Kredyty dla firm Linie Kredytowe Pożyczki firmowe

Gdzie dostane kredyt na otwarcie własnej działalności

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób decydujących się na otwarcie własnej działalności. Rozpoczęcie działalności w jakiejkolwiek branży wymaga od nas posiadanie stosownego sprzętu, musimy posiadać również środki na promocje naszej świeżo upieczonej firmy. Choćby w celu wydrukowania wizytówek, ulotek czy wykonania tak niezbędnej w dzisiejszych czasach strony internetowej czy założenia firmowego profilu w serwisie społecznościowym.

Firmy starające się o kredyt na otwarcie własnej działalności często starają się o uzyskanie takiego kredytu w banku w którym założyli konto bankowe. Jest to dobre rozwiązanie jednak warto zaznaczyć że większość banków po prostu nie udziela kredytów firmom które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Dopiero gdy firma zacznie działać pełną siłą i zacznie przynosić jakieś dochody bank decyduje się na przyznaniu kredytu takiej firmie.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest założyć konto bankowe w banku który udziela kredyty na start. Jednak jeśli już mamy konto w banku i nie chcemy go zmieniać a nasz bank nie udziela kredytów na otworzenie własnej działalności to pozostaje nam poszukać innych banków udzielających takich kredytów.

Gdzie dostane kredyt na otwarcie własnej działalności

Dwa najbardziej popularne banki specjalizujące się w udzielaniu kredytów na otwarcie własnej działalności to Idea Bank oraz Nest Bank. Oba udzielają kredyty dla osób rozpoczynających działalność.

Kredyt na start w NEST BANK – skierowany dla osób które dopiero rozpoczęły działalność lub które prowadzą działalność jednak nie dłużej niż 12 miesięcy. Jest to wsparcie finansowe w postaci limitu w koncie, który może wynosić do 20 000 zł. Okres w jakim trzeba będzie spłacić zaciągnięty limit to 12 miesięcy, jednak z możliwością przedłużenia tergo terminu. Bank umożliwia odnowienie limitu jeśli spełnimy określone warunki stawiane przez bank. Taki kredyt na start w Nest Banku uzyskamy bez przedstawiania faktur czy biznesplanu.

Kredyt na otwarcie własnej działalności w IDEA BANK – aby otrzymać kredyt również nie jest wymagany staż działalności, maksymalna kwota kredytu może wynosić do 200 000 zł z okresem kredytowania nawet do 15 lat. Poza tym bank ma w swojej ofercie szereg innych promocji dla właścicieli firm jak choćby konto firmowe z premią 1000 zł czy promocja rok bez ZUSU. W większości wypadków aby uzyskać kredyt na rozruch konieczne jest posiadanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Dzięki temu mamy możliwość uzyskanie większej kwoty na ruszenie z własnym biznesem.

Limit w koncie od mBanku – jeszcze jedną propozycję finansowania w przypadku stawiania pierwszych kroków z własną działalnością, mamy możliwość otrzymać w mBanku. Tutaj otwierając konto mBinzes możemy otrzymać dodatkowy limit w koncie nawet do 10 000 zł. Taki limit może zostać uruchomiony już w pierwszym dniu otwarcia rachunku firmowego. Na jego spłatę będziemy mieli równe 12 miesięcy. Jest to limit odnawialny więc po upływie roku bank będzie mógł nam go odnowić, jeśli wypełnimy określone warunki.

Poza tymi bankami są oczywiście jeszcze inne które mogą nam udzielić kredytu na start, są wśród nich Tax Care, ING Bank Śląski czy PKO Bank Polski. Zanim zdecydujemy się na konkretną propozycję, warto przyjrzeć się większości ofert sprawdzając oprocentowanie oraz rate takiego kredytu. Tym bardziej jeśli jesteśmy zainteresowani kredytem na większa kwotę z długim terminem płatności.

9 Responses

  1. Ja kupę lat temu brałem taki kredyt z Banku Spółdzielczego (SGB) ale wtedy to nie był żaden kredyt na start a raczej normalny kredyt gotówkowy na osobę indywidualną. Pamiętam że pod względem kosztów całkiem ok ale pod względem formalności to masakra – mały kredyt chyba na 3 czy 4 tyś a załatwiania i jeszcze proszenia żyrantów że szkoda zachodu.. Dlatego dobrze że teraz są takie instytucje jak FM Bank czy Idea Bank które takie kwoty to dają praktycznie na same dane z dowodu. Zresztą chyba większość rzeczy związana z zakładaniem działalności mocno poszło do przodu

  2. Dosyć dobrą ofertę mają w TAX CARE, właściwie możemy nawet załatwić wszystkie formalności elektronicznie / umowa dostarczona kurierem. Aktualnie dla świeżo upieczonych firm mają dwie promocje. Pierwsza z nich to pożyczka bezzwrotna w ramach której spłacamy tylko odsetki a poźniej możemy starać się o umorzenie pożyczonej kwoty. Druga to Kredyt na start + rok bez ZUS w ramach której bank będzie przez 12 miesięcy opłacał nasze składki zus nawet 400 zł miesięcznie.

  3. jeśli chodzi o kredyt na otwarcie działalności to najlepszą opcją jest SKOK 😉

  4. Mnie bardzo spodobała się kampania Idea Banku. Wiem, że reklama to reklama, ale jak się zainteresowałam temat, poczytałam to mnie przekonali. Wzięłam tam kredyt i mam teraz firmę zajmująca się animacjami dla dzieci. Jestem zadowolona z warunków i wreszcie realizuje swoje marzenie

  5. Jestem na etapie otwierania własnej działalności i bez kredytu się nie obejdzie zastanawiam się nad ofertą SKOKu czy jest ona według was korzystna?

  6. Spośród kredytów dla firm rozpoczynających działalność gospodarczą propozycja Idea Banku jest zdecydowanie najhojniejsza. W tej chwili maksymalna kwota kredytu wynosi już nie 200 tysięcy, ale 350 000, przy czym dodatkowo skorzystać można z promocji „Rok bez ZUSu”.

  7. Ja również skorzystałem z oferty Idea Banku. Potrzebowałem pieniędzy na otwarcie własnego lokali, zakup sprzętu gastronomicznego i mebli technologicznych, czyli dość konkretną sumę, było mi bardzo ciężko podjąć decyzję dotyczącą kredytu, jednak jestem bardzo zadowolony z warunków i również dołączam do klubu szczęśliwych osób realizujących swoje marzenia Uśmiech

  8. Banki już teraz nie chętnie udzielają takie kredyty na otwarcie działalności. Kiedyś były one popularne u Idea Banku czy FM Banku (teraz Nest Bank) ale z czasem te oferty zniknęły. Wydaje mi się że banki straciły zaufanie do takich przedsięwzięć i teraz już raczej nie chętnie bawią się w takie rzeczy.

  9. A ja Wam powiem że już wcale nie tak łatwo dostać kredyt na start własnej działalności. Kiedyś był FM Bank i Idea Bank które takie kredyty faktycznie udzielały. Obecnie działa jeszcze Idea Bank, ale do uzyskania takiego kredytu potrzebne jest dodatkowe zabezpieczenie hipoteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *