Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych Pożyczki firmowe

Firmy udzielające pożyczki pozabankowe pod zastaw

pożyczki pozabankowe pod zastaw

W przypadku gdy nie otrzymaliśmy potrzebnego wsparcia finansowego za pośrednictwem banku, możemy liczyć w takiej sytuacji na pożyczki pozabankowe. W ich przypadku najczęściej są jednak udzielane pożyczki w wysokości maksymalnie 10 czy 15 tysięcy złotych. Co jednak jeśli potrzebujemy większej kwoty pożyczki? W takiej sytuacji, z pomocą mogą przyjść nam firmy udzielające pożyczki pozabankowe pod zastaw.

Czym różnią się tego rodzaju pożyczki od tradycyjnej pożyczki gotówkowej? Otóż do uzyskania takiej pożyczki będzie nam potrzebne dodatkowe zabezpieczenie. Mogą ją otrzymać osoby posiadające na własność nieruchomość np. dom, działkę czy mieszkanie. Jak również osoby posiadające samochód czy prowadzące firmy, które posiadają siedzibę wraz z wyposażaniem. Posiadając jedno z takich zabezpieczeń, możemy uzyskać wysokie kwoty pożyczek pozabankowych.

Pożyczki pozabankowe pod zastaw

Choć na rynku pożyczek pozabankowych jest szereg różnego rodzaju ofert, to pożyczki pozabankowe udzielane pod zastaw stanowią raczej mniejszość. Szukając więc odpowiedniej firmy powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy odpowiednia firma należy do firm sprawdzonych oraz czy w internecie można znaleźć na jej temat jakieś opinie. Bardzo ważną kwestią w przypadku podpisywania umów na tego rodzaju pożyczki jest zwrócenie uwagi na przedstawioną umowę. Jeśli nie znamy się na różnych trudnych zwrotach, powinniśmy przeanalizować umowę wraz osobą która może nam pomóc w jej analizie. Powinniśmy mieć na uwadze fakt, że zabezpieczeniem takiej pożyczki pozabankowej będzie majątek naszego życia. Lepiej więc na spokojnie przyjrzeć się temu co będziemy podpisywać, by później nie płakać nad rozlanym mlekiem.

Jedną z firm, której można przyjrzeć się bliżej jest Speed Cash Polska. Firmę te współtworzą osoby z dużym doświadczeniem, które mają za sobą karierę w bankach czy kancelariach prawniczych. Za jej pośrednictwem możemy uzyskać pożyczki pozabankowe pod zastaw domu, działki czy mieszkania. Zabezpieczenie pożyczki może stanowić również należący do nas samochód lub inny pojazd. Speed Cash udziela również pożyczek pod zastaw osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz własne firmy.

Wysokość pożyczek pod zastaw w przypadku tej konkretnej oferty, może sięgać od 30 tysięcy złotych do nawet 5 milionów złotych. Uzależniona jest ona głównie od wartości posiadanego przez nas majątku np. do 90% wartości samochodu. Maksymalny okres spłaty pożyczki może wynosić do 48 miesięcy.

Również dla osób zadłużonych

Ważną kwestią w przypadku pożyczek pozabankowych pod zastaw, jest możliwość ich uzyskania przez osoby zadłużone. Istnieje więc szansa na otrzymanie finansowania w takich sytuacjach jak opóźnienia w spłatach kredytów które widoczne są z poziomu bazy BIK, wpis widoczny z bazie dłużników czy posiadanie zajęcia komorniczego. To trudne sytuacje w przypadku których raczej nie mamy możliwości uzyskania kredytu z pomocą banku czy nawet firm udzielających tradycyjne pożyczki gotówkowe.

Co robić w sytuacji gdy nie posiadam nieruchomości ani pojazdu?

W takiej sytuacji oczywiście nie uzyskamy pożyczki pozabankowej pod zastaw. Pewną alternatywą może okazać się pożyczka z poręczycielem. Udzielona jest ona przez większość banków, jednak tylko wtedy, jeśli posiadamy pozytywną historię kredytową. Wyjątkiem może tu być jednak pozabankowa pożyczka z poręczycielem lub gwarantem. W przypadku takich pożyczek może nie są oferowane tak wysokie kwoty jak w przypadku pożyczek pod zastaw, jednak dostępne kwoty również nie są małe. Przykładowo, firma Rapida Money, którą już przedstawiałem na łamach bloga może udzielić nam pożyczki w wysokości do 25 000 zł. Do jej uzyskania potrzebna będzie nam dodatkowa osoba, posiadająca pozytywną zarówno zdolność jak i historię kredytową.

3 Responses

  1. Lepiej przeanalizować umowę takiej pożyczki z jakimś doradcą czy prawnikiem bo w przeciwnym wypadku możemy tylko narobić sobie problemów, które niekiedy są niemal nie odwracalne. Z tego co się orientuję możemy podejść z taką umową do radcy prawnego który bezpłatnie powinien udzielić nam pomocy w miejscu zamieszkania.

  2. Z tego co słyszałam, bardzo dobrze sprawdza się właśnie ta pożyczka Rapida. Faktycznie często udzielają pożyczek i to również tych wysokich kwot. Podstawa to jednak posiadanie tego gwaranta, czyli osoby która dodatkowo zabezpieczy pożyczkę, wtedy bez problemu ją dostaniemy.

  3. Permie masz rację, tylko niektórzy pewnie by się cieszyli jakby mieli tylko 25 000 zł zadłużenia. Są osoby w przypadku których wysokość zadłużenia wynosi tyle, co posiadany przez nich majątek, więc ciężko w takiej sytuacji cokolwiek sensownego wymyśleć. No chyba że upadłość konsumencka. Jeśli mamy taki dług którego nie spłacimy przez całe życie, to chyba jedyne sensowne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *