Parabanki Pożyczki dla zadłużonych Pożyczki online

Kredyt bez zdolności kredytowej

Kredyt bez zdolności kredytowej

Głównym problemem na drodze do uzyskania kredytu może okazać się zła historia kredytowa. Jeśli jednak wcześniej zaciągnięty kredyt spłacaliśmy terminowo i bez opóźnień, nie musi to wcale oznaczać że kolejny uzyskamy również bez większych problemów. Dla wielu osób zainteresowanych pozyskaniem kredytu, głównym problemem może okazać się niska zdolność kredytowa.

Co to konkretnie oznacza? Jeśli posiadamy stosunkowo niskie wynagrodzenie lub nasze miesięczne dochody są obciążone dodatkowymi opłatami w postaci innego kredytu czy kartą kredytową, bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt lub zaproponować mniejszą kwotę kredytu niż ta, o którą wnioskowaliśmy. Niestety taka sytuacja może powtórzyć się w przypadku każdego kolejnego banku w którym zdecydujemy się złożyć wniosek o pożyczkę.

Jak uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej?

Posiadanie zdolności kredytowej będzie niezbędne, zarówno jeśli staramy się o kredyt gotówkowy w banku, jak również gdy wnioskujemy o pożyczkę pozabankową. Bez stałego miesięcznego dochodu nikt nie udzieli nam kredytu, z dosyć jasnej przyczyny. Musimy mieć jakąś podstawę z której będziemy mogli spłacać ratę miesięczną kredytu czy pożyczki. Różnica polega jednak na tym, że każda instytucja finansowa, czy jest nią bank czy firma pożyczkowa w inny sposób ocenia zdolność kredytową klienta. Jedni zakładają poprzeczkę dosyć wysoko a drudzy nieco niżej. Wiadomo powszechnie że w bankach zawsze te poprzeczki były zakładane dosyć wysoko, co jest po części wymuszone określonymi ustawami. Kredyt bez zdolności kredytowej czy raczej z niższą zdolnością kredytową, uzyskamy za to łatwiej w firmach udzielających pożyczki pozabankowe z ratami miesięcznymi.

Gdzie po kredyt z niską zdolnością?

W bankach raczej na próżno szukać kredytu posiadając niskie wynagrodzenie miesięczne. Szukając pożyczki z niską zdolnością kredytową, warto zweryfikować oferty dostępne za pośrednictwem firm pożyczkowych. W ich przypadku wymagania względem osoby wnioskującej o pożyczkę są znacznie niższe, więc szanse na otrzymanie finansowania mogą się zwiększyć. Oczywiście warto przy tym analizować koszty pożyczki. Już dosyć powszechne stało się założenie, że najkorzystniejsze warunki finansowania są w stanie zaoferować firmy pożyczkowe, które te wymagania mają nieco bardziej zaostrzone.

Jak w prosty sposób zweryfikować koszt kredytu bez zdolności kredytowej, jeszcze zanim złożymy stosowny wniosek? Posłużą nam do tego celu kalkulatory pożyczkowe, które dostępne są na stronach internetowych tego typu firm. Z ich pomocą, możemy sprawdzić koszty pożyczki w wielu różnych firmach pożyczkowych. Wskazujemy jedynie kwotę pożyczki, oraz okres w jakim chcielibyśmy spłacić całą pożyczoną kwotę. System od ręki obliczy nam, na jaki koszt będziemy musieli się przygotować oraz jaką wysokość raty miesięcznej może nam zaoferować. Dzięki temu w prosty sposób znajdziemy firmę pożyczkową z pomocą której uzyskamy najniższą ratę pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *