Chwilówki online Darmowe Pożyczki

Otrzymuję 500 plus na dziecko. Czy mogę wziąć pożyczkę online na 1500 zł?

500 plus a pożyczka online

Gdy trzeba sfinansować pilny wydatek, warto wziąć pod uwagę zaciągnięcie pożyczki przez Internet. Należy jednak pamiętać, że należy się wykazać odpowiednią zdolnością kredytową, aby pożyczkodawca pożyczył nam pieniądze. Nasze szanse może zwiększyć otrzymywane świadczenie 500 plus na dziecko.

Świadczenie Rodzina 500 plus jest wypłacane w Polsce od 1 kwietnia 2016 roku. W założeniu program ma pomagać rodzicom w wychowaniu dzieci i zachęcić ich do posiadania większej liczby potomstwa. Skuteczność tego programu w realizacji tych celów nie jest przedmiotem tego artykułu, zatem pominiemy tę kwestię, odsyłając szanownych czytelników do innych fachowych opracowań.

Na początku świadczenie było wypłacane tylko na drugie dziecko bez względu na dochód, a świadczenie na pierwsze dziecko przysługiwało tylko najbiedniejszym rodzicom. Natomiast od 1 lipca 2019 roku 500 plus przysługuje na każde dziecko bez żadnego kryterium dochodowego. Od początku działania programu wsparcie otrzymało 6,4 mln dzieci na łączną kwotę 92 mld zł. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w samym tylko 2019 roku państwo wypłaciło 30,5 mld zł w ramach programu Rodzina 500 plus. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski wydatki na to świadczenie wyniosły – 794,7 zł. Najwyższą wartość świadczenie osiągnęło w województwie mazowieckim (średnio 866,7 zł na jednego mieszkańca), a najniższą wartość – w województwie opolskim (661,8 zł).

wydatki na świadczenia wychowawcze

– 500 plus to jeden z najpopularniejszych programów rządowych. Pieniądze otrzymywane na dziecko lub dzieci pomagają finansowo wielu polskim rodzinom – mówi ekspert marki VIVUS. – 500 plus to świadczenie socjalne zaliczane przez niektóre banki i firmy pożyczkowe do dochodu gospodarstwa domowego. Środki te otrzymywane regularnie co miesiąc mogą zwiększyć zdolność kredytową i sprawić, że konsument łatwiej otrzyma pożyczkę – podkreśla ekspert.

Jak 500 plus wpływa na zdolność kredytową?

Większość instytucji pozabankowych udzielających pożyczek sprawdza zdolność kredytową swoich klientów. Odbywa się to zarówno na podstawie dokumentów dostarczonych przez konsumentów, jak i informacji umieszczonych we wniosku o pożyczkę. W formularzu należy podać źródło i wysokość dochodu rodziny. W to wliczane są również świadczenia socjalne, jak 500 plus, chociaż teoretycznie środki otrzymywane z programu rządowego nie są wynagrodzeniem, tylko wsparciem finansowym. Jednak ze względu na to, że są wypłacane regularnie i przyznawane na rok lub dłużej, pożyczkodawca może je uznać za dodatkowy dochód rodziny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.vivus.pl/moje-finanse/pozyczka-na-500-plus/.

Środki z 500 plus mogą pozytywnie wpłynąć na zdolność kredytową, ponieważ przy kilkorgu dzieciach to dość wysoka kwota, porównywalna z wynagrodzeniem otrzymywanym przez dorosłego członka rodziny. Jednak o tym, czy te środki są uznawane za dochód, decydują indywidualnie pożyczkodawcy. Na pewno 500 plus będzie brane pod uwagę przy pożyczkach na niskie kwoty i kredytach gotówkowych. Natomiast przy kredytach hipotecznych lub konsolidacyjnych środki z 500 plus najczęściej nie są wliczane do dochodu rodziny.

500 plus a pożyczka na 1500 zł

Firmy pożyczkowe działają na nieco innych zasadach niż banki i mają nieco mniejsze wymagania wobec klientów. Nie oznacza to jednak, że pożyczają każdemu pieniądze, chociaż zakres weryfikacji konsumentów bywa rożny. Niektóre instytucje pozabankowe udzielają pożyczek na oświadczenie, nie wymagając żadnych dokumentów ani zaświadczeń, inne żądają udokumentowania dochodów.

Wypełniając wniosek, klient musi podać ilość członków rodziny oraz dochody i inne wpływy finansowe jak świadczenia socjalne, alimenty, renta itp. Na podstawie tych danych jest dokonywana weryfikacja zdolności kredytowej pożyczkobiorcy i wydawana jest decyzja pożyczkowa. 500 plus samo w sobie nie jest dochodem, więc osoba, która ma wyłącznie zasiłki i świadczenia socjalne, musi liczyć się z odmową przyznania pożyczki. W tym przypadku zatem 500 plus nie przyczyni się do poprawy zdolności kredytowej. Gdy jednak pożyczkobiorca ma stały dochód i dodatkowo 500 plus, jego zdolność kredytowa wzrasta i powinien bez problemu otrzymać pożyczkę na kwotę 1500 zł, a nawet wyższą.

Warto również pamiętać, że dla nowych klientów firmy pożyczkowe często przygotowują specjalne oferty. Można wtedy skorzystać na przykład z pożyczki za 0 zł. Jeśli spłaci się ją w terminie, nie trzeba płacić odsetek i innych kosztów, dzięki czemu otrzymuje się do dyspozycji darmowy kapitał.

Pożyczka pozabankowa online dla osób ze świadczeniem 500 plus jest możliwa. Jednak zależy to od konkretnego pożyczkodawcy, ponieważ niektórzy z nich wymagają od klienta uzyskiwania stałego dochodu, traktując pieniądze z programu rządowego jako dodatek. Bez względu jednak na to, z oferty jakiego pożyczkodawcy korzystamy, należy się upewnić, że będziemy w stanie spłacić zadłużenie w terminie. Pożyczka ma być przecież wsparciem domowego budżetu i nie powinna stać się źródłem problemów.

Artykuł powstał przy współpracy z VIVUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *