Inwestycje biznesowe Kryptowaluty

Handel kryptowalutami – jak zacząć?

inwestowanie w kryptowaluty

Rynek kryptowalut dynamicznie się rozwija i z dnia na dzień przybywa inwestorów, którzy widzą w nim sposób na pomnożenie kapitału. Często zysków można upatrywać zdecydowanie szybciej, niż nawet w kilku latach odkładania pieniędzy na kontach oszczędnościowych, jednak nie jest to regułą. Aby rzeczywiście zarobić na kryptowalutach, trzeba zacząć od podstaw, czyli dowiedzieć się, co należy zrobić, zanim zacznie się w nie inwestować.

Zaczynamy inwestowanie w kryptowaluty

Kryptowaluty to nic innego niż wirtualne i całkowicie niezależne waluty, które szturmem podbiły świat finansów, a nawet można powiedzieć, że go zrewolucjonizowały. Nie są emitowane przez żaden bank centralny. Dla wielu stały się istną żyłą złota, ale dla innych, którzy upatrywali w nich jedynie szybkiego pomysłu na zarobek i niewiele przyłożyli się do tego, aby przekuć to na rzeczywistość, okazały się być przysłowiową łyżką dziegciu.

Światową sławę zyskały różne kryptowaluty, ale wśród najbardziej popularnych trzeba wymienić tj. Bitcoin, Monero czy Ripple. Jak zacząć w nie inwestować?

Inwestowanie w kryptowaluty można rozpocząć na dwa sposoby. Możemy po prostu je kupić np. w kantorze kryptowalutowym, a następnie umieścić je w bezpiecznym portfelu, czyli – potraktować je jak długoterminową inwestycję. Możemy je sprzedać dopiero wtedy, kiedy ich wartość osiągnie taki poziom, który będzie dla nas satysfakcjonujący.

Drugą opcją jest handel kryptowalutami – już po prostu aktywny, w krótszych interwałach. Tu z pomocą przyjdą giełdy kryptowalut.

Jak wybrać giełdę kryptowalut?

Zanim wybierze się odpowiednią, warto poczytać opinie o giełdach kryptowalut. Najlepsza z nich powinna charakteryzować się tym, że jest zarówno korzystna dla użytkownika, jak również zapewnia mu odpowiednią ochronę.

W dobrej giełdzie kryptowalut znajdziemy rozbudowane i prawidłowo funkcjonujące zaplecze techniczne. Z racji tego, że Forex jest rynkiem dynamicznym, co sprawia, że nasze reakcje muszą być niemal natychmiastowe, w żaden sposób nie możemy pozwolić sobie na to, aby np. strona internetowa platformy jaką wybraliśmy zacinała się. Musi być przygotowana na obsłużenie dużej liczby transakcji, a poza tym zwiększonego ruchu.

Bardzo ważne jest to, aby giełda na którą się zdecydujemy zapewniała bezpieczeństwo. Niemniej istotna jest również wysokość prowizji. O ile w przypadku okazjonalnych zakupów nie jest ona aż tak bardzo ważna, o tyle w sytuacji, kiedy często handlujemy, ma ona duże znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *