Kredyty bankowe

Pożyczka gotówkowa – jak działa?

Pożyczka gotówkowa to rozwiązanie doskonale znane na całym świecie, co wynika z faktu, że umożliwia pożyczenie pieniędzy na dowolny cel. W jakie sposób działa? Dlaczego warto korzystać z pożyczek gotówkowych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Pożyczka gotówkowa – ciekawostki

Pożyczka gotówkowa to oferta, w ramach której pożyczkobiorca może uzyskać kilkaset złotych lub nawet kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy złotych. Nie powinien zatem dziwić to, jak wiele osób korzysta z tego typu rozwiązań. Potwierdzają to również statystyki, które mówią, że:
– w sierpniu 2022 roku banki udzieliły w Polsce pożyczek gotówkowych na łączną kwotę 5,53 mld złotych, a średnia kwota tego typu pożyczki wyniosła 19 558 złotych;
– przez pierwsze 8 miesięcy 2022 roku udzielono o 0,7% więcej pożyczek gotówkowych niż w analogicznym okresie poprzedniego roku;
– pożyczki gotówkowe spłaca obecnie 16% Polaków, a największy udział kredytobiorców występuje w województwie lubuskim i wynosi 19%.

Czy istnieją jakieś ciekawostki, które warto wiedzieć o pożyczkach gotówkowych. Oczywiście, że tak, ponieważ wymienić w tym kontekście można chociażby fakt, że niektóre banki udzielają finansowania do określonej kwoty bez konieczności przedstawiania dokumentów dochodowych. Dostępne są również pożyczki bez prowizji, czego przykładem może być oferta online Citibanku, która jest dostępna pod linkiem: https://www.citibank.pl/kredyty/pozyczka-gotowkowa/online-lp.

Jak działa pożyczka gotówkowa?

Pożyczka gotówkowa to prosty produkt finansowy w ramach, którego bank udziela pożyczkobiorcy finansowania na określoną kwotę oraz konkretny czas. Osoba zaciągająca pożyczkę możesz przeznaczyć uzyskane środki na dowolny cel, zobowiązując się jednocześnie do spłaty zadłużenia w terminie określonym w umowie. Oczywiście pożyczkodawca zarabiana na udzielaniu pożyczek, w związku z czym klient zobowiązany jest nie tylko do spłaty pożyczonego kapitału, ale również naliczonych odsetek, czy prowizji. Wszystkie koszty muszą być jasno określone w umowie pożyczki oraz zgodne z przepisami Prawa Bankowego.

Gdzie szukać pożyczek gotówkowych?

Pożyczka gotówkowa to produkt, który znajduje się w ofercie każdego banku. W związku z tym z tego typu finansowania można skorzystać zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i składając wniosek online. W ostatnim czasie rośnie liczba pożyczek udzielanych właśnie przez Internet, co wynika z faktu, że jest to nie tylko wygodne, ale również szybkie. Co więcej, wniosek o pożyczkę można złożyć w dogodnym dla siebie momencie, niezależnie od tego, czy jest to weekend, czy późny wieczór, kiedy to większość placówek bankowych pozostaje zamknięta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki gotówkowej? Przede wszystkim na dopasowanie oferty do potrzeb oraz indywidualnych możliwości finansowych, ponieważ tylko w ten sposób można uzyskać finansowanie konkretnego celu. Dopasowanie do możliwości finansowych jest natomiast istotne ze względu na wygodę spłaty zaciągniętego zobowiązania, które dzięki odpowiednio dopasowanej racie nie będzie przesadnie obciążało domowego budżetu. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy zaciąganiu pożyczki gotówkowej? Przede wszystkim jej koszt, w związku z czym należy dokładnie zapoznać się z warunkami zawieranej umowy.

Dlaczego warto korzystać z pożyczek gotówkowych?

Pożyczka gotówkowa to rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób. Dlaczego warto to robić? Przede wszystkim ze względu na możliwość szybkiego uzyskania środków, którymi można sfinansować dowolny cel. W efekcie pożyczka gotówkowa sprawdza się w wielu sytuacjach, czego przykładem może być remont, zmiana samochodu, czy organizacja wesela. Warto zatem podkreślić, że w zaciąganiu pożyczek gotówkowych nie ma niczego złego, pod warunkiem, że robi się to odpowiedzialnie. Co to oznacza? Otóż, odpowiedzialne zaciągnięcie pożyczki gotówkowej polega na wyborze produktu dopasowanego do możliwości finansowych oraz przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków na ważny cel. Dla jednych może to być wspomniany już remont mieszkania, a dla innych pożyczka gotówkowa może oznacza większe możliwości rozwoju, np. poprzez opłacenie czesnego na studiach.

Co jeszcze przemawia za skorzystaniem z pożyczki gotówkowej? Przede wszystkim fakt, że wybierając atrakcyjną ofertę można poprawić swoją sytuację finansową. W jaki sposób? Otóż, spłacając swoje dotychczasowe zobowiązania wobec banków, konsolidując swoje zobowiązania w jedną dopasowaną do możliwości finansowych ratę.

Złóż wniosek o pożyczkę gotówkową online

Jak już wspomniano o pożyczkę gotówkową można wnioskować nie tylko w stacjonarnych oddziałach banków, ale również przez Internet. Umożliwia to wspomniana już pożyczka gotówkowa online Citibanku. Jest to elastyczna oferta dla nowych klientów, w ramach której można na dowolny cel pożyczyć nawet do 150 tys. złotych. Co więcej, uzyskane w ten sposób zobowiązanie można spłacać maksymalnie przez 96 miesięcy, czyli 8 lat. Samo wnioskowanie o pożyczkę jest bardzo wygodne, ponieważ produkt charakteryzuje prosty proces online oraz szybka decyzja. Jak wygląda to w praktyce? Otóż, cały proces można podzielić na 4 kroki, a mianowicie:
– wypełnienie wniosku online;
– potwierdzenie tożsamości poprzez selfie oraz zdjęcie dowodu osobistego;
– załączenie dokumentu dochodowego (np. wyciągu z konta) oraz zatwierdzenie wniosku kodem SMS;
– wydanie decyzji kredytowej i otrzymanie wiadomości SMS potwierdzającej przyznanie pożyczki.

Podsumowując należy stwierdzić, że pożyczka gotówkowa to produkt praktycznie dla każdego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że uzyskane dzięki niej środki można wykorzystać w dowolny sposób.

Przykład reprezentatywny dla Pożyczki Gotówkowej online dla nowych klientów. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 13,06%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 40 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 53 792,33 zł, oprocentowanie zmienne 9,99%, całkowity koszt pożyczki 13 792,33 zł (w tym: prowizja 2 200,00 zł, odsetki 11 592,33 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 59 miesięcznych równych rat w wysokości 896,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 928,33 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16 Listopada 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *