• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupno mieszkania czy budowa własnego domu?

W przeliczeniu na metry kwadratowe cena za metr domu wychodzi taniej niż mieszkania w centrum miasta. Ale jeżeli planujesz postawić ogromna willę to te koszt automatycznie przerosną cenę mieszkania . Wiele osób popełnia błąd wybierając projekty bardzo przestronnych domów, które pochłaniają wiele materiałów i wymagają dużych nakładów na ogrzewanie. Osobiście preferuję dom bo lubię spędzać czas w ogrodzie jeżeli ma to być dla ciebie przykry obowiązek to nie wybieraj takiej opcji.

Odpowiedz

Ja preferuje mieszkanie mam wszędzie blisko nie muszę martwić się o ogrzewanie koło domu jeszcze potrzeba utrzymywać porządek.

Odpowiedz

Jak dla mnie jeśli fundusze pozwalają, to zdecydowanie budowa domu, ale koniecznie z dobrym, sprawdzonym projektantem i fachową ekipą i budowlaną i wykończeniową.

Odpowiedz

zależy na czym ci bardziej zależy - jednak dom to większa wygoda i niezależność, ale trzeba jeszcze wybrać odpowiednie miejsce, itd.
ja polecam TLS Developer, jestem zadowolony z ich usług, robią ładne, nowoczesne i oszczędne domy.

Odpowiedz

Moim zdaniem lepiej kupić mieszkanie niż budować dom. My kupiliśmy mieszkanie i wykończyliśmy je bardzo szybko. Wyposażenie kupiliśmy dzięki usłudze
https://www.credy.pl/pozyczka-na-raty/. Jeśli chodzi o mnie, mieszkanie jest o wiele bardziej wygodne. Nie trzeba się martwić o ogród, ani o opał na zimę. Wystarczy płacić czynsz.

Odpowiedz

Jestem za mieszkaniem, mimo że tyle lat marzyłam o domu. Widzę po moich rodzicach, że dom to bardzo dużo pracy. Oczywiście ma swoje plusy, ale jest dobry wtedy, kiedy mamy czas i pieniądze na niego. Mieszkanie może być duże i wygodne, na ładnym osiedlu, a przynajmniej w piecu palić nie trzeba.

Odpowiedz

Twój problem rozwiązałoby zwyczajne założenie gazu w domu. Ustawiasz temperaturę jaka ma być w dzień w nocy i tyle pracy. Wiesz przy domu masz prawda więcej decyzji, ale przez to większą swobodę bo sam wybierasz przykładowo czy ma być blachodachówka czy dachówka ceramiczna czy cementowa. Czy kuchnia taka duża czy trochę mniejsza.

Odpowiedz

Ja również wolę mieszkanie, niby czynsz trzeba płacić, ale jednak nie trzeba się martwić o remonty takie jak ocieplenie czy przeciekający dach. Z drugiej strony zawsze chciałam mieć swój dom, nie ma wkurzających sąsiadów, możesz sobie prać o dowolnej porze czy puszczać głośniej muzykę.

Odpowiedz

A takie pytanie znasz się na budowaniu domów? Bo to jedank trzeba przynajmniej nadzorować mocno jak zlecasz komuś. Deweloperzy mają do tego wyspecjalizowanych ludzi by wszystko mieściło się w kosztach i było odpowiedniej jakości. Dlatego mieszkania rzeszów i innych miastach wychodzą taniej.

Odpowiedz

To chyba zależy od doświadczenia życiowego. Ja mieszkałam w domu rodzinnym na wsi, gdzie basen , szkoła językowa, aerobik, duże markety itd były oddalone o 20 km. Teraz mieszkam w mieszkaniu w Warszawie, nie przeszkadza mi to w ogóle. Chociaż oszczędzam na dom, który chce postawić w tym miasteczku oddalonym od domu rodzinnego 20 km. Chce, żeby chociaz moje potomstwo miało szanse na uczestniczenie w różnych zajęciach i rozwój, i miało to na miejscu. Dodam, że do Warszawy jest 50 km, więc i dojazd do pracy nie jest wiekszym wyzwaniem. Calego życia w Warszawie nie chciałabym spędzić, już teraz męczy mnie ten bieg, a co dopiero będzie blizej 30 stki Język

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.  
Polecamy: Kredyt przez Internet Portfel24 | Pożyczki Pozabankowe Forum | Ranking Chwilówek 2015 | Firmy pozabankowe udzielające pożyczek | Pożyczki dla bezrobotnych | Pożyczki 15 minut | Pożyczki 3000 zł | Pożyczki 2000 zł | Pożyczki 1000 zł | Pożyczki Pozabankowe na samochód | Chwilówki bez opłat za 0 zł | Pożyczki 60 dni | Kredyty na PIT | Pożyczki Pozabankowe na raty | Bank odmawia udzielenia kredytu | Pożyczki VIVUS opinie | Pożyczki Provident opinie | Kredyty dla nowych firm | Kredito24 Raty | Chwilówki bez Grosza | Mała Pożyczka | Pożyczka przez internet Netcredit | Wszystkie Firmy Pozabankowe | Pożyczki 18 lat