Kredyty internetowe Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Pożyczka na raty miesięczne przez internet

Pożyczka na raty miesięczne przez internet

Nie tylko chwilówkę można uzyskać całkowicie przez internet. W ten sposób można również uzyskać pożyczkę ratalną. Przez internet, nie tylko złożymy sam wniosek o pożyczkę. Cały proces udzielenia pożyczki może zostać przeprowadzony w ten sposób. Grunt to znaleźć firmę, która udzieli nam takiej pożyczki.

W przypadku banków, proces udzielania pożyczek wygląda różnie. Jedne twierdzą że wszystkie formalności załatwimy przez internet, a gdy przyjdzie do załatwienia formalności, okazuje się że konieczna jest dodatkowa wizyta w placówce. Często dzieje się tak, gdy składamy wniosek o kartę kredytową, czy nieco większą pożyczkę gotówkową. Niby wszystkie formalności przebiegają sprawnie i przy użyciu internetu. Jednak Gdy chcemy sfinalizować proces, na końcu okazuje się że podpisanie umowy musi odbyć się w najbliższej placówce banku.

Które firmy pożyczkowe udzielają pożyczki na raty miesięczne przez internet?

W przypadku firm udzielających pożyczek pozabankowych, niemal wszystkie udzielają pożyczki w 100% online. Bardzo rzadko zdarza się, by konieczna była dodatkowa wizyta lub spotkanie z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Większość firm udzielających pożyczki na raty miesięczne online, nawet nie posiada własnych placówek stacjonarnych. A nawet jeśli takie posiada, to nie są one umiejscowione w każdym zakątku Polski. Jak pokazał ostatnio przykład bardzo znanej firmy, specjalizującej się w udzielaniu pożyczek, placówki stacjonarne odchodzą do lamusa. W obecnych czasach wszyscy stawiają na nowoczesne kanały sprzedaży. Dzięki temu, mamy możliwość uzyskania pożyczki, praktycznie bez konieczności wychodzenia z domu.

Pożyczka na raty online – na co zwrócić uwagę?

Jeśli większość firm udzielających pożyczki ratalne, udostępnia je całkowicie przez internet, to jak wybrać tą najbardziej odpowiednią ofertę? Na co zwrócić szczególną uwagę, decydując się na pożyczkę online? W przypadku firm udzielających pożyczki pozabankowe, należy zwrócić szczególną uwagę na koszty pożyczek. Powszechnie wiadomo, że pożyczki pozabankowe różnią się pod tym kątem, od tradycyjnych kredytów gotówkowych jakie udzielają banki. Dlatego też, szukając pożyczki z ratami miesięcznymi przez internet, warto dokładnie przeanalizować wszystkie koszty takiej pożyczki.

Nie jest to akurat specjalnie trudne, ponieważ takie dane są ogólnie dostępne. Możemy się z nimi zapoznać jeszcze zanim zdecydujemy się na złożenie wniosku o pożyczkę. W celu poznania dokładnej raty miesięcznej pożyczki, możemy skorzystać z porównywarek finansowych, lub dokonać weryfikacji bezpośrednio u źródła. W bardzo prosty i szybki sposób poznamy łączny koszt pożyczki, jak również jej ratę miesięczną. Zazwyczaj firmy pożyczkowe podają tam orientacyjne koszty pożyczki, choć teoretycznie nie powinny one zbyt mocno różnić się od tych rzeczywistych. Wynika, to z faktu, że część firma uzależnia koszt pożyczki od oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Im jest ona lepsza, tym mamy większe szanse na niższe koszty pożyczki.

Pożyczka na raty miesięczne przez internet – co będzie nam potrzebne?

W zasadzie wszystko co jest nam potrzebne mamy pod ręką. Tutaj nie powinno być zatem jakichkolwiek zaskoczeń i uzyskanie pożyczki powinno odbyć się bez żadnych dodatkowych dokumentów. Po które musielibyśmy udawać się do miejsca pracy, czy jakiegoś urzędu (w przypadku osób prowadzących działalność). Na pewno będzie nam potrzebny dowód osobisty, a konkretnie dane w nim się znajdujące. Firma udzielająca pożyczki ratalne online, zapyta również o uzyskiwane przez nas dochody. W niektórych sytuacjach może być konieczna dodatkowa weryfikacja dochodów. Możemy zostać poproszeni o przesłanie wyciągu z konta bankowego czy ostatnio opłaconego rachunku. W przypadku osób prowadzących firmy, dokumentem potrzebnym do uzyskania pożyczki może okazać się ostatnio opłacona składka ZUS czy podatku do US. Te dokumenty możemy jednak przesłać w wersji elektronicznej. W takiej postaci pobierzemy je bezpośrednio z konta bankowego, do któego mamy dostęp przez internet.

Firmy, w których dostępna jest pożyczka na raty miesięczne przez internet, bardzo często stosują dodatkowy próg weryfikacji pożyczkobiorcy. Poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego, bądź też przejście procesu weryfikacyjnego z wykorzystaniem specjalnej aplikacji do analizy rachunku bankowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *