Konta bankowe

Jaki bank wybrać do założenia konta bankowego?

W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste?

Konto bankowe w dzisiejszych czasach to spore udogodnienie, szczególnie jeśli jest to konto bankowe z dostępem online. Większość z nas opłaca rachunki czy faktury przez internet, nie wspominając już o różnego rodzaju zakupach, które dokonujemy zdalnie bez wychodzenia z domu. W jakim banku najlepiej założyć konto osobiste, aby nie wiązało się to z wysokimi opłatami?

Jeśli dokładnie przyjrzymy się ofertom kont bankowym, w różnych bankach to szybko zauważymy, że większość z nich to oferty bez opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku. Zamiast tego jednak, niemal wszystkie z nich będą posiadały inne opłaty, które będą dotyczyły korzystania z konta. Może to być stała miesięczna opłata za kartę debetową do konta, mogą to być opłaty za wypłatę gotówki z bankomatu czy dodatkowa prowizja od wykonanych przelewów. Dlatego szukając konta osobistego w banku, warto nie tylko przeanalizować opłatę miesięczną za prowadzenie rachunku, ale również dodatkowe opłaty, które mogą się pojawić już w trakcie korzystania z konta.

Na co zwrócić uwagę otwierając konto bankowe?

Szukając konta osobistego szytego na naszą miarę, warto zwrócić uwagę na kilka różnych kwestii. Pierwsze to oczywiście opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku. Warto pod tym kątem szukać jak najbardziej korzystnych rozwiązań, dzięki którym nie będziemy musieli wydawać różnych drobnych opłat na każdym kroku. A jak wiadomo, takie nawet najmniejsze opłaty zsumowane pod koniec miesiąca mogą okazać się już całką pokaźną kwotą.

Jeżeli znajdziemy konto bankowe, które nie posiada opłaty miesięcznej, warto przyjrzeć się również pozostałym opłatom jakie związane są z prowadzeniem rachunku. O jakich opłatach mówimy? Banki najczęściej pobierają w ramach konta osobistego opłaty za:

  • przelewy internetowe
  • opłatę za przelew weryfikacyjny
  • opłatę miesięczną za kartę debetową
  • prowizję za wypłatę z bankomatów krajowych
  • prowizję za wypłatę z bankomatów zagranicznych
  • zlecenia stałe

To takie najczęściej stosowane opłaty w ramach konta bankowego. Na szczęście większość z tych opłat, a w nielicznych bankach nawet wszystkich z tych opłat możemy uniknąć. Na ten przykład możemy posłużyć się kontem internetowym w Alior Banku. Konto nie posiada opłaty miesięcznej ani też większości opłat związanych z prowadzeniem rachunku. Jedyną opłatą którą możemy ponieść jest opłata za kartę debetową oraz wypłatę pieniędzy z bankomatu. Obu tych opłat możemy bez większych przeszkód uniknąć. W przypadku karty, konieczne będzie dokonanie transakcji bezgotówkowych za łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie. W przypadku wypłat gotówki z bankomatu, unikniemy prowizji od wypłat jeśli będziemy wypłacać kwoty nie mniejsze jak 100 zł. To wystarczy by cieszyć się w pełni darmowym kontem bankowym przez cały okrągły rok.

Konto bankowe z dostępem 100% online

W 2020 roku praktycznie nie znajdziemy już konta bankowego, które nie gwarantowałoby nam dostępu do bankowości elektronicznej. Decydując się na konkretne konto bankowe, warto sprawdzić je również pod tym kątem. Warto przeanalizować jakie funkcjonalności posiada system bankowości internetowej. Niektóre banki dają potencjalnym klientom dostęp do konta demo jeszcze przed założeniem rachunku. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak będzie wyglądał dostęp do naszego rachunku przez internet, w jaki sposób będziemy mogli wykonywać przelewy online oraz czy sama obsługa rachunku nie będzie dla nas zbyt kłopotliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *