Kredyty bankowe Kredyty konsolidacyjne Kredyty mieszkaniowe Pożyczki dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny – koło ratunkowe dla tonących w długach

Kredyt Konsolidacyjny

Potocznie się mówi, iż coraz częściej żyjemy na kredyt. Co to oznacza w praktyce? Po prostu kupujemy i użytkujemy rzeczy, na które najzwyczajniej w świecie nas nie stać. Zaczynamy od niewielkich kredytów konsumenckich, potem: samochód, pralka, lodówka i to wszystko na raty. Kolejna karta kredytowa, bo powszechnie wiadomo, iż w miarę jedzenia apetyt rośnie, więc pozwalamy sobie na coraz większe luksusy nie mając na nie środków.

Banki udzielają nam kredytów, których tak naprawdę nie jesteśmy w stanie spłacić i rwiemy sobie włosy z głowy czytając kolejne ponaglenia. I jak tu uwierzyć, że nie taki kredyt straszny jak go malują?

Kredyt konsolidacyjny – idealne koło ratunkowe?

Specjaliści od bankowości mają dla nas coś, co pozwoli nam nieco odetchnąć i wyjść z zadłużenia. Jest to kredyt konsolidacyjny. Sama nazwa może nas nieco przerażać, bo to w końcu kolejny kredyt, nie bójmy się jednak i zamieńmy swe zadłużenia w jeden kredyt, którego warunki spłaty bank dostosuje do naszych możliwości. Pomyślmy, jedna niezbyt duża rata, na którą nas stać. Kredyt marzenie dla każdego tonącego w morzu niespłaconych rat. Istnieją dwie możliwości skonsolidowania naszych kredytów:
– pierwszą z nich jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny
– drugą zaś kredyt konsolidacyjny konsumpcyjny

konsolidacja kredytów
Szeroką ofertę kredytów konsolidacyjnych znajdziemy w ofercie Domu Kredytowego Notus który umożliwia bezpłatne porównanie najlepszych ofert w wybranych bankach

W pierwszym przypadku, bank wydłuży nam maksymalnie okres spłat, obniży oprocentowanie oraz przyzna większą sumę. Jest jednak druga strona medalu. Za takie udogodnienia będzie od nas wymagał zabezpieczenia, którym będzie hipoteka naszej nieruchomości. W drugim przypadku przyznany kredyt będzie niższy, za to oprocentowanie wyższe. Okres spłaty zaś będzie krótszy niż w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Plusem w drugim przypadku jest to, iż bank nie będzie od nas wymagał zabezpieczenia. Jeżeli znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowe z powodu zadłużeń w bankach, nie załamuj rąk tylko bierz się do działania. Sam fakt pojawienia się na rynku kredytów konsolidacyjnych świadczy o zapotrzebowaniu na taki produkt, co oznacza, że nie jesteś jedyny i osamotniony w swoich problemach.

Do jakiego banku po kredyt konsolidacyjny?

W tej chwili każdy bank ma w swojej ofercie taki produkt, jak kredyt konsolidacyjny. Różnią się one oczywiście warunkami, więc zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki najlepiej zapoznać się z konkretnymi ofertami. Jeżeli nie mamy zielonego pojęcia o bankowości i czujemy się niepewnie spoglądając na te wszystkie cyferki, które w zasadzie nic nam nie mówią, skorzystajmy z pomocy doradcy finansowego. Jak go znaleźć? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej takież właśnie hasło i znajdziemy firmy zajmujące się profesjonalnym doradztwem finansowym.

Kredyt, inwestycja finansowa, ubezpieczenie majątkowe, emerytalne czy też na życie, to dla nich chleb powszedni. Korzystając z ich usług będziemy mieli pewność, iż nasz kredyt będzie najatrakcyjniejszym produktem wśród wielu innych na rynku finansowym. Nie musimy się też martwić gratyfikacją finansową dla naszego doradcy. Najczęściej jest ona zawarta w prowizji bankowej od przyznanego nam kredytu. Biorąc pod wzgląd ilość banków oraz liczbę oferowanych przez nich produktów przyda nam się ktoś, kto jest ekspertem w tej dziedzinie i będzie działał w naszym interesie oszczędzając nasz cenny czas.

2 Responses

  1. Dobra opcja jeśli już ktoś popłynie a więc nabrane różnych kredytów i nie radzi sobie z ich spłatą, nie spłaca w terminie itp. Wtedy warto pomyśleć o takim rozwiązaniu ponieważ musimy pamiętać że za każde opóźnienie w spłacie rat naliczane są mniejsze lub większe odsetki. Lepiej więc zawczasu zrobić z tym porządek i wziąć taki kredyt konsolidacyjny na spłatę różnych zobowiązań bankowych.

  2. Na pewno taki kredyt konsolidacyjny będzie dobrym kołem ratunkowym, a już na pewno lepszym rozwiązaniem niż branie kolejnych pożyczek gotówkowych. Tutaj możemy wszystko ładnie połączyć w całość nawet jeśli tych kredytów jest kilka. A jak jest jeszcze jakaś dodatkowa chwilówka czy inna pożyczka pozabankowa to można wziąć dodatkowe pieniążki na spłatę takiego zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *