy pożyczkowej, jest nasza historia kredytowa. A więc informacja o tym, czy wcześniejsze zobowiązania finansowe regulowaliśmy terminowo, według ustalonego harmonogramu.

Oczywiście tutaj pod uwagę brane są głównie większe opóźnienia w spłacie. Jeśli spóźniliśmy się ze spłatą np. 2 czy 3 miesiące, ignorowaliśmy monity ponaglające które otrzymaliśmy, wtedy najprawdopodobniej nasze dane trafiły do jednej z takich instytucji. Możliwe też że taka informacja utrudni nam uzyskanie kredytu lub pożyczki w przyszłości. O ile z baz dłużników możemy szybko zniknąć, ponieważ wystarczy uregulować płatność i odczekać około 14 dni. To w przypadku BIK dane o zaległościach płatniczych przechowywane są nawet do 5 lat. Trzeba o tym pamiętać, jeśli w przyszłości przykładowo chcielibyśmy kupować mieszkanie na kredyt.

Pożyczka ze złym BIK i KRD

Kredytu hipotecznego nie uzyskamy w żaden sposób posiadając negatywną historię kredytową w bazach. Posiadając jednak negatywny BIK czy wpis w bazie KRD lub ERIF, mamy szanse uzyskania pożyczki gotówkowej. Może nie we wszystkich firmach, ale jest to jak najbardziej możliwe. Do uzyskania pożyczki ze złym BIK i KRD będzie nam jednak potrzebne dodatkowe zabezpieczenie. Nie koniecznie w postaci nieruchomości czy innego zabezpieczenia majątkowego. Do uzyskania tego rodzaju pożyczki będzie nam potrzebny gwarant pożyczki. A więc taka osoba, która będzie chciała nam pomóc a jednocześnie posiada dobrą zdolność i historię kredytową. Gwarant pożyczki bierze na siebie odpowiedzialność jej spłaty, w sytuacji jeśli główny pożyczkobiorca nie będzie regulował jej spłaty terminowo.

Jakie wymagania do uzyskania pożyczki ze złym BIK i KRD?

Poza wspomnianym gwarantem do uzyskania pożyczki bez sprawdzania baz, konieczne będzie ukończone 18 lat oraz aktualny dowód osobisty. Choć do uzyskania pożyczki nie jest konieczne posiadanie pozytywnej historii kredytowej, to osoba wnioskująca o taką pożyczkę nie może być osobą będącą w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Jako pożyczkobiorca, jeszcze zanim złożymy wniosek za pośrednictwem któego dostępna jest pożyczka ze złym BIK i KRD, powinniśmy znaleźć taką osobę, która będzie chciała dla nas pełnić rolę gwaranta.

Kto w Polsce udziela pożyczki dla osób posiadających negatywną historię kredytową w BIK czy KRD? W Polsce są to nie liczne firmy z sektora pozabankowego. Umożliwiają uzyskanie pożyczki gotówkowej w wysokości maksymalnie do 25 000 zł. Spłatę pożyczki ustalamy indywidualnie i uzależniona jest ona od zdolności kredytowej, zarówno pożyczkobiorcy jak i gwaranta. Maksymalnie okres spłaty może wynosić do 60 miesięcy czyli 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *