Kredyty dla firm Pożyczki firmowe

Jak uzyskać kredyt dla firm?

jak uzyskać kredyt dla firmy?

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z ciągłymi wyzwaniami. Niektóre z nich oznaczają wydatki przekraczające dochody przedsiębiorstwa. W takim wypadku sięga się po pomoc do banków. Dzięki dodatkowym środkom, uzyskanym w ramach pożyczki od banku, możliwy jest ciągły rozwój.

Otrzymanie kredytu dla firm wiąże się z długą, krętą drogą do przejścia. Jest trudniejsze do zrealizowania niż w przypadku indywidualnej osoby. Pod uwagę branych jest tyle aspektów, że nie wszystkim firmom się udaje. Co trzeba zrobić, żeby spełnić wymogi banku i przez jakie procedury musi przejść firma, żeby dostać kredyt?

Kredyt dla firm

Banki coraz chętniej wspierają firmy i coraz popularniejszymi kredytami są te udzielane przedsiębiorcom. Każda instytucja posiada swoje własne wymagania, ale uzyskanie kredytu zawsze wiąże się z mnóstwem formalności. Sama procedura jest skomplikowana, pochłaniająca sporo czasu i trudna do przejścia, ale dla efektu końcowego warto się z tym zmierzyć. Kredyty dla firm są udzielane nie tylko przedsiębiorstwom działającym już na rynku, ale także tym stawiającym swoje pierwsze kroki.
Wymogi stawiane przez banki

Postawione przez bank wymagania muszą być dokładnie przeanalizowane i spełnione przez przedsiębiorcę. Jednymi z najważniejszych czynników, istotnych dla banków jest kwota, jaką chcemy uzyskać oraz cel, na który planujemy ją przeznaczyć. Przygotowanie odpowiednich i poprawnie wypełnionych dokumentów stanowi dużą część sukcesu.
W przypadku działającej już firmy, najważniejsze dokumenty, które bank powinien otrzymać, to dokumenty rejestrowe firmy, dokumentacja przychodów i dochodów, a także zaświadczenia m.in. z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami. Reszta formalności jest różna w przypadku poszczególnych banków. Każdy z nich ma bowiem własne procedury przyznawania kredytów.
W przypadku kredytu gotówkowego przedsiębiorca nie musi posiadać zabezpieczenia, na przykład w postaci nieruchomości – dokumenty dochodowe są traktowane przez bank jako zabezpieczenie spłaty. Zabezpieczenie jest wymagane jedynie w przypadku kredytów powyżej 600 tys. złotych.

Czym jest zdolność kredytowa?

W większości przypadków banki są chętne do wspierania firm, jednak podchodzą do tego z dużą ostrożnością. Ryzyko z udzielenia kredytu firmom jest spore, więc rozważając pożyczkę, należy przede wszystkim rozpocząć od określenia zdolności kredytowej danej firmy. Oznacza to sprawdzenie wyników finansowych oraz ewentualnego zadłużenia.
Jak wygląda sytuacja w przypadku zakładania firmy?

Mimo, że obecnie nie ma problemu ze znalezieniem banku, który wspiera nowo powstające przedsiębiorstwa, to nie zawsze tak było. Udzielenie kredytu wiązało się z dużym ryzykiem. Przełom w bankowości nastąpił wskutek zmian w formalnościach. Kiedyś konieczne było dostarczenie dochodów, poręczenie majątkowe, co dla powstających firm było niewykonalne.
W przypadku nowych przedsiębiorstw, kredyt zwykle nie sięga takich kwot jak dla tych starszych. Niektóre banki nie podejmują się wsparcia dla nowych firm, ponieważ wciąż jednym z najważniejszych dokumentów jest historia finansowa oraz staż.

Artykuł powstał we współpracy z https://dfinance.pl/ , która dzięki współpracy z 15 bankami oferuje unikalne oferty kredytowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *