Kredyty bankowe Kredyty internetowe Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Kredyt gotówkowy online – gdzie uzyskać?

Jak uzyskać kredyt gotówkowy online ?

Czy aby uzyskać kredyt, nadal konieczne jest odwiedzanie placówek bankowych? W czasach gdy większość zakupów i transakcji możemy przeprowadzić przez internet, mało ktoś chce się fatygować wizytami w placówkach bankowych. Tym bardziej, że sięgając po kredyt gotówkowy, najczęściej jedno takie spotkanie nie wystarczy aby sfinalizować cały proces uzyskania kredytu.

Choć większość banków twierdzi, że oferuje możliwość uzyskania kredytu online, to tak na prawdę tylko nieliczne banki umożliwiają uzyskanie kredytu w ten sposób. U większości z nich, dużą część wstępnych formalności załatwimy faktycznie przez internet. Jednak ostateczne kwestie, jak podpisanie umowy musi nastąpić w najbliższej placówce bankowej. Dzieje się tak bardzo często, zarówno w przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy online, czy karty kredytowe przez internet.

Gdzie uzyskać kredyt gotówkowy przez internet?

Uzyskanie kredytu w pełni przez internet, możliwe jest tylko w nielicznych bankach. Głównie tych, które specjalizują się w udzielaniu kredytów internetowych. Mowa tutaj o takich markach jak choćby mBank, Igotówka (marka BNP Paribas), Inbank czy iKredyt (marka działająca pod skrzydła Getin). W przypadku tych banków, istnieje duża szansa że kredyt gotówkowy zostanie nam udzielony niemal w 100% przez internet. A więc nie będzie konieczna żadna dodatkowa wizyta w placówce, czy dostarczanie dokumentów w w fizycznej postaci. Dotyczy to jednak głównie tych osób, które posiadają nie naganną historię kredytową, oraz które uzyskają pozytywną ocenę zdolności kredytowej. Do uzyskania kredytu w ten sposób powinien wystarczyć nam aktualny dowód osobisty, konto w banku oraz telefon komórkowy. Konieczne będzie również przesłanie elektronicznego wyciągu z konta bankowego, na które wpływa nasze miesięczne wynagrodzenie.

Pożyczka online w firmie pożyczkowej

Warto przy okazji zauważyć, że kredyt gotówkowy online oferuje również szereg firm, specjalizujących się w udzielaniu pożyczek pozabankowych. Czym różnie są one, od tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku? W zasadzie różnice nie są specjalnie duże. Na korzyść firm pożyczkowych przemawia na pewno fakt, iż są one łatwiej dostępne. Procedury w ich wypadku nie są specjalnie skomplikowane. Cały proces uzyskania pożyczki jest uproszczony, dzięki czemu ani musimy wychodzić z domu, ani też wysyłać dodatkowych dokumentów. Jedyne co będzie nam potrzebne to dowód osobisty i konto bankowe. Niekiedy firmy pożyczkowe wymagają ostatnio opłaconego rachunku za media.

Szybki proces udzielania pożyczek pozabankowych to jedna z głównych zalet firm pożyczkowych. Trzeba jednak wspomnieć również o głównych wadach. Jeśli nigdy nie chcieliście sięgać po kredyt gotówkowy online, ponieważ przerażały Was koszty, to tutaj musicie się przygotować na jeszcze większe. Niestety minusem pożyczek pozabankowych są stosunkowo wysokie koszty tego rodzaju pożyczek. Bardzo często, raty miesięczne bywają wyższe od rozwiązań bankowych i na prawdę trudno znaleźć ofertę, która miałaby porównywalne koszty. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli będzie rozważali skorzystanie z takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *