Kredyty samochodowe Leasing firmowy

Leasing to najlepszy sposób na samochód w firmie

leasing

Najlepszym sposobem na nowy samochód dla firmy jest wzięcie leasingu. Czym jest leasing i jak z niego korzystać o tym przeczytacie w poniższym artykule. Zacznijmy od tego, że leasing jest najtańszym sposobem na sfinansowanie tego typu inwestycji.

Samochód w leasingu to niskie koszty miesięczne a także niewielkie odsetki za cały okres leasingowania. Warto przemyśleć to rozwiązanie, bo leasing samochodów to również mnóstwo korzyści finansowych związanych z obniżeniem podatku dochodowego. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym dokładnie jest leasing i jak z niego skorzystać. Pokażemy też zalety finansowe, jakie przedsiębiorcom daje leasing samochodów.

Leasing samochodowy to połączenie kredytu z wynajmem długoterminowym

Trudno jednoznacznie wyjaśnić, na czym dokładnie polega leasing. Można z niego skorzystać poprzez banki lub firmy zajmujące się leasingowaniem pojazdów. Posiadając samochód w leasingu nie jesteśmy jego właścicielem, a jedynie użytkownikiem. Właścicielem pojazdu w leasingu stajemy się dopiero po zapłaceniu ostatniej raty wykupu. Firma bądź bank, który oferuje leasing samochodów kupuje auto na zlecenie klienta. Oznacza to, że sami wybieramy samochód do swojej firmy, który potem w Naszym imieniu kupuje firma leasingowa bądź bank. Następnie taki leasing spłacamy w miesięcznych ratach. Raty można porównać do miesięcznego czynszu, jaki musimy płacić za wynajem i korzystanie z takiego pojazdu. Oczywiście samochód użytkujemy na pełnych prawach właścicielskich, ale również obowiązkach. Leasingodawca jest właścicielem pojazdu, ale leasingobiorca jest jego użytkownikiem. Na każdą miesięczną ratę leasingu otrzymujemy fakturę, którą wrzucamy w koszty naszej działalności.

Zalety wzięcia samochodu w leasing

Biorąc samochód w leasing zyskujemy bardzo wiele. Przede wszystkim dlatego, że leasing samochodowy to najtańsza forma finansowania zakupu samochodu przez bank bądź firmę leasingową. Całkowity koszt spłacenia leasingu pięcioletniego jest na zbliżonym poziomie do rocznego oprocentowania pożyczki gotówkowej. Zatem leasing samochodowy za cały okres kosztuje tyle, co wzięcie pożyczki na jeden rok. Biorąc samochód w leasing mamy również realne korzyści finansowe związane z podatkiem dochodowym. Każdą ratę możemy wrzucić w koszty, bo dostajemy na nią fakturę. Biorąc kredyt, w koszty możemy wrzucić jedynie odsetki od każdej raty. Leasing umożliwia rozliczenie każdej raty a także udziału własnego oraz kwoty wykupu. Dzięki temu całą wartość pojazdu rozliczamy jako koszt prowadzonej działalności gospodarczej. Oszczędzamy więc tyle procent na koszcie auta, ile procent mamy podatku do zapłacenia. Mamy zatem tańsze auto, chociaż dopóki nie zapłacimy ostatniej raty wykupu to samochód jest własnością banku lub firmy leasingowej. Dopiero całkowite spłacenie samochodu w leasingu powoduje, że przenosimy własność z leasingodawcy na swoją firmę.

Jak znaleźć najtańszy leasing samochodowy?

Większość banków oraz kilka dużych firm oferuje leasing dla firm. Szukając leasingu samochodowego trzeba przejrzeć wiele ofert, żeby znaleźć tą najkorzystniejszą dla Naszego biznesu. Tym bardziej, że różnice pomiędzy ofertami mogą sięgać nawet kilku procent w skali całego okresu leasingu. Chcąc znaleźć najtańszy leasing samochodowy należy znaleźć w internecie kalkulator leasingowy. Może to być kalkulator leasingowy któregoś z banków albo konkretnej firmy leasingowej. Można też znaleźć serwis z ofertami wszystkich firm leasingowych. Dzięki funkcji porównywania można na jednej stronie sprawdzić wszystkie oferty i dokładnie je porównać. Z pewnością będzie to pomocne w tym, żeby wybrać najlepszy leasing dla swojej firmy. Kalkulatory leasingowe to najprostszy sposób na sprawdzenie potencjalnych kosztów leasingu w konkretnym banku bądź firmie oferującej leasingi. Jest jeszcze możliwość skorzystania z doradztwa finansowego. Doradca finansowy zna dokładnie oferty wszystkich leasingodawców, dzięki temu pomoże wybrać taką, która będzie w miarę korzystna.

Leasing konsumencki to leasing dla osób prywatnych

Nie trzeba być przedsiębiorcą, żeby móc mieć samochód w leasingu. Bo na rynku motoryzacyjnym jest produkt, który określa się jako leasing konsumencki. Jest on oferowany głównie przez salony samochodowe. Jest to leasing dla osób prywatnych i jest to coś zupełnie innego, aniżeli kredyt na samochód. W leasingu konsumenckim wypożycza się nowe auto z salonu na określoną liczbę miesięcy. Taki leasing jest znacznie droższy, aniżeli leasing oferowany firmom. Osobie prywatnej leasing konsumencki nie daje też żadnych korzyści podatkowych. Jest to po prostu forma pożyczenia samochodu z niższymi ratami, aniżeli przy kredycie. Leasing konsumencki może być wzięty na dwa do pięciu lat. Na koniec okresu leasingu można samochód wykupić na własność albo zostawić w salonie i wziąć kolejne nowe auto. Trudno jest jednoznacznie ocenić, jakie korzyści może dawać leasing konsumencki. Leasing samochodów dla firm mają takich korzyści mnóstwo, ale w przypadku klientów indywidualnych zyski są raczej nikłe. A nawet zerowe.

6 Responses

  1. Zdecydowanie lepszy niż leasing będzie kredyt na samochód. Jest często na znacznie lepszych warunkach niż leasing.

  2. chyba dla osób prywatnych / indywidualnych ponieważ dla firm leasing będzie najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej dla pojazdów o wartości powyżej 80 000 zł

  3. Zdecydowanie się nie zgadzam, osobom które prowadzą własną działalność gospodarczą zdecydowanie bardziej opłaca się leasing nawet na samochody używane

  4. A to zależy do tego, czy ktoś ma tyle hajsu żeby spłacać kredyt, czy woli jednak leasing i naprawy mieć za free. Teraz robią fajne oferty leasingu dla osób prywatnych, więc nie ma co narzekać.

  5. Warto pamiętać przy leasingu o ubezpieczeniu GAP. Szczególnie przy droższych samochodach, przekonałam się na własnej skórze, gdy moja Mazda zniknęła z parkingu.

  6. Jednym się opłaca innym nie. Mi się opłacało skorzystać z oferty PlatformaFinansowa.pl wyszło na to, że o wiele korzystniej niż kredyt więc skorzystałem. Tak czy siak w internecie jest wiele artykułów na temat właśnie taki komu bardziej się opłaca leasing a komu kredyt zachęcam poczytać takie rzeczy zanim zdecydujemy sie na jedno lub na drugie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *