Kredyty bankowe Pożyczki online

Czy można i jak obliczyć ratę kredytu samodzielnie?

jak obliczyć ratę?

Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze kredytu jest wysokość raty kredytowej. Na jej podstawie oszacujesz czy jesteś w stanie spłacać zobowiązanie bez nadwyrężania budżetu domowego. Czy można i jak obliczyć ratę kredytu samodzielnie? Z pomocą przychodzi kalkulator kredytowy online.

Kredyt gotówkowy – co się na niego składa?

Kredyty gotówkowego z roku na rok zyskują na popularności. To solidny zastrzyk gotówki, który można przeznaczyć na różne cele np. zakup nowego samochodu czy sprzętu AGD i RTV. Podobnie jak każdy inny produkt finansowy udzielany przez banki czy firmy pożyczkowe, musi być spłacony. Poza kwotą, jaką pożyczasz, instytucje finansowe generują także dodatkowe koszty. W praktyce oznacza to, że nie oddajesz tyle samo pieniędzy, co pożyczyłeś, a więcej.

W skład kredytu wchodzi m.in.:

• Oprocentowanie – może być albo stałe, albo zmienne. Oprocentowanie stałe cechuje się tym, ze przez cały okres kredytowania nie zmienia się. Natomiast oprocentowanie zmienne zależne jest od stóp procentowych i może ulec zmianie. W sytuacji, gdy stopy procentowe będą mniejsze, zmniejsza się również rata.

• Prowizja – to kwota, jaką banki oraz firmy pożyczkowe pobierają w zamian za udzielenie Ci kredytu czy pożyczki. Ma ona różne wartości, które zależą od konkretnej instytucji finansowej.

• Ubezpieczenie – instytucje finansowe mogą wymagać lub dodatkowo oferować ubezpieczenie, którego cena jest wliczana w ratę zobowiązania

• Dodatkowe koszty.

Ponadto na wysokość raty wpływa również ich rodzaj. Mogą one być równe lub malejące.

Czy można samodzielnie obliczyć ratę kredytu?

Zanim zdecydujesz się na kredyt, musisz zastanowić się, o jaką kwotę chcesz wnioskować. Następnie warto poznać sumę miesięcznych rat. Dzięki temu lepiej rozplanujesz swoje miesięczne wydatki. Wysokość raty może obliczyć Ci przedstawiciel danej instytucji finansowej. Aby to zrobić musisz udać się do placówki, a następnie czekać w kolejce. Innym sposobem jest skorzystanie ze wzoru matematycznego, który jest dość skomplikowany i nie każdy będzie potrafił lubi chciał z niego skorzystać.

Możesz także iść na łatwiznę i skorzystać z innowacyjnego urządzenia, jakim jest kalkulator kredytowy online. Aby wyliczyć ratę za jego pomocą, wystarczy, że połączysz się z internetem. Jego największym atutem jest dostępność. Możesz z niego skorzystać o każdej porze i to przez 7 dni w tygodniu. Narzędzie jest na tyle dobre, że pozwala obliczyć całkowity koszt zobowiązania.

Co więcej, przedstawi Ci także harmonogram spłat, a dokładnie wysokość rat w danym miesiącu z podziałem na część odsetkową i część kapitałową. Kalkulator kredytowy online umożliwia także kilkukrotne obliczanie wysokości rat. W praktyce oznacza to, że możesz kilka razy uzupełnić pola, zmieniając np. kwotę kredytu, Dzięki temu porównasz sobie wysokość rat przy różnych kwotach. Z pewnością ułatwi Ci to końcową decyzję.

Jak obliczyć wysokość raty przy pomocy kalkulatora kredytowego online?

Kalkulator kredytowy online to bardzo przyjazne narzędzie. Korzystanie z niego jest banalne. Jeśli chcesz obliczyć szacunkową wysokość raty, musisz przygotować informacje takie jak:

• Kwota kredytu, o jaką chcesz wnioskować,

• Okres kredytowania, który Cię interesuje,

• Wysokość prowizji, jaką jesteś w stanie,

• Rodzaj rat kredytu.

Jak wpiszesz wszystkie dane, to kalkulator automatycznie wyliczy Ci wysokość raty. Parametry możesz zmieniać kilkukrotnie i wpisywać różne dane. Ponadto, jak już znajdziesz najkorzystniejsza dla siebie ofertę, możesz wpisać swój numer telefon. Jeśli to zdobisz, to zadzwoni do Ciebie konsultant i przedstawi Ci ofertę wraz ze szczegółami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *