Inne

Koszt pogrzebu w Krakowie — ile kosztuje ceremonia pogrzebowa?

Pogrzeb zawsze wiąże się z nieoczekiwanym wydatkiem. Na ceremonię ostatniego pożegnania wpływają bowiem takie elementy jak trumna lub urna, miejsce na cmentarzu, wykonanie tanatokosmetyki lub tanatopraksji. Każda z tych usług ma swoją cenę, która dla krakowskich zakładów pogrzebowych oscyluje w podobnej granicy. Niezależnie od statusu materialnego rodzin, każdy chce z największą godnością pożegnać swojego bliskiego. Wtedy w głowie pojawia się pytanie — ile kosztuje pogrzeb?

Koszt pogrzebu w Krakowie zależy od wielu czynników

Odpowiedź na to każda rodzina powinna uzyskać już na pierwszym spotkaniu w biurze. Koszt pogrzebu zależy bowiem od wielu czynników takich jak forma pochówku, akcesoria pogrzebowe i oprawa. Inaczej będą przedstawiać się ceny dla pogrzebu kremacyjnego niż dla tradycyjnego. Jednak koszt pogrzebu w Krakowie ma pewne stałe widełki, które pozwolą rodzinie jeszcze przed wizytą w biurze rozpoznać się w kosztach.

Koszt pogrzebu w Krakowie — co wpływa na cenę ceremonii?

Na koszt pogrzebu wpływa bardzo wiele elementów. Inaczej będą układać się ceny w przypadku skromniejszych ceremonii, a inaczej kiedy pogrzeb będzie mieć formę tradycyjną, bogatą oprawę florystyczną i muzykę na żywo. Niezależnie jednak od sytuacji materialnej, sprawdzony dom pogrzebowy Gabriel w Krakowie każdą ceremonię zorganizuje w sposób wyjątkowo godny.

Na koszt pogrzebu wpływa:

  • akcesoria pogrzebowe,
  • usługi cmentarne,
  • czas oczekiwania Zmarłego w chłodni,
  • oprawa florystyczna i muzyczna,
  • stypa,
  • forma pochówku.

Zasiłek pogrzebowy — ile wynosi?

Niektóre ceny można obniżyć. Wybierając muzykę odtwarzaną ze sprzętu grającego zamiast muzyki na żywo, skromną stypę i pogrzeb kremacyjny, ceny mogą być o wiele niższe. Niezależnie jednak od kosztu usług, każdej rodzinie przysługuje zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 000 złotych. Kwota ta jest dużą pomocą dla wielu osób. W biurze zakładu pogrzebowego Gabriel w Krakowie personel pomoże w kwestiach formalnych. Dzięki temu wszystkie dokumenty zostaną złożone poprawnie i sprawnie.

Koszt pogrzebu Kraków — ceny

Przewóz ciała do chłodni i przygotowanie Zmarłego do ostatniej drogi to koszt między 2 000 a 3 000 złotych. Kolejnym ważnym wydatkiem jest trumna. Jej koszt zaczyna się od 800 do 3 000 złotych. Wszystko zależy od tego, czy rodzina zdecyduje się na urnę sosnową, czy dębową. Dużo taniej wychodzą urny, których ceny mieszczą się w przedziale od 200 do 800 złotych. Kolejnym wydatkiem są wieńce, których koszt zależy od kwiatów, wielkości i kompozycji. Ceny wieńców wahają się między 50 a 200 zł.

Koszt stypy Kraków — ceny

Stypa to uroczysty posiłek, który odbywa się po ceremonii pogrzebowej. W Krakowie większość rodzin decyduje się na wynajęcie restauracji. Powód ku temu jest bardzo prosty. Nie każda osoba ma siły na to, aby przygotować samodzielnie posiłek dla kilkunastu osób. W restauracji przysłowiowy talerzyk kosztuje od 20 do 60 zł. Wszystko zależy od wybranej restauracji i menu.

Dokładny cennik można uzyskać w biurze zakładu pogrzebowego Gabriel, gdzie pracownik na podstawie oczekiwań i wybranych akcesoriów przedstawi konkretny koszt pogrzebu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *