Konta bankowe

Darmowe konto bankowe

Darmowe konto bankowe

Na naszych łamach często poruszamy temat kont bankowych zarówno tych darmowych jak i tych za które musimy ponosić miesięczne opłaty. Często też publikujemy na łamach Portfela bieżące promocje bankowe które najczęściej dotyczą kont osobistych bądź lokat terminowych. Takich, do których banki dorzucają atrakcyjne gadżety w postaci choćby odtwarzaczów dvd, tabletów czy smartfonów.

Wśród ofert darmowych kont bankowych zdecydowanie w pierwszym rzędzie stoją oferty kont osobistych mBanku i Alior Sync.

O założenie konta nie jest trudno – w dzisiejszych czasach możemy je założyć nawet bez wychodzenia z domu. Po prostu odpalamy komputer, przez internet wchodzimy w ofertę konta osobistego banku który zainteresował nas swoją ofertą. Wypełniamy wniosek podając nasze szczegółowe dane i czekamy na umowę którą najczęściej dostarcza nam kurier. W niektórych przypadkach umowa podpisywana jest nawet elektronicznie.

Darmowe konto bankowe – bez opłat miesięcznych

Swego czasu na naszych łamach opublikowaliśmy bogaty przegląd internetowych kont bankowych w którym doradzaliśmy jakie konto bankowe wybrać.

mBank – eKonto

Nie da się ukryć że tym najpopularniejszym kontem najchętniej otwieranym przez internautów a przy tym całkowicie darmowym jest konto mBanku eKonto. Bank który już od kilkunastu lat daje nam możliwość swobodnego korzystania z bankowości elektronicznej. Głównym plusem tego konta jest to że nie musimy się przejmować co miesięcznymi opłatami – otwieramy darmowe konto bankowe i korzystamy z niego w dowolnej dla nas chwili. Nawet jeśli nie będziemy z niego korzystać rok czy dwa lata to konto nadal będzie na nas czekać. Nadal będzie w pełni funkcjonalne a do tego nie będą na nim zalegały jakieś nie opłacone miesięczne opłaty za prowadzenie konta.

Poza tym mBank często premiuje swoich nowych klientów zakładających konta osobiste czy to dając im premie w postaci gotówki czy też rabatów. Dla przykładu zakładając eKonto z kartą mamy do dyspozycji bardzo bogaty program rabatowy mRabaty. W ramach programu możemy skorzystać z wielu zniżek zarówno w sklepach, pizzeriach jak i potężnych firmach jak choćby Stena Line. Jeśli mielibyśmy polecić darmowe konto bankowe to z pewnością konto mBanku znalazło by się na czołowej pozycji.

Alior Sync – konto osobiste (aktualnie T-Mobile Usługi Bankowe)

Kolejne darmowe konto bankowe, które zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie to konto Alior Sync czyli w porównaniu do konta mBanku prawdziwa nowość na rynku elektronicznych usług bankowych. Jeśli ktoś nie będzie miał zaufania do nowej na rynku nazwy i z nieufnością będzie podchodził do powierzenia im środków to z góry informujemy że pod nazwą Alior Sync kryje się nie kto inny jak stary, sprawdzony Alior bank a Alior Sync to po prostu jego internetowy-elektroniczny odpowiednik.

Czym cechuje się konto Aliro Sync? Daje nam możliwość założenia w pełni darmowego konta bankowego bez miesięcznych opłat za prowadzenie konta, a w tym również wykonywanie darmowych krajowych przelewów przez internet, darmową kartę oraz bezpłatne wypłaty z wszystkich bankomatów znajdujących się na terenie Polski. Jednak prawdziwa wisienka na torcie w przypadku Alior Sync to możliwość uzyskania aż 5% od wartości zakupów dokonanych za pośrednictwem internetu i dotyczy to zarówno zakupów dokonanych w internetowych sklepach czy supermarketach jak też na Allegro. Jeśli więc robimy często zakupy przez internet i do tego na nie małe kwoty może to nam się bardzo opłacić.

A żeby tego jeszcze było mało konto to daje nam możliwość bezpłatnego dostępu do filmów czy muzyki przez internet. Dla miłośników gier komputerowych aż 40% rabatu na zakup gier.

Poszukując w pełni darmowego konta bankowego my wskazalibyśmy w pierwszej kolejności konta osobiste w mBanku oraz Alior Sync. Macie oczywiście do dyspozycji szereg innych ofert, większość z nich zresztą znajdziecie w naszej zakładce Konta Osobiste z możliwością porównania danych ofert. Sprawdzenia opłat za prowadzenie czy sprawdzenia jaki będzie łączny koszt obsługi konta. W chwili pisania tego materiału całkowicie bezpłatne prowadzenie konta / łączny koszt obsługi prowadzenia konta wynosił 0 zł. Oferowały je banki: mBank (eKonto i eMax), Deutche bank (dbnet), Alior Sync (konto osobiste), Bank BPH (konto dopasowane), Inteligo (konto Inteligo), Getin Bank (konto optymalne, Getin Up), ING Bank Śląski (konto direct), Millenium bank (Dobre konto, Konto internetowe), Toyota bank (konto osobiste) oraz Raiffeisen Bank (Konto Comfort Direct).

23 Responses

 1. Z Alior Sync nie korzystałem ale eKonto cały czas na plus – zero stresu o opłaty miesięczne bo ich po prostu nie ma, przelewy też za 0 zł i to w zasadzie człowiekowi wystarczy do pełni szczęścia. Alior Sync ma to przewagę że ma tam jeszcze pakiet przelewów natychmiastowych w gratisie a w mBanku za każdy trzeba płacić po 5 zł. Mimo to jednak nie mam zastrzeżeń, wszystko działa jak w zegarku Uśmiech

 2. Alior Sync nie ma już tak korzystnej oferty jak kiedyś. Według mnie nie opłaca się zakładać tam konta.

 3. Teraz ciężko znaleźć darmowe konto. Praktycznie wszystkie mają jakieś opłaty ale można ich uniknąć spełniając warunki banku. polecam sprawdzić aktualne promocje bankowe

 4. T-mobile jest spoko, ale jak chciałem zrezygnować z ich usług to robili problemy musiałęm specjalne pisma pisać, na które nie raczyli odpisać!!!

 5. Zainteresuj się oferta Ideabanku, słyszałem, ze ofertę mają naprawdę okazyjną , kont teraz sporo jest, ale ciezko coś trafić faktycznie za darmo, bo wiadomo – podatek bankowe swoje zrobił, ja am ze swojego ing się teraz będę gdzieś przenosił

 6. T-mobile bankowe skończyło się na ten moment. Wszystko było piękne do pewnego czasu a szkoda bo w sumie gdyby nie ciągłe zmiany w opłatach to mogłoby być naprawdę dobrze :-/

 7. Z bezwarunkowo darmowych zostały konta w idea bank, smart bank i vw bank.

 8. Właśnie zastanawiam się na migracją do innego banku, myślałem o mbank ale może właśnie idea bank byłby dobrym wyborem

 9. Ja mam w ing i zdecydowanie jest mi najlepiej w tym banku. Co prawda pobierają co msc 7 zł za konto, ale jak wyda się z karty min 300 zł to konto jest darmowe Uśmiech

 10. Ja mam w Pekao S.A. i nie mam na co narzekać szczerze mówiąc, wszystko jest ok jak najbardziej.

 11. Zupełnie darmowe tej chwili mają Nest Bank i Idea. Ja polecam ING i mBank. W ING jest opłata za kartę, ale jak się wyda min. 300 w bezgotówkowych to nie obowiązuje. BZ WBK jest teraz rachunek z premią 150 zł Oczko

 12. Witam! ja ze swojej strony mogę polecić konto za 0 zł w PKO BP które sam posiadam ale oczywiście by było za O zł trzeba spełnić odpowiednie warunki. Jeszcze konto Nest Banku ma także bardzo dobre warunki zerknij sobie Ranking Kont Osobistych, i porównaj która oferta będzie Ci najbardziej odpowiadała , bo wiadomo każdy wybiera według swoich możliwości

 13. Warunki to chyba trzeba spełnić wszędzie. Sama mam konto w Idea Banku – Idealne i nie płacę za nie, bez specjalnych wymagań. Ktoś pytał o kartę wcześniej, nie płaci się za wydanie i obsługę, przynajmniej ja niczego takiego nie mam naliczonego.

 14. W Nest banku nie ma żadnych warunków darmowości z tego co wiem.

 15. Jest darmowe bez haczyka. W nest banku:
  0 zł karta
  0 zł wypłaty z bankomatów
  0 zł przelewy
  0 zł prowadzenie konta

  Na stronie są wszystkie warunki konta – o ile jednak kiedyś takie darmowe konto było standardem , to teraz ma je tylko nest bank.

 16. Ja bym polecała zerknąć na ofertę Banku PKO BP , tam jest to konto za 0 zł , oczywiście musisz spełnić odpowiednie warunki , ale jeśli jesteś w stanie spełnić wszystkie warunki to jak najbardziej polecam. Kolejnym kontem tak jak już kolega zauważył jest Nest Bank . Wiadomo sam musisz zdecydować co Tobie akurat najbardziej jest ‚po drodze’. Może poczytać sobie w jakim banku założyć konto i tam znajdziesz wszystkie konta wyszczególnione

 17. Pytanie co to znaczy darmowe – ja w millennium mam wszystko free – jedyny warunek, że musi tam wpływać moja pensja, ale to dla mnie żaden warunek.

 18. 100% rachunków nie ma nigdzie – w końcu banki to nie organizacje charytatywne. Ale konto z bezpłatnymi podstawowymi usługami, jak najbardziej można znaleźć.

 19. Mam Millenium, wszystko mam darmowe i jestem z niego mega zadowolony – ze szczerego serca mogę polecić ten bank 😉

 20. W Millennium brak opłat jest warunkowy – trzeba zapewnić miesięczny wpływ na rachunek i wykonać jedną transakcję kartą/BLIK-iem.

 21. Konto może być darmowe, ale zawsze trzeba spełnić jakiś warunek jak płatności kartą, albo minimalny wpływ. U innych mniej u innych więcej, ale da się znaleźć takie za które rzeczywiście nie ma naliczanych opłat.

 22. Zero haczyków ma Nest Konto osobiste – jest bezwarunkowo bezpłatne na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *