Konta bankowe

Bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że część banków za prowadzenie konta nie pobiera już od nas miesięcznych opłat a do tego oferuje większość operacji wykonywanych na koncie bezpłatnie. Najczęściej jednak jakaś opcja pozostaje płatna i od tego nie da się uciec. Bank na czymś musi zarabiać – może to być opłata za przelew czy wypłatę z bankomatów.

Po przewodniku w którym sprawdzaliśmy najciekawsze darmowe konta bankowe pora przyjrzeć się kontom osobistym z bezpłatnymi wypłatami z bankomatów za granicą.

Jeśli posiadamy konto osobiste i właśnie wybieramy się zagranicę a nie wiemy jakie są opłaty za wypłaty z zagranicznych bankomatów na naszym koncie, to lepiej to zawczasu sprawdźmy. Może się bowiem okazać że za taką wypłatę będziemy musieli zapłacić prowizje w wysokości nawet kilkunastu złotych. Na szczęście co raz więcej banków pobiera już mniejsze prowizje za takie wypłaty a niektóre nie pobierają ich nawet wcale. Dzisiaj sprawdzimy w jakich kontach bankowych z dostępem przez internet, nie zapłacimy prowizji za wypłaty z zagranicznych bankomatów.

Konta bankowe umożliwiające bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą

Alior Bank – Konto Osobiste

Oto i pierwsze konto osobiste w ramach którego nie będziemy musieli płacić prowizji za wypłaty z bankomatów zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Konto to ma również szereg innych przywilejów, z czego ten największy to bezpłatne prowadzenie konta a więc brak miesięcznych opłat. Warto jednak zaznaczyć że brak opłat za prowadzenie w przypadku konta Alior Banku zobliguje nas do tego, że konto będzie naszym „głównym kontem” a więc na to konto będą spływały nasze wynagrodzenia. Do tego bank dorzuca nam jeszcze w ramach konta możliwość dokonywania bezpłatnych przelewów internetowych oraz bezpłatnie wyda nam kartę World Debit MasterCard® PayPass dzięki której będziemy mogli wykonywać płatności w technologii zbliżeniowej.

mBank – eKonto

W mBanku również prowadzenie konta mamy bezpłatne ale przy tym nie jesteśmy zobligowani do przestrzegania dodatkowych warunków. mBank już od kilkunastu lat oferuje darmowe prowadzenie konta w ramach eKonta i tak pozostało do tej pory. mBank oferuje bezpłatne wypłaty zarówno w naszym kraju jak i zagranicą pod warunkiem że będą to bankomaty Euronet, eCard, Cash4You lub BZ WBK. Jednym z większych atutów konta jest popularny program mRabaty w ramach którego płacąc kartą dołączoną do konta możemy otrzymać rabaty w wielu sklepach i firmach sięgających nawet 50% – na liście rabatowej znajdują się aktualnie m.in rabaty na rejsy Stena Line o których pisaliśmy już na naszych łamach czy rabat na pizze w Telepizza lub Dominium.

Deutsche Bank – dbnet

Popularne konto Deutche banku dbnet również posiada opcje umożliwiającą bezpłatne wypłaty z bankomatów za granicą. Bezpłatne jest również otwarcie jak też prowadzenie konta oraz wydanie karty Visa do konta. Stając się posiadaczem konta dbnet możemy wykonywać także za darmo przelewy przez internet. Aktualnie możemy też skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym wynoszącym 6%, dotyczy to kwoty do 10 000 zł.

I to aktualnie wszystkie darmowe opcje wypłat z bankomatów zagranicą jakie znaleźliśmy, na tej liście miał pojawić się również Raiffeisen Polbank ale w międzyczasie wprowadził opłatę za wypłaty z zagranicznych bankomatów. Jeśli będziecie mieli informacje na temat kont które włączyły u siebie taką możliwość podzielcie się tym z nami w tym wątku.

One Response

  1. Lepiej chyba po prostu płacić zagranicą kartą niż dodatkowo wypłacać gotówkę. Zresztą lepiej sobie dokładnie to przekalkulować zanim pojedziemy do konkretnego kraju, ponieważ może być z tym różnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *