• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyleczyć się z depresji?

Coraz częściej mam problemy w pracy i domu, łapię się na tym ze nic mi nie wychodzi, mam mnóstwo problemów w swoim otoczeniu i nie potrafię sobie z tym poradzić. Popadłem w rezygnację i otępienie. Nic mi się nie chce jestem krańcowo już wykończony psychicznie a boje się że w końcu pojawią się myśli samobójcze, które są naturalną konsekwencją braku nadziei i mojej niewiary w możliwość rozwiązania tego stanu. Znajomi namawiają mnie by iść do psychiatry. Ale nie wiem czy to ma sens. Trafiłem na Emocjonalną Drogę o której opinię czytałem na http://odkasi.blogspot.com/2016/11/jak-z...c-sie.html a wy co o tym sądzicie?

Odpowiedz

Depresja to ciężka choroba, która często łączy się nadmiernym spożywaniem używek. Należy podejść do tematu kompleksowo i zacząć od podłoża problemu. Czasami najwięcej czasu w walce z depresją zajmuje zlokalizowanie jej przyczyny. Trochę więcej na ten temat poczytasz na stronie alkoholizm.net.pl. Portal zajmuje się nie tylko tematyką używek.

Odpowiedz

Uważam że jeśli ma się depresję to warto skorzystać z pomocy takich specjalistów jak psycholog czy psychoterapeuta. Czasem się kieruje do psychiatry. Mi wystarczyła pomoc psychoterapeuty, gdyby nie to pewnie bym schodził dalej na własne dno. W Warszawie chodziłem do Psychologgia to Pana Krzysztofa Wierzbickiego i to on mi bardzo pomógł.

Odpowiedz

(01-01-2017, 02:28 PM)hadimif napisał(a): Uważam że jeśli ma się depresję to warto skorzystać z pomocy takich specjalistów jak psycholog czy psychoterapeuta. Czasem się kieruje do psychiatry. Mi wystarczyła pomoc psychoterapeuty, gdyby nie to pewnie bym schodził dalej na własne dno. chodziłem do Psychologa i to on mi bardzo pomógł.

Psycholog w takiej sytuacji może być jako terapia uzupełniająca, w przypadku depresji konieczna jest wizyta u psychiatry i leczenie farmakologiczne.
Psycholog Poznań - porady, konsultacje, terapie

Odpowiedz

Miałem podobne problemy i pomogło mi, jakkolwiek naiwnie to nie zabrzmi, skupienie się na czymś innym. Jak już przebrnąłem przez czarną rozpacz zrobiłem taką formę, bo non stop szedłem biegać/walić w worek treningowy.. także nie ma tego złego, myśli sobie gdzieś wędrują, a endorfiny lecą Uśmiech

Odpowiedz

Mi bardzo pomogla psychoterapia i teraz jest super Uśmiech

Odpowiedz

Udać się do specjalisty, po prostu.

Odpowiedz

Z depresją, czyli poważną chorobą trzeba się udać do lekarzy specjalisty - psychiatry. Lekarz przepisze odpowiednie lekki. Jako uzupełnienie wskazana będzie terapią u psychologa i ciągłą praca nad sobą. Z depresji nie da się wyjść od tak sobie. Ludzie często mylą ciężką chorobę ze złym nastrojem.

Odpowiedz

Uważam, że najlepiej udać się do psychoterapeuty, on na pewno pomoże
....

Odpowiedz

...a jak masz jakieś obawy przed lekarzem to postaraj się znaleźć wsparcie w kimś bliskim, szczera rozmowa z przyjacielem, jakkolwiek banalnie to nie brzmi, naprawdę działa cuda.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Theme © 2014 iAndrew  
Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.  
Polecamy: Kredyt przez Internet Portfel24 | Pożyczki Pozabankowe Forum | Ranking Chwilówek 2015 | Firmy pozabankowe udzielające pożyczek | Pożyczki dla bezrobotnych | Pożyczki 15 minut | Pożyczki 3000 zł | Pożyczki 2000 zł | Pożyczki 1000 zł | Pożyczki Pozabankowe na samochód | Chwilówki bez opłat za 0 zł | Pożyczki 60 dni | Kredyty na PIT | Pożyczki Pozabankowe na raty | Bank odmawia udzielenia kredytu | Pożyczki VIVUS opinie | Pożyczki Provident opinie | Kredyty dla nowych firm | Kredito24 Raty | Chwilówki bez Grosza | Mała Pożyczka | Pożyczka przez internet Netcredit | Wszystkie Firmy Pozabankowe | Pożyczki 18 lat