Karty Kredytowe Linie Kredytowe

Karta Kredytowa przez internet bez wychodzenia z domu

karta kredytowa

Karty kredytowe przez ostatnie lata bardzo zyskały na popularności. Przyczyniła się do tego co raz większa liczba sklepów, stacji benzynowych, punktów w których zamiast płacić gotówką możemy zapłacić kartą. Poza tym przyczynił się do tego oczywiście internet – nie posiadając gotówki, bez wychodzenia z domu a nawet zza ekranu możemy zamówić interesującą nas rzecz i zapłacić za on-line używając do tego karty kredytowej.

Podsumujmy więc do czego potrzebna jest nam karta kredytowa i jakie są jej główne atuty? Przede wszystkim wygoda – bez portfela a nawet posiadania rzeczywistej gotówki możemy dokonywać zakupów w tradycyjnych stacjonarnych sklepach jak również w sklepach internetowych, allegro, ebayu itp. Oczywiście tą kwotę prędzej czy później będziemy musieli spłacić ale ważne jest to że w przypadku karty kredytowej od ręki możemy sfinalizować nasze zakupy. Możemy za jej pomocą dokonywać również zakupów w zagranicznych sklepach.

Karta Kredytowa przez internet

Karta kredytowa nie tylko do zakupów może nam się przydać, ponieważ jeśli np. skończy nam się gotówka, możemy posłużyć się nią w dowolnym bankomacie i wypłacić pieniądze których aktualnie potrzebujemy np. by opłacić jakiś duży nieplanowany rachunek czy zapłacić za usługę którą zleciliśmy a okazała się droższa niż przewidywaliśmy. W skrócie karta kredytowa pozwala nam również na zdobycie odpowiedniej kwoty pieniędzy jeśli zabraknie nam własnych.

Pytanie zasadnicze – ile za taką dogodność czyli posiadanie karty zapłacimy? To oczywiście zależy od banku w którym zdecydujemy się taką kartę założyć. Na pewno lepsze warunki otrzymamy w banku z których usług już korzystamy a więc np. zaciągnęliśmy wcześniej kredyt czy posiadamy tam konto bankowe. Dużo zależy również od tego jak często będziemy karty kredytowej używać a w tym przypadku im częściej to tym mniejsze poniesiemy opłaty za korzystanie z karty. Jeśli dla przykładu przez cały rok wogóle nie będziemy korzystać z karty kredytowej to opłata roczna za samo posiadanie nie używanej karty może wynieść nas od 15 zł do nawet 100 zł (tylko w nielicznych przypadkach).

Drugie pytanie zasadnicze – jaką maksymalną kwotę możemy przeznaczyć na zakupy lub wypłate w bankomacie za pomocą karty kredytowej. To również zależne jest od posiadanej karty i limitu jaki został nam przyznany, najcześciej są to kwoty rzędu 3000-5000 zł, ale są też takie których limit sięga 100 000 czy nawet 200 000 zł.

I trzecie pytanie – jaki mamy czas na spłate wydatków z karty kredytowej? Najczęściej okres bezodsetkowy wynosi 54 dni

Teraz przyszedł czas by przyjrzeć się kilku ofertom kart kredytowych które możemy założyć przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, pełną ich oferte znajdziecie na naszych łamach w zakładce Karty Kredytowe

mBank – karta kredytowa przez internet Visa Classic

– limit kredytowy na karcie wynosi od 1200 do 20 000 zł
– bezodsetkowy czas spłaty to 54 dni
– aby uzyskać karte kredytową w mbanku musimy wykazywać dochód netto minimum 1000 zł

Bank BPH – Karta MasterdCard Gold

– limit kredytowy wynosi od 2000 zł do 40 000 zł
– bezodsetkowy czas spłaty to 54 dni
– płacąc kartą zapłacimy 2% mniej za litr paliwa i dotyczy to wszystkich stacji paliw w Polsce i na całym świecie
– w ramach programu Bonus karta umożliwia zwrot 5% wartości dokonanych zakupów za pomocą karty

Bank Zachodni WBK – Karta Visa Silver

– karta dostępna dla osób wykazujące dochód od 650 zł netto
– bezodsetkowy czas spłaty to 54 dni
– korzystając z karty wspierasz dodatkowo akcje Pajacyk

Alior Sync – Karta Kredytowa Mastercard

– wysoki limnit kredytowy (do 100 000 zł dla karty Sync Credit MasterCard World i do 40 000 zł dla karty Sync Credit MasterCard)
– zwrot 5% za zakupy w internecie dokonanych za pomocą karty
– bezodsetkowy czas spłaty to 58 dni
– możliwość dokonania z karty przelewu

Raiffeisen Bank – World MasterCard Class & Club

– limit zadłużenia od 3 000 do 50 000 zł
– bezodsetkowy czas spłaty to 58 dni
– dodatkowe zniżki w wielu restauracjach, hotelach czy na wycieczki zagraniczne

Credit Agricole – Karta MasterCard Silver

– limit kredytowy do 20 000 zł
– bezodsetkowy czas spłaty to 54 dni
– możliwośc wykonywania bezprowizyjnych płatności za pośrednictwem terminali obsługujących karty MasterCard jak również bezprowizyjne zakupy przez internet
– karta umożliwia również dokonywanie płatności w technologii zbliżeniowej tzw. karta zbliżeniowa

Vanquis Bank – Karta Kredytowa

I na koniec coś dla osób mających problem z uzyskaniem karty kredytowej w banku
– karta kredytowa również dla osób ze złą historią kredytową
– limit na karcie od 1000 do 10 000 zł
– szybka decyzja o przyznaniu karty
– możliwość zawieszenia spłaty zadłużenia karty na określony czas

Karta kredytowa przez internet – wybrane oferty kart kredytowych dostępne online

15 Responses

 1. Ja wybrałabym kredyt jednak kredyt odnawialny. Jest porównywalny do karty kredytowej, jednak jest zdecydowanie tańszy i łatwiejszy w spłacaniu oraz otrzymaniu. Warto jest zapoznać się z ofertą tego typu kredytu, gdyż czasem mamy możliwość skorzystania z niego już w momencie otwarcia rachunku.

 2. No tu nie ma specjalnie się nad czym zastanawiać bo kredyt gotówkowy w banku zawsze będzie bardziej oplacalny niż wypłacenie gotówki z bakomatu za pomocą karty kredytowej. Chyba że całą kwote zadłużenia spłacimy w okresie bezodsetkowym wtedy karta kredytowa jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem..

  A karta czy kredyt pozabankowy? Tu już temat do przemyślenia ponieważ jak wiadomo firmy pozabankowe mają wysokie koszty zaciągnięcia pożyczki. W większości zależy to od firmy w której zdecydujemy się zaciągnąć taką pożyczkę ale domyślam się że koszty mogą być zbliżone a nawet większe w firmach pozabankowych niż gotówka z karty kredytowej w banku.

 3. Nie wiem jak jest w Polsce, ale w USA był spory problem z tymi kartami, banki same zmieniały procent na dużo wyższy. Osobiście jak mam wybierać to wolę kredyt, przynajmniej wiem na czym stoję.

 4. Karta kredytowa jest w mojej ocenie znacznie mniej oprocentowana niż tradycyjny kredyt 🙂

 5. tak pod warunkiem że nie wypłacamy za jej pomocą pieniędzy z bankomatu, jeśli chodzi o płatności za zakupy w sklepach czy przez internet to masz rację znacznie bardziej jest to dla nas opłacalne

 6. i uzależnione to jest jeszcze od tego ile czasu nie spłacasz tej karty, bo bank też sobie nalicza za zwłokę.

 7. dlatego należy wpłacać co miesiąc spłatę minimalną i problemów mieć nie będziemy. Mam kartę która co miesiąc mi o tym przypomina sms’em i zawsze przesyła jaką kwotę minimalną powinienem wpłacić do końca miesiąca.

 8. Ja zdecydowanie bardziej polecam limit odnawialny w koncie. Działa na podobnej zasadzie, a o wiele taniej.

 9. Zgadzam się z waszą opinią. Ale dla niektórych lepszym wyborem jest wzięcie kredytu gotówkowego, chociażby z tego względu, że nie każdy potrafi odpowiedzialnie posługiwać się kartą

 10. Dziś karty kredytowe są jeszcze bardzie opłacalne niż jeszcze kilka miesięcy temu.Niskie stopy procentowe zachęcają do pożyczania pieniędzy.Banki udzielając kredytów gotówkowych zarabiają jeszcze na prowizji,ubezpieczeniu i opłatach .

  przy kartach kredytowych zwykle tylko na odsetkach które dziś są bardzo niskie.Lepiej więc opłaca się mieć kredyt w karcie.

 11. Zdecydowanie bardziej od karty kredytowej wybrałabym kredyt. Karta nie zawsze się sprawdza w moim przypadku tak było. Dużo podróżuje zawodowo i miałam z tą kartą niedogodności delikatnie mówiąc…

 12. Zdecydowanie karta. Jest to darmowy kredyt na ponad 60 dni. Ja widzicie w porównaniu to niektóre banki mają całkowicie darmowe karty kredytowe:

  Jak :
  bank zachodni wbk
  city handlowy
  czy też getin bank

  Polecam szczególnie city handlowy Przy założeniu karty macie 400 zł w gratisie na zakupy.

 13. Potrzebuję pieniędzy na zakup nowych mebli technologicznych do swojego lokalu. Nie jest to jakiś ogromny wydatek, jednak nie dysponuje w tym momencie wystarczającą gotówką, dlatego planowałem wzięcie kredytu. Jednak czytając ten wątek zaczynam zastanawiać się czy nie lepiej wyrobić sobie kartę kredytową i w ten sposób zapłacić za zakupy, jednak pamiętam, że kiedyś mój znajomy miał duży problem z jej dostaniem ze względu na to, że prowadził własną działalność gospodarczą i nie był nigdzie zatrudniony na umowę o pracę. Czy faktycznie może to wpływać na decyzję banku?

 14. Można również zdecydować się na limit odnawialny w koncie. To również dobry produkt finansowy i mnie kosztowny w spłacie od kredytu gotówkowego. Oczywiście jego limit uzależniony jest od naszych zarobków. Im są one większe, tym mamy większe szanse na większą wysokość limitu.

 15. Pewnie, że kredyty nie są takie złe, oczywiście, jeśli się je spłaca. Jak nie spłaca się kredytu czy chwilówki, to wiadomo, że będzie się miało z tego powodu jakieś nieprzyjemności. Ja mogę wam polecić tę porównywarkę kredytową, dzięki której można wybrać odpowiedni kredyt ze sprawną spłatą i minimalnymi odsetkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *