Inwestycje biznesowe Kredyty bankowe Kredyty dla firm Leasing firmowy Linie Kredytowe

Kredyt dla nowych firm

obligacje

W dzisiejszych czasach ilość nowych firm rozpoczynających działalność gospodarczą jest bardzo duża. W głównej mierze ma to bezpośredni związek z dotacjami które osoby zainteresowane otwarciem działalności na własną rękę, mogą uzyskać z Urzędu Pracy. W chwili pisania tego artykułu dotacja z Urzędu Pracy wynosi 20 797,98 zł czyli 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.

Jest to więc całkiem przyzwoita kwota która umożliwi nam zakupienie potrzebnego sprzętu do ruszenia w własnym, małym przedsiębiorstwem. Nie będziemy musieli jej zwracać pod warunkiem że poprowadzimy naszą działalność przez najbliższe 12 miesięcy. Poza samą dotacją osoby zaczynające swoją przygodę z działalnością gospodarczą mogą również liczyć na znacznie niższe składki ZUS.

Kredyt dla nowych firm – na start

Warto odnotować że na dotacje z Urzędu Pracy dla firm, mogą liczyć tylko osoby bezrobotne, dlatego jeśli masz już stałą prace, a chciałbyś również otworzyć coś swojego i na własną rękę to warto pomyśleć o kredycie na „start-up”. Osoby zaczynające prowadzenie firmy, poza dotacją z Urzędu Pracy oraz niższym ZUS’em mogą liczyć również na kredyt dla nowych firm, który w ostatnim czasie pojawił sie w ofercie banków FM Bank oraz Idea Bank. Dzięki temu nawet jeśli dopiero co uruchomiłeś swoją firmę, masz już szanse na otrzymanie kredytu, pod warunkiem że Twój pomysł na firme (w postaci przedstawienia uproszczonego biznes-planu) spodoba się bankowi.

Kredyt dla nowych firm na start przeznaczony jest zatem dla firm rozpoczynających lub prowadzących działalność mieszczących się w zakresie 0-12 miesięcy, czyli prowadzące działałność gospodarczą nie dłużej niż 12 miesięcy. Na jaką kwotę kredytu możemy liczyć w ramach kredytu na start? W przypadku oferty FM Banku jest to kwota 30 tysięcy złotych a okres kredytowania wynosi od 3 do 24 miesięcy, natomiast w Idea Bank kwota jest znacznie wyższa ponieważ wynosi 200 tysięcy złotych i udzielana jest nawet na okres 15 lat.

Leasing dla firm

Idea Bank kredyt na start

Poza kredytami dodatkowym instrumentem finansowania dla firm jest leasing firmowy dzięki któremu możemy pozyskać na potrzeby firmy samochody osobowe, samochody ciężarowe, maszyny czy urządzenia

Jakie warunki muszę spełnić żeby otrzymać kredyt na start?

W pierwszej kolejności musi być zachowany wcześniej przez nas wspomniany termin prowadzenia działalności, czyli musi to być albo świeżo założona działalność i nie dłużej prowadzona niż 12 miesięcy. Główne warunki które będziemy musieli spełnić to przedstawienie bankowi uproszczonego „Biznes-planu” który będzie obejmował króki opis naszej działalności, szacowany przychód oraz informacje o tym czy posiadamy własne środki na rozwój naszej firmy.

Poza biznes-planem będą oczywiście potrzebne również nasze dokumenty w postaci dowodu osobistego, dokumentów potwierdzających założenie działalności gospodarczej w postaci wpisu do EDG (Ewidencja Działalności Gospodarczej), REGON oraz dokument potwierdzający nadanie numeru NIP. Może być również potrzebne nasze zeznanie podatkowe za rok ubiegły.

Pierwszy kontakt z bankiem

Aby otrzymać pierwsze informacje na temat kredytu na start firmy, wcale nie musimy tracić naszego czasu na bieganie do placówek bankowych. Wystarczy wypełnienie krótkiego formularza, po otrzymaniu którego bank sam się z nami skontaktuje. Poniżej zamieszczamy bezpośrednie odnośniki do wspomnianych ofert FM Bank oraz Idea Bank które skierują Was do formularzy kontaktowych. Zachęcamy do wypełnienia kilku formularzy. Wtedy będziecie mogli zapoznać się z ofertami kilku banków a następnie dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty.

Artykuł przygotowany ze współpracy z blogiem finansowym Banki24

9 Responses

  1. Dzień dobry, mam takie pytanie – jak uważacie, czy warto jest brać kredyt już na samym początku rozwoju firmy? Prowadzę niewielką knajpkę i zastanawiam sie, czy poczekać, aż firma się rozwinie i wtedy zainwestować w rozwój czy już teraz pchać się w kredyt. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych. Czytałam ranking kredytów gotówkowych i zastanawiam się nad Alior Bankiem . Co radzicie ? Byłabym bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. Jeżeli chcesz brać kredyt, to tylko jeśli jesteś pewna, że dasz radę go spłacać. Skoro masz początkującą firmę, to nie będzie łatwo w większości banków. Możesz spróbować z kredytem Fair Idea Banku, ma niskie oprocentowanie, a oni dają go nawet przy krótkim stażu firmy. Wniosek możesz złożyć online, szybciej będziesz miała decyzję

  3. Idea Bank faktycznie reklamuje swoje kredyty jako także dla nowych firm ale jak to w rzeczywistości wygląda, to mam wątpliwości, bo czytałem wypowiedzi nowych przedsiębiorców którzy nie otrzymali tam kredytu mimo braku negatywnego BIK i braku zaległości publicznoprawnych. Bank to bank i nie wydaje mi sie aby jakiś bank odbiegał polityka kredytową od innych banków.

  4. Chyba w Idea Banku prędzej, niż u innych. Na pewno mają jakieś wewnętrzne procedury i kierują się sytuacją na rynku, branża też pewnie ma znaczenie, w końcu decydują się „dać” zastrzyk finansowy firmie, ale chcą te pieniądze odzyskać. Przykładowo kolega z grupy na studiach miał firmę – 7 miesięcy na rynku z przychodami, bez zaległości, długów i tego typu historii w kilku bankach nie chcieli nawet słuchać o tym, żeby porozmawiać o kredycie bez sterty dokumentów, a jak usłyszeli, że firma nie ma roku stażu, to pokazywali drzwi. Dostał dopiero Fair w Idea Banku, kupił sprzęt, zatrudnił pracowników. Stąd wiem, że nowym firmom jednak bardziej idą na rękę i warto u nich próbować.

  5. ja zakładając firmę najpierw zebrałem troch zabezpieczenia i dopiero postanowiłem otworzyć, wcześniej nie chciałem ryzykować i brać kredyt dla nowych firm. Teraz już zatrudniam z lublina księgową do pomocy, poza tym wydaje mi się, ze kredyt już na samym początku nie wróży dobrze

  6. Nowoczesna oferta pożyczkowa na AASA to oferta, która idealnie wpisuje się w potrzeby klientów firm pożyczkowych. Firma oferuje nowe, korzystne pożyczki w wysokości nawet 10 tysięcy złotych. Całość można rozłożyć na 24 raty. Aby otrzymać pożyczkę, wystarczy wypełnić prosty wniosek pożyczkowy. Podajesz w nim wyłącznie podstawowe dane, nie ma potrzeby dostarczania zaświadczeń o zarobkach.

  7. Co raz więcej jest również firm udzielających pożyczki pozabankowe dla nowych firm i co najważniejsze, ich koszty nie są znacznie większe od tych które dostępne w bankach,. Nie wspomnę już o tym, że znacznie łatwiej je uzyskać i bez dodatkowych formalności z naszej strony, przesyłania zaświadczeń i ttp.

  8. Nie wszędzie w równie prosty sposób można dostać kredyt dla nowej firmy, tym bardziej już od 1 dnia działalności. Zauważyłam że nieco łatwiej można otrzymać pożyczki dla nowych firm w firmach pożyczkowych, jednak albo procent jest duży albo trzeba pożyczkę szybko oddać, w kilku miesięcznych ratach.

  9. Dziś już tak łatwo dostać taki kredyt, bo przeważnie żeby go uzyskać trzeba posiadać jakieś zabezpieczenie w postaci hipoteki a więc domu czy mieszkania. Owszem, pożyczkę do 10 000 zł uzyskamy bez takiego zabezpieczenia, ale jeśli szukamy większy kredyt dla nowych firm to niestety bez tego się nie obędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *