Kredyty mieszkaniowe

Jak rozsądnie wybrać kredyt hipoteczny?

jak wybrać kredyt hipoteczny?

Kredyty mieszkaniowe na polskim rynku posiadają bogatą ofertę. Duża konkurencja banków sprawia, że prześcigają się one w tworzeniu nowych i coraz bardziej atrakcyjnych propozycji, które mają za zadanie pozyskać jak najwięcej klientów. Nic więc dziwnego, że potencjalni kredytobiorcy czują się zagubieni i nie wiedzą na skorzystanie z usług, którego banku powinni się zdecydować.

Całkowity koszt kredytu

Przystępując do wyboru najlepszej oferty bakowej należy przede wszystkim zastanowić się jak wysoki kredyt hipoteczny chcemy uzyskać oraz jaki ma być czas jego kredytowania. Po ustaleniu tych parametrów należy zapoznawać się z różnymi ofertami banków i sprawdzać czy są one dla nas korzystne i opłacalne. Wiele osób myśli, że całkowity koszt kredytu uzależniony jest jedynie od wysokości oprocentowania i prowizji banku. Co prawda odgrywają one kluczową rolę i znacznie wpływają na atrakcyjność kredytu, ale nie są one jedynymi elementami całej układanki. Na całkowity koszt kredytu mieszkaniowego wpływają również takie czynniki jak koszt wyceny nihipotekaeruchomości, koszt wszystkich wymaganych ubezpieczeń oraz koszt wszelkich usług dodatkowych. Dopiero po zsumowaniu wszystkich powyższych elementów, będziemy wiedzieć ile tak naprawdę wyniesie nas dany kredyt mieszkaniowy.

Bądź wiarygodnym klientem

Kredyty mieszkaniowe nie są udzielane wszystkim i nie tak łatwo je otrzymać. Banki posiadają wiele wymagań w stosunku do potencjalnych kredytobiorców. Osoba ubiegająca się o kredyt hipoteczny przede wszystkim musi posiadać pełną zdolność kredytową oraz dobrą historię w BIK. Jeśli spełniamy te warunki, a ponadto jesteśmy też klientem danego banku od pewnego czasu to często możemy liczyć na specjalne oferty, np. obniżenie oprocentowania kredytu. Może się okazać, że dzięki takiej ofercie zaciągniemy najlepszy kredyt hipoteczny dostępny na rynku finansowym.
Atrakcyjne promocje

Promocje mają za zadanie przyciągnąć do banku jak najwięcej nowych klientów. Należy jednak pamiętać, że oferty promocyjne nie zawsze są tak atrakcyjne jak wydaje się na początku. Dlatego przed zdecydowaniem się na nie zawsze należy zapoznać się z ich warunkami oraz sprawdzić czy jesteśmy w stanie je spełnić. Warto również porównać ofertę promocyjną z innymi ofertami dostępnymi na rynku bankowym. Można tego dokonać odwiedzając poszczególne banki lub zapoznać się z rankingiem kredytów hipotecznych w serwisie najlepszebanki.com. Dzięki temu będziemy wiedzieć czy dana promocyjna oferta jest faktycznie dla nas najlepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *