Konta bankowe Kredyty bankowe Linie Kredytowe Szybkie Pożyczki

Kredyt odnawialny w koncie to dodatkowa gotówka dostępna od ręki

kredyt odnawialny

W ofercie banków można znaleźć produkt nazywany kredytem odnawialnym. To nic innego jak limit w koncie bądź inaczej linia kredytowa. To bardzo wygodny i przydatny rodzaj kredytu, który pozwala zachować stabilność finansową. Gotówka jest dostępna od ręki i można z niej zawsze skorzystać, ponieważ pieniądze pożyczone przez bank są dostępne na Naszym koncie.

Taki kredyt w koncie to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy czasem potrzebują wydać więcej niż zarabiają. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą czym jest kredyt w formie linii kredytowej przybliżamy ten temat krok po kroku. Banki oferują różne kredyty, ale ten przyznawany w koncie jest rozwiązaniem na miarę naszych czasów. Dzisiaj żyjemy szybko i mobilnie i taki też jest kredyt odnawialny. Pieniądze mamy zawsze pod ręką i korzystamy z nich dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebujemy.

Jak działa linia kredytowa i dlaczego warto?

Linia kredytowa udzielana jest klientom, którzy posiadają określone zdolności finansowe. Wysokość przyznanego przez bank kredytu odnawialnego zależy głównie od wpływów na konto. Bank udziela pożyczki w formie udostępnienia na koncie ustalonej kwoty. Pieniądze mogą na koncie leżeć i wcale nie trzeba z nich korzystać. Kredyt odnawialny ma jednak tą zaletę, że zawsze można z tych pieniędzy skorzystać. Zwykły kredyt gotówkowy trzeba przeznaczyć na jakiś konkretny cel. W przypadku, gdy bierzemy kredyt w koncie mamy po prostu udostępnione pieniądze. Banki udostępniają środki finansowe zazwyczaj na okres jednego roku. Za udzielenie kredytu w koncie płaci się prowizję określoną w umowie. Do tego jeszcze dochodzi prowizja za wykorzystany kredyt, ale od niewykorzystanych środków prowizji być nie powinno. Dokładne warunki należy jednak poznać, zanim podpisze się z bankiem umowę. Potem można już korzystać z pożyczonych pieniędzy. Kiedy się z nich korzysta to naliczają się odsetki jak za normalny kredyt. Jest to bardzo korzystne, bo zawsze są do dyspozycji środki awaryjne po które można sięgnąć, kiedy będą potrzebne.

Kredyt odnawialny daje poczucie finansowej płynności

Kredyty gotówkowe brane na konkretny cel trzeba spłacać w miesięcznych ratach. Są one bardziej uciążliwe, aniżeli pomocne. Inaczej jest w przypadku limitu w koncie. Nawet jeśli skorzystamy z kwoty przydzielonego limitu to środki możemy uzupełniać przy każdym kolejnym wpływie a następnie na nowo z nich skorzystać. Jeśli wykorzystamy jakąś kwotę kredytu w koncie to przy najbliższym wpływie jest ona uzupełniana w pierwszej kolejności. Banki najczęściej wymagają, aby na konto z debetem wpływało wynagrodzenie. Właśnie dzięki temu linia kredytowa może być na bieżąco uzupełniana. To zupełnie coś innego, aniżeli kredyt gotówkowy, chociaż w praktyce kredyt to przecież kredyt. Warto jednak pamiętać, że kredyt odnawialny daje poczucie finansowej stabilności. Dzięki takiej finansowej pomocy ze strony banku zawsze mamy na koncie środki, z których możemy skorzystać w razie potrzeby. Można to nazwać taką poduszką bezpieczeństwa w domowych finansach.

Kredyt w koncie a kredyt gotówkowy

Jeśli ktoś zastanawia się nad porównaniem kredytu w koncie do gotówkowego to sprawa jest bardzo prosta. Najważniejszą różnicą jest to, że kredyt gotówkowy to pożyczka celowa spłacana w miesięcznych ratach. Natomiast limit w koncie to po prostu dodatkowe środki, z których można skorzystać w dowolnym momencie. Spłata następuje dopiero w momencie, kiedy się z nich skorzysta. Pożyczkę gotówkową bierzemy najczęściej w konkretnym celu. Chcemy kupić samochód, wyremontować mieszkanie albo wymienić komputer na nowy. Bierzemy konkretną sumę, jakiej aktualnie potrzebujemy. W kredycie odnawialnym nie musimy mieć celu na tu i teraz. Po prostu pożyczamy pieniądze, żeby były wtedy, kiedy będziemy ich naprawdę potrzebować. Co bardzo ważne to, że linię kredytową można przedłużać na kolejne lata. Jednak po każdym roku trzeba zapłacić prowizję od jej przyznania. Wobec tego jest to rozwiązanie dla tych, którzy spodziewają się większych wydatków w najbliższym czasie. Oby dwa kredyty to pomocne rozwiązania. Warto jednak wybrać taki kredyt, który będzie najbardziej odpowiedni do potrzeb.

Dodatkowa gotówka w koncie zawsze kosztuje

Trzeba mieć tą świadomość, że każdy bank musi zarobić na oferowanych przez siebie pożyczkach. Kredyt gotówkowy to zarobek dla banku niemalże od ręki. Bank zarabia na prowizji oraz odsetkach, które doliczane są do rat. Natomiast kredyt w postaci limitu odnawialnego to jedynie prowizja, a późniejszy ewentualny zysk jest już niewiadomą. Jeśli nie ma odsetek od środków niewykorzystanych to zarobek banku nie jest już taki oczywisty. Korzystając z limitu dopiero wówczas można powiedzieć, że wzięliśmy kredyt. Banki od początków swojego istnienia udzielają ludziom kredyty. Nie tylko ludziom, bo kredyt biorą nawet całe miasta a nawet państwa. Tylko, że każdy pożyczający zawsze oddaje więcej aniżeli pożyczył. Bo właśnie taka jest istota funkcjonowania banków. Wszystkie kredyty kosztują, bo ich udzielenie musi się bankom opłacić. Wobec czego również taki kredyt w postaci poduszki finansowej też będzie kosztował. Z tą jednak różnicą, że koszty pojawiają się dopiero w momencie skorzystania z dodatkowych środków na koncie.

Chcąc wziąć kredyt trzeba mieć dobrą historię

Historię kredytową oczywiście. Wzięcie kredytu zawsze wiąże się z dokładnym sprawdzeniem naszej kredytowej przeszłości. Każdy kredyt musi mieć pokrycie w dochodach gwarantujących możliwość jego spłaty. Jedynie parabanki przyznają kredyty na lewo i prawo nie sprawdzając swoich klientów. Jeśli mieliśmy problemy z długami bądź płynnością finansową to najpewniej żaden bank nie da nam zgody na kredyt. To zupełnie naturalne, bo nie ma dla banku nic gorszego, aniżeli niespłacany kredyt. Jeśli zatem w informacji o naszej historii kredytowej widnieją niespłacane kredyty to o pożyczeniu pieniędzy od banku można raczej zapomnieć. I nie ważne, czy będziemy chcieli wziąć kredyt gotówkowy czy linie kredytową. Do każdego rodzaju pożyczki trzeba mieć w banku czystą historię kredytową pod każdym względem. Terminowe płatności wcześniejszych zobowiązań to podstawa do współpracy z którymkolwiek z banków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *