Chwilówki online Darmowe Pożyczki Pożyczki online Szybkie Pożyczki

Nasz test: Pożyczka w 15 minut – czy możliwe?

Vivus

Na naszych łamach nie raz już przewijał się temat szybkich pożyczek. Często kwestionowany był też temat szybkości ich przyznawania oraz czy rzeczywiście jest szansa że pieniądze trafią nasze konto w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku o pożyczkę. Postanowiliśmy sprawdzić to na własnej skórze. Złożyliśmy wniosek w jednej z najbardziej popularnych firm udzielających chwilówki – firmie VIVUS.

Vivus jest firmą która posiada aktualnie jedną z bardziej kuszących ofert chwilówek. Kusząca głównie za sprawą możliwości pożyczenia pierwszej pożyczki bez opłat i prowizji dzięki czemu po 30 dniach oddajemy dokładnie tyle samo ile pożyczyliśmy. Nie bez znaczenia jest również największy wśród firm chwilówkowych limit pożyczek zarówno dla nowych klientów (do 1400 zł) jak i tych którzy wzięli już kilka pożyczek w Vivusie (nawet do 3500 zł).

Przechodząc jednak do sedna sprawy – bierzemy pożyczkę w Vivus!

Postanowiliśmy złożyć wniosek o nie dużą pożyczkę a konkretnie o 500 zł z okresem spłaty 30 dni. Samo wypełnienie wniosku rejestracyjnego zajęło nam ok 2-3 minuty. Po czym poproszeni zostajemy o przelanie opłaty weryfikacyjnej w wysokości 0,01 zł lub 1 zl w przypadku szybkich przelewów BlueCash. Chcieliśmy wypróbować najszybszą możliwą opcję a więc skorzystaliśmy z drugiej opcji a do realizacji przelewu użyliśmy konta w mBanku. W międzyczasie otrzymaliśmy również telefon w którym weryfikowane były dane osoby składającej wniosek o pożyczkę. Rozmowa ta trwała nie dłużej niż półtorej minuty. Patrząc z zegarkiem na ręku, dokładnie po 5 minutach od wysłania wniosku otrzymujemy wiadomość sms o przyznaniu pożyczki w wnioskowanej kwocie 500 zł.

Vivus wniosek o pożyczkę

Przelew gotówki (również szybkim przelewem) na koncie w mBanku z którego była wysyłana opłata weryfikacyjna pojawił się dokładnie w 14 minut od złożenia wniosku o pożyczkę. I to jest rzeczywisty czas w jakim została zrealizowana pożyczka, bez dodatkowych pytań o zaświadczenia o zarobkach czy inne dokumenty. Nie podawaliśmy też ani nie musieliśmy podawać celu w jakim bierzemy pożyczkę.

Podsumowując – jeśli zależy nam na szybkiej pożyczce (np. teraz przed świętami) to Vivus będzie perfekcyjną opcją tym bardziej jeśli wcześniej nie braliśmy u nich pożyczki i dzięki temu możemy skorzystać z promocyjnych warunków pożyczki 0 zł. W tym samym czasie sprawdziliśmy również pożyczkę w firmie Netcredit ale o tym przeczytacie już jutro.

Aktualizacja: Aktualnie za pośrednictwem firmy Vivus macie możliwość pożyczenia do 3000 zł (w przypadku nowych klientów) i nawet do 7500 zł (w przypadku stałych klientów firmy).

Wniosek o pożyczkę w VIVUS możecie złożyć pod tym linkiem

24 Responses

  1. Miałem ten sam problem i również nie wierzyłem, że może może to trwać tak krótko. Wszystkie formalności załatwiłem przez internet. Pieniądze oddałem jeszcze przed terminem, wszystko odbyło się wygodnie i w przejrzysty sposób. Szczerze mogę polecić usługi Vivus’a.

  2. Z vivusa tez jestem zadowolona, ale i parę innych parabanków całkiem nieźle się sprawuje w tej kwestii. W końcu na rynku jest spora konkurencja.

  3. Pożyczki w Vivusie faktycznie są dość dobrze oceniane. Warto przeglądać aktualny ranking pożyczek i poznawać warunki udzielania chociażby takiej pożyczki bez bik.

  4. Chwilówki to bardzo łatwy sposób na wpędzenie się w finansowe tarapaty, jak już brać to tylko od prywatnych inwestorów w ramach social lending, trzymać się z daleka od dużych firm.

  5. Jak najbardziej jest to możliwe, ale pod warunkiem, że mamy konto w tym samym banku co i firma pożyczkowa. Wtedy przelewy są robione na bieżąco i szybko można mięć pieniądze na koncie.

  6. Cały czas nic się nie zmienia pod tym kątem i Vivus jest jest jedną z najszybszych firm udzielających pożyczek online. Ja osobiście cieszę się że mamy do dyspozycji właśnie takie pożyczki, które można mieć w szybkim czasie na swoim koncie. Banki nie zawsze są w stanie nam pomóc kiedy potrzebujemy na prawdę szybkiej gotówki a taki Vivus robi to praktycznie od ręki, kiedy jej potrzebujemy. Warto również sobie sprawdzić aktualne propozycje pożyczek pozabankowych czy chwilówek w jakiejś sprawdzonej porównywarce jak np. PPozabankowe ponieważ co raz więcej pojawia się ciekawych i bardziej przystępnych ofert na rynku. Warto więc być na bieżąco 😉

    A może spróbujecie przetestować Zaplo, jestem ciekaw czy pożyczki ratalne też tak szybko zostają przyznawane?

  7. Nie tylko Vivus udzieli pożyczki 15 minut. Jednak trzeba pamiętać, żeby wniosek składać w godzinach pracy firmy pożyczkowej. Innymi słowy w ciągu dnia roboczego do 18-20 da się to załatwić, ale np. w niedzielę już nie.

  8. ja wziąłem pożyczkę w providencie, bo wiedziałem ze jak w ciągu tygodnia oddam to nie będę płacił odsetek i tak było

  9. Z tymi pożyczkami 15 minut jest przeważnie tak, że wszystko trwa co najmniej 30 minut lub dłużej ale niekoniecznie z winy firmy pożyczkowej, a raczej z zamułki pożyczkobiorcy, który tak wolno działa , że cały proces się wydłuża.

  10. Zgadzam się z przedmówczynią|:-) Sama procedura udzielania pożyczek naprawdę nie trwa długo i jeśli szybko uzupełnimy wniosek to potwierdzenie otrzymujemy faktycznie w te 15 minut. Ale właśnie myląca jest nazwa chwilówki w 15 minut bo pieniądze nie będą u nas w kwadrans a jedynie potwierdzenie. No chyba, że znacie taki parabank to poproszę o namiary Uśmiech ja ze swojej strony mogę śmiało polecić stronę multimoneta.pl znajdziecie tu dużo ciekawych informacji, które na pewno pomogą Wam w podjęciu decyzji 🙂

  11. Vivus Finance z rok temu prosił wydawców ich reklam, żeby nie opisywali tej chwilówki jako dostępnej w 15 minut. Ja nie brałem Vivus chwilówki ale w Net Credit owszem, i od złożenia wniosku do zainkasowania pieniędzy minęło jakoś chyba grubo ponad dwie godziny.

    Z Soho Credit ktoś miał podobnie

  12. cześć z tego co mi wiadomo jest bardzo dużo firm banków czy też parabanków które oferują szybkie pożyczki tylko zapominają dodać że w banku to trzeba odstać swoje w kolejce a potem możemy usłyszeć ale pan nie ma u nas konta to trzeba zaświadczenie o zarobkach itp.

  13. Chyba sobie żartujecie? W 15 min? Jeżeli ktoś tak łatwo daje pożyczkę, to musi mieć ogromne marże, odsetki i kary. Lepiej iść do banku i wsiąść kredyt niż taką pożyczkę.

  14. Pożyczki są tak szybkie, ponieważ wszystkie formalności można wykonać przez Internet a jest nich naprawdę niewiele. Pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na dodatkowe opłaty, fajnie jeśli firma podaje wszystkie bezpośrednio na stronie głównej. Bankach opłaty są zdecydowanie większe oraz musimy poświęcić więcej czasu na załatwienie wszystkich formalności.

  15. W chwilówkach przeważnie trwa to trochę więcej jak 15 minut. Ja brałem kilka takich pożyczek i przeważnie te kilka godzin trzeba było poczekać jak przelew trafił na konto. Ogólnie jednak, czas oczekiwania na pożyczkę ani tak jest znacznie krótszy niż w przypadku kredytów bankowych.

  16. Jest to możliwe. Nie piszcie,że nie. Sam wiele razy brałem chwilówkę i często okazywało sie,że od momentu złożenia wniosku do przelania pieniędzy na konto upływało nawet mniej niż 15 minut. Najłatwiej jest chyba z firmami, w których wczesniej brało sie pożyczkę. Firma taka wie,że jest się już sprawdzonym klientem.Poza tym mamy już założone konto w serwisie.

    Jesli miałbym tutaj polecić jakąs firmę pożyczkową to byłaby to firma Moneyman. Może nie jest to tak znana firma pożyczkowa, jednak wypłacaja pieniądze szybko oraz są uczciwi Czyli nie ma niespodzianki w postaci dodatkowych niespodziewanych opłąt jak to bywa w innych firmach.

  17. Vivus to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza oferta chwilówki jaka dostępna jest na naszym krajowym rynku pożyczkowym. Przede wszystkim bardzo dobra oferta pożyczek dla nowych klientów którzy aktualnie mogą pożyczyć nawet do 3000 zł za 0 zł. Ponadto stali klienci, o których Vivus również dba, nie tylko mogą skorzystać z najwyższego limitu chwilówek który wynosi obecnie 7500 zł. Mogą oni również liczyć na najniższy koszt kolejnej pożyczki spośród innych chwilówek.

  18. Teoretycznie jest to możliwe, ale ja osobiście brałem kilkanaście chwilówek w różnych firmach i praktycznie nigdy nie otrzymałem w 15 minut. Średni czas to kilka godzin, a zdarzało się też na drugi dzień.

  19. Jest taka opcja chociaż najlepiej w firmie, w której już braliśmy pożyczki. I spłacaliśmy je w czasie. Taka firma ma wszystkie nasze informacje, dane o nas w bazach tak wiec składanie wniosku jest o wiele szybsze i przyjemniejsze. Jesli bierzemy chwilówkę po raz 1 to trzeba czasami liczyć się z o wiele dłuższym czasem co jest sensowne bo jednak firma musi nas sprawdzić, zorientować się czy jesteśmy potencjalnymi rzetelnymi klientami.

  20. Vivus i Wonga to te firmy które potrafią rzetelnie podejść do klienta a przy tym zaproponować mu nie wysokie koszty pożyczek. Warto wiedzieć również o tym, że obie firmy umożliwiają uzyskanie pożyczek ratalnych. Wonga na swojej standardowej stronie, gdzie poza chwilówką na 30 czy 60 dni, mamy również pożyczki ratalne. A Vivus pod marką Zaplo udziela pożyczki z ratami miesięcznymi do 10 000 zł.

  21. Oferta zdecydowanie warta polecenia a jak ktoś ma jakieś wątpliwości może poczytać w internetowych mediach na temat pożyczek Vivusa jak choćby w Pr News które dokładnie prześwietliły pożyczki Vivusa. Pierwszą pożyczke pożyczamy praktycznie za darmo a więc pożyczając 500 zł tyle samo oddajemy. Przy kolejnych pożyczkach mamy czarno na białe napisane ile dokładnie będziemy musieli spłacić zaciągając pożyczke czy to na 5, 15 czy 30 dni.

    Wysokie RRSO? Owszem, ale rrso jest rocznym oprocentowaniem a Vivus udziela pożyczek nie na rok a na miesiąc dlatego rrso może nieco szokować, w rzeczywistości jednak oprocentowanie nie jest wcale duże. Przy kolejne pożyczce dla przykłądu pożyczenie 500 zł będzie nas kosztowało 50 zł a więc łącznie spłacimy 550 zł.

    Jak czytałem ostatnio Vivus pnie się mocno do góry wśród firm pożyczkowych i ma szanse trafienia do pierwszej trójki najpopularniejszych firm pożyczkowych w kraju. Z ich pożyczek skorzystało już 100 000 klientów a są przecież na rynku od nie dawna, nie udzielają też pożyczek każdej możliwej osobise, ok. 50% wniosków jest odrzucana np. jak ktoś jest w BIK’u i posiada długoterminowe opóźnienia. Większość pożyczek wcale nie jest przeznaczana na spłate zoobowiązań a na biężace potrzeby.

    Jak dobrze napisali w inf. prasowej klient woli sięgnąć po pożyczkę Vivusa niż pożyczać np. od znajmego ponieważ w przypadku tej drugiej opcji koszt może być jeszcze większy – wypada coś tam postawić sąsiadowi/znajomemu/krewnemu oddając pożyczke, do teg pytania a na co, a dlaczego itp itd.. A tu mamy pożyczke od ręki, bez tłumaczenia się na co i bez wychodzenia z domu..

  22. Najlepsze jest chyba to, że w Vivusie pierwsza pożyczka jest darmowa, tak więc każdy kto jeszcze nie przekonał się do takich ofert, może zupełnie bezpłatnie sprawdzić funkcjonowanie firmy i być może skorzystać z niej ponownie. Sama wiem, że wiele osób widząc reklamę Vivusa o darmowej pożyczce po prostu w to nie wierzy (moi rodzice wciąż kiwają głowami z niedowierzaniem) ale taka oferta istnieje i faktycznie oddaje się tyle ile pożyczyliśmy na początku. Jak widać Vivus miał świetny pomysł, z którego korzystają też inne firmy.

  23. Co tu dużo mówić?.. Vivus przebija wszystkie dostępne na chwile obecną oferty chwilówek i póki co pewnie tak pozostanie obserwując nowe firmy które pojawiają się na rynku chwilówkowym. Za co warto pochwalić propozycje Vivusa na dzień dzisiejszy?

    – pierwsza pożyczka bez prowizji i choć do tej pory już kilka firm to oferowało to nikt nie zostawił tej promocji na dłużej tak jak Vivus
    – do 3000 dla nowych klientów
    – do 7500 dla stałych klientów
    – pożyczka szybko dostępna na koncie, jeśli do południa zwrócimy się do Vivusa o pożyczke to bardzo możliwe że kaska trafi do nas na konto jeszcze tego samego dnia
    – całkiem nie wygórowana prowizja przy kolejnych pożyczkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *