Parabanki Pożyczki dla zadłużonych Windykacja

Jak pozbyć się zadłużenia?

Jak pozbyć się zadłużenia?

Wbrew pozorom na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ani złotego środka. Niektórzy mogliby powiedzieć że najlepiej w ogóle się nie zapożyczać a w konsekwencji czego zadłużać. Co jednak jeżeli już znaleźliśmy się w trudnej sytuacji finansowej i wpadliśmy w pętle kredytów i długów?

Czego nie powinniśmy robić aby pozbyć się zadłużenia?

Przede wszystkim nie powinniśmy brać kolejnych kredytów i pożyczek w celu spłaty dotychczasowych zobowiązań ponieważ nie tędy drogą. Wybierając taki sposób jeszcze bardziej wpadniemy w pętle kredytową a nasze zadłużenie tak na prawdę tylko wzrośnie. W innej sytuacji są osoby które mają chwilowe problemy finansowe związane z niższymi przychodami niż dotychczas a wiedzą o tym że sytuacja ta ulegnie zmianie w ciągu najbliższych miesięcy i mogą sobie pozwolić na dodatkowy kredyt np. konsolidacyjny. W ramach takiego kredytu mamy możliwość połączenia wszystkich naszych kredytów czy zadłużeń na kartach kredytowych w jedną całość dzięki czemu będziemy spłacać co miesiąc tylko jedną a do tego niższą rate a dodatkowo możemy jeszcze liczyć na dodatkowy mały kredyt.

Jeżeli jednak otrzymujemy stały dochód i nasza sytuacja nie ulegnie jakieś nagłej poprawie to kolejne zapożyczanie się nie jest dobrą drogą.

Komornik, negatywny BIK, wpisy w rejestrach dłużników.. – co robić?

Jeśli znajdujemy się w już w prawdę trudnej sytuacji finansowej, żaden bank nie chcę udzielić nam kredytu z powodu negatywnej opinii lub mamy zajęcie komornicze to w takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z doradcami którzy pomogą nam wyjść obronną ręką z takiej sytuacji. Zasada działania jest dosyć prosta i podobna do działania doradców kredytowych, tyle że w tym przypadku mamy do czynienia z doradcami od oddłużania.

W Polsce działa już kilka firm pomagających osobom zadłużonym w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej – te najbardziej popularne to Centrum Ochrony Dłużnika, Centrum Dłużnika czy kancelarie takie jak Lex Financial. Takie firmy mogą nam pomóc praktycznie w każdej możliwej sytuacji finansowej w jakiej aktualnie się znajdujemy. Zarówno jeśli zalegamy ze spłatą rat kredytów bankowych czy pożyczek udzielonych przez firmy pozabankowe, mamy zajęcie komornicze bądź też nękają nas firmy windykacyjne.

Oddłużanie polega na negocjacjach przeprowadzanych między firmą oddłużeniową a wierzycielem a więc może to być bank czy firma pozabankowa w efekcie których ustanawiane są nowe warunki spłaty zobowiązań, dzięki którym istnieje większe prawdopodobieństwo spłaty przez nas kredytu czy pożyczki za sprawą anulowania części lub całości należnych odsetek, obniżenie oprocentowania czy zawieszenie odsetek które narosły w trakcie nie spłacania rat pożyczki czy kredytu.

Zanim jednak firma przystąpi do takiego oddłużania musi zapoznać się dokładnie z naszą aktualną sytuacją finansową jak i dotychczasową historią kredytową, następnie wykonywana jest analiza oraz „program naprawczy” które zostaną nam przedstawione wraz z warunkami współpracy.

13 Responses

  1. Fajny tekst, dużo informacji. Mogę jeszcze dodać konkretny przykład, gdy powiedzmy dostałeś list od KRUKa i spotkałeś się potem w windykatorem. Lepiej w sumie to zrobić niż unikać kontaktu, bo tylko się przedłuża termin, kiedy pozbędziemy się długu. Wiele ludzi myśli, że tak się nie da, ale gdyby tak było, to przecież wiele ludzi by sie nie oddłużyło, prawda? Także tak tylko w formie dopełnienia. I oczywiście jak najbardziej trzeba rozeznać się w swojej własnej sytuacji finansowej, jak to jest opisane w artykule, żeby np. wiedzieć, na jakie raty nas potem będzie stać.

  2. Fajnie napisany artykuł, miło się czyta- natomiast co do pozbycia się zadłużenia. Ja wyjechałem do Anglii – wymieniałem walutę poprzez kantor internetowy, wróciłem, spłaciłem długi i znowu poleciałem do Anglii, w tym kraju już nic się nie zmieni.

  3. Bardzo przydatny tekst, własnie wiele ludzi ma problem dotyczący długów,a wierzyciele wpisujący ich do biura informacji gospodarczej nie mogą patrzeć na każdą sytuacje indywidualnie że Kowalski stracił żonę i świat mu się zawalił a Nowak wychowuje samotnie dziecko… A tak przynajmniej wiadomo, do kogo się teraz zwrócić o pomoc. Informacje o takich firmach oddłużeniowych oraz o tym jak sobie radzić z zobowiązaniami przydadzą się wielu osobom.

  4. Najważniejszą kwestią i popularnym problemem jest zaciąganie kolejnego długu na spłatę poprzedniego. Zazwyczaj prowadzi to do pętli zadłużenia, z której zazwyczaj ciężko się wychodzi. Najlepiej „dogadać” się firmą lub windykacją, lub po prostu znaleźć dodatkową pracę dorywczą.

  5. Jest wiele sposobów na pozbycie się zadłużenia

    negocjacja z firmą – jest to pierwsze co powinniśmy zrobić. W wielu przypadkach firmy decydują się na negocjacje z uwagi na to, że im również zalezy na odzyskaniu swoich pieniędzy. Skorzystanie z firmy oddłużeniowej ( tego jednak nie polecam do końca z uwagi na to,ze takie firmy często pobierają pieniądze praktycznie za nic)
    oraz kredyt konsolidacyjny. Jest ich wiele. Dzięki temu będziecie mieli mniejszą miesięczną ratę oraz wszystko będzie rozłożone na dłuższy okres. W tym celu warto jest skorzystać z porównań kredytów konsolidacyjnych w sieci ( na pewno takie znajdziecie).

  6. Ja od siebie mogę dodać, żeby nie unikać kontaktu, jeśli dzwonią do nas firmy windykacyjne. To może raczej zaszkodzić, lepiej zawsze spróbować się dogadać, jeśli mamy długi. A najlepiej to zapobiegać Uśmiech Polecam też Wam bardzo przydatną stronę https://pl.kruk.eu/klienci/ – porady, które tam znalazłem pomogły mi wyjść z długów, bo zacząłem oszczędzać i teraz jestem naprawdę zadowolony z moich finansów.

  7. Ciekawe informacje, właśnie sama się rozglądam za takimi informacjami, bo nieco zadłużenia zostało mi jeszcze z czasów prowadzenia firmy. Czytałam o różnych rodzajach kredytów, kredytach oddłużeniowych, różnego rodzaju kredytach dla zadłużonych i już wiedziałam, ile to mniej więcej kosztuje, jakie są odsetki i jaki kredyt można wziąć. Najważniejsze, że nie jest się z tym problemem samemu.

  8. Co do pozbycia się zadłużenia – dla mnie najlepszą opcją w dalszym ciągu jest pożyczka u kogoś z rodziny. Bezpieczniej i odsetki nie rosną.

  9. Zgadzam się, że rozmowa jest ważna, sam miałem kiedyś problem ze spłatą, ale to było już lata temu, teraz lepiej dbam o swoje finanse. Staram się nawet o to, żeby mieć pozytywne wpisy w biurze informacji gospodarczej, ostatnio dzięki temu dostałem sprzęt na raty, chociaż pierwotnie sklep nie dawał takiej możliwości sprzedaży. Nie każdy wie, że jest taka opcja, żeby sobie budować pozytywną historię, a to się nawet opłaca.

  10. Jak to jest, że firmy często windykują mandaty, które nie istnieją? Kilku moich znajomych miało taką sytuację, że wydzwaniały do nich firmy z informacją o mandatach których nigdy nie dostali…

  11. Mi w wyjściu z długów pomogła pomoc zadłużonym. Dzięki odpowiednim radom udało mi się stopniowo wyjść z zadłużenia. Myślę, że powinien to sprawdzić każdy, kto ma problemy natury finansowej.

  12. Myślę,że jeśli już znajdziemy się w takiej sytuacji to warto się do kogoś zwrócić o pomoc. Nie tylko firmy mają do dyspozycji doradców. Znajoma znajomej zgłosiła się kiedyś do protektorzy.pl Spłacać dług kolejnym długiem według mnie nie ma najmniejszego sensu.

  13. Pożyczki bez BIK – fakty i mity
    czyli kompleksowe omówienie tematu zastosowania baz informacji gospodarczych w odniesieniu do instytucji pozabankowych. Nie daj się manipulować, bądź świadomy swoich praw i ograniczeń zanim zaczniesz podejmować decyzję kredytowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *