Chwilówki online Parabanki Pożyczki bez Baz Pożyczki dla zadłużonych Pożyczki online

Gdy bank odmawia kredytu

Sytuacja gdy bank nie chce nam udzielić kredytu przydarzyć może się każdemu z nas a przyczyn ku temu może być kilka…

Te główne przyczyny to brak odpowiedniej zdolności kredytowej a więc zbyt mały dochód. Odmowna decyzja może mieć miejsce, jeśli wcześniej mieliśmy problem ze spłatą zaciągniętego innego kredytu. W efekcie czego nasze dane trafiły do bazy BIK czyli Biura Informacji Kredytowej. Innym powodem może być odmowa udzielenia kredytu ze względu na inny kredyt który spłacamy w innym banku, a bank uważa że mamy zbyt mały dochód aby spłacać dwa kredyty na raz.

Co robić Gdy bank odmawia kredytu?

Co zrobić w sytuacji gdy bank odmawia nam kredytu a pilnie zależy nam na gotówce? Chodzenie w tym przypadku z jednego banku do drugiego w celu uzyskania kredytu gotówkowego jest pozbawione sensu. Ponieważ jeżeli jeden bank z pewnych powodów nie udzielił nam kredytu nie liczmy na to że zrobi to drugi. Poza tym często formalności związane z decyzją kredytową trwają w niektórych bankach nawet kilka dni więc tracimy w tym przypadku dodatkowo czas.

Kredyt lub pożyczkę możemy również uzyskać pozabankowo zarówno w postaci krótkoterminowej a więc w formie chwilówki. Te najczęściej udzielane są na okres do 30 dni w trakcie których musimy spłacić całą kwotę pożyczonych pieniędzy wraz z prowizją i odsetkami. Druga opcja to pożyczki pozabankowe długoterminowe czyli udzielane na podobny okres jak w bankach. Jednak w ich przypadku musimy się już liczyć z tym że zaciągnięcie takiej pożyczki będzie dla nas bardziej kosztowne niż w banku. Z racji tego że firmy takie mają większe oprocentowanie niż tradycyjne kredyty gotówkowe.

Pożyczki krótkoterminowa do 60 dni

Jak pisaliśmy wcześniej, chwilówki są udzielane najczęściej na 30 dni. Jednak jeśli mocno zależy nam na tym, by był to nieco dłuższy okres czasu a więc np. 60 dni to istnieje możliwość zaciągnięcia chwilówki na okres miesiąca a następnie dokonanie przedłużenia terminu spłaty pożyczki o kolejny miesiąc. Taką opcję daje nam praktycznie połowa firm udzielających chwilówki m.in: Netcredit, Via SMS czy SMS365. Przedłużając okres spłaty pożyczki będziemy musieli przy tym ponieść oczywiście dodatkową opłatę w zależności od ilości dni o które przedłużymy termin spłaty.

Gdy bank odmawia kredytu

Jedną z firm umożliwiających przedłużenie terminu spłaty pożyczki jest firma SMS365 o kolejne 15 lub 30 dni. Informacje na temat dodatkowej prowizji mamy przedstawione praktycznie czarno na białym

W ostatnim czasie firma Kredito24 dała możliwość zaciągnięcia pożyczki zarówno swoim stałym jak i nowym klientom na okres 45 dni więc starając się o pożyczkę w tej firmie będziemy mogli ją uzyskać właśnie na taki okres.

Jak dużą kwotę możemy uzyskać w ramach chwilówek? To zależne jest od tego czy jesteśmy nowym klientem danej firmy czy też korzystaliśmy już z ich usług wcześniej. Jeśli nowym to zawsze ta kwota pożyczki będzie mniejsza niż maksymalna kwota pożyczki którą firma może zaoferować. Przykładowo dosyć dużą kwotę pożyczki jako nowy klient możemy otrzymać w firmie Vivus ponieważ aż do 1000 zł, w dodatku przy pierwszej pożyczce nie płacimy prowizji. W innych firmach kwota pierwszej pożyczki zazwyczaj waha się w zakresie od 300 do 700 zł.

Polecane pożyczki krótkoterminowe oraz chwilówki:

Vivus (chwilówka do 3000 dla nowych klientów) – wniosek o pożyczkę
Netcredit (chwilówka do 3000 dla nowych klientów) – wniosek o pożyczkę
Miloan (chwilówka do 1500 dla nowych klientów) – wniosek o pożyczkę
Ekspres Kasa (chwilówka do 1500 dla nowych klientów) – wniosek o pożyczkę
Wonga(chwilówka do 1500 dla nowych klientów) – wniosek o pożyczkę
Creditmax (chwilówka do 5000 zł) – wniosek o pożyczkę

Pożyczka długoterminowa 12/24/36 miesięcy

Szukając pożyczki długoterminowej w firmach pozabankowych zapoznajmy się najpierw dokładnie z kosztami jakie będziemy musieli ponieść zaciągając taką pożyczkę.

Najpopularniejszą firmą do której kieruje się większość osób gdy bank odmawia kredytu jest firma Provident. Aktualnie firma umożliwia zaciągnięcie pożyczki w dwóch opcjach czyli domowej którą oferowała od początku działalności w naszym kraju a więc z wizytą pracownika Providenta w naszym domu, który również będzie się zgłaszał co tydzień po każdą rate pożyczki. Druga opcja to opcja przelew w ramach której płatność rat realizujemy za pomocą tradycyjnych przelewów czyli jak spłata kredytów bankowych, tyle że co tydzień. Provident może udzielić nam pożyczki na okres np. 30, 45, 60 lub 90 tygodni.

Gdy bank odrzuca wniosek o kredyt
Firma ASA Kredyt może udzielić nam kredytu pozabankowego z długoterminową spłatą, pokazuje przy tym jaką ratę miesięczną będziemy musieli spłacać.

Kolejne z firm udzielających pożyczek na dłuższy okres czasu to Asa Kredyt w której możemy uzyskać kwote pożyczki w wysokości od 1000 do 3000 zł z okresem spłaty od 1 do 36 miesięcy oraz Profi Credit udzielająca pożyczek nawet do kwoty 10 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy.

Jeszcze inną opcją jest skorzystanie z popularnych aukcji internetowych o których pisaliśmy przy okazji zaciągania prywatnych pożyczek drogą internetową. Działa to w ten sposób że wprowadzamy naszą oferte na podobnej zasadzie jakbyśmy wystawiali aukcje internetową tyle że wystawiamy nasze ogłoszenie o chęci zaciągnięcia pożyczki. Podajemy potrzebną nam kwote, okres spłaty, wysokość oprocentowania oraz cel pożyczki czyli na co potrzebujemy pieniędzy. Pozyczki w takiej formie nazywane są pożyczkami społecznościowymi i możemy z nich skorzystać w takich serwisach jak Kokos oczywiście po wcześniejszej rejestracji.

Pozostałe pożyczki długoterminowe i wieloratalne udzielane pozabankowo:

Pożyczka Expres (pożyczki gotówkowe do 25 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Takto Finanse (pożyczki gotówkowe do 25 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Provident (pożyczki gotówkowe do 10 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Hapi Pożyczki (pożyczki gotówkowe do 15 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Rapida Money (pożyczki gotówkowe do 25 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Zaplo (pożyczki gotówkowe do 10 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Ferratum (pożyczki gotówkowe do 10 000 zł) – wniosek o pożyczkę
Wonga (pożyczki gotówkowe do 10 000 zł) – wniosek o pożyczkę

19 Responses

  1. Gdy bank odmawia kredytu, pozostają jedynie firmy prywatne i tu zaczynają się problemy, bo znalezienie wiarygodnej i uczciwej instytucji pozabankowej wcale nie jest takie proste, mimo, że ofert na rynku jest mnóstwo. Trzeba skupić się na znalezieniu rzetelnej firmy a nie, jak robi większość, najtańszej pożyczki. Na forach ciężko jest trafić na uczciwego inwestora, większość to niestety oszuści. Dziwię się więc, że ludzie wciąż tak uparcie wolą ten sposób pożyczania pieniędzy, zamiast udać się do placówki jednej z firm pożyczkowych.

  2. Gdy bank odmawia kredytu, warto przeanalizować ofertę popularnych SKOKów. Jest to całkiem dobra alternatywa dla instytucji bankowych, ponieważ nie mają tak restrykcyjnych zasad oceniania zdolności kredytowej. Pożyczki pozabankowe od prywatnych firm, traktujmy bardziej jako alternatywę-alternatywy – tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeżeli mamy mały kryzys budżetowy, warto skorzystać z oferty Vivusa, ŻyrafaPożyczki czy VIASMS, oferujących pierwszą pożyczkę bez odsetek.

  3. Gdy bank odmawia pozyczki jest bardzo wiele alternatyw. Korzystałam nie raz z tzw,. chwilowek i mogę doradzić w tej kwestii.

  4. Warto zapoznać się z pożyczkami społecznościowymi. Pożyczenie małej kwoty gotówki na pewno będzie tańsze niż typowa chwilówka.

  5. Ale pomyślmy chwilę. Skoro bank odmawia nam kredytu to znaczy że możemy go nie spłacić. Po co więc zaciągać pożyczki w innych firmach?

  6. Tak a jeśli mamy nóż na gardle – nie spłaconą rate, rachunek itp? Faktycznie zaciąganie dużych pożyczek pozabankowych to jeszcze większe brnięcie w zadłużanie się ale już taka chwilówka z Vivusa czy mała pożyczka w Providencie może pomóc w wielu sytuacjach o czym sam swego czasu się przekonałem i nie decyzji nie żałuje bo nie miałem na tą chwile innej możliwości.. Owszem zostają jeszcze znajomi i krewni od których można pożyczyć ale czy warto? To przeważnie też łączy się z jakimiś zoobowiązaniami, mniejszymi lub większymi

  7. Faktycznie trudny temat i trochę współczuje osobom które znajdą się w takim położeniu. Choć z tą trudnością to ani tak łatwiej niż jakieś 10 lat temu kiedy to poza bankami była tylko oferta Providenta i jakich prywatnych pożyczek. Nie było wtedy firm chwilówkowych czy tylu pozabankowych co teraz więc jeśli komuś bank odmówił udzielenia kredytu miał większy problem niż teraz. Teraz nie dostaniesz kredytu w banku to idziesz do Profi Credit czy innej Optima i dostajesz kase bez większych problemów, no chyba że faktycznie masz mocno zpapraną historie kredytową lub komornika na koncie. Z drugiej strony ludzie przez to zapożyczają się jeszcze bardziej i nie dość że w bankach mają nie spłacone kredyty to jeszcze w firmach pozabankowych.

  8. Odrzucony wniosek o kredyt to nie koniec świata, może tak było kilkanaście lat temu kiedy alternatyw było na prawdę mało albo wcale, ale dzisiaj jeśli taka sytuacja nam się przydarzy to możemy znaleźć szereg innych rozwiązań np. tutaj klika porad na soskredyt
    . Nie można się załamywać, bo jeśli zależy nam na nie dużej kwocie np. do 5000 zł, to bez większego problemu uzyskamy taką pożyczkę za pośrednictwem firm czy instytucji z sektora pozabankowego. Co więcej, mamy pod tym kątem obecnie spory wybór i możemy sobie sprawdzić dokładny koszt pożyczki, wysokość raty miesięcznej czy wysokość prowizji przed złożeniem wniosku o tego typu pożyczkę. Dzięki temu możemy sobie porównać i sprawdzić która oferta będzie dla nas korzystna a jej ich wbrew pozorom całkiem nie mało.

    Pamiętam że jak kiedyś człowiek nie dostał kredytu w banku to miał wybór albo Provident albo inna firma ogłaszająca się na słupie, problem w tym że większość tego typu firm nie należała do uczciwych, dzisiaj ta sytuacja wygląda już nieco lepiej. Jest internet, można sprawdzać opinie na temat konkretnych firm.

  9. Jeśli z bankiem nie można dojść do porozumienia, to firmy pożyczkowe są najlepszym rozwiązaniem, ale te, które mają ugruntowaną opinię. W tej grupie można wspomnieć Speed Cash Polska. Na ich duży plus zapisuję, że kiedyś i oni odmówili pożyczki, bo brakowało mi wystarczającego zabezpieczenia. Za jakiś czas wróciłem i udało nam się wypracować porozumienie. Naprawdę polecam.

  10. Gdy bank odmawia kredytu, warto się rozmyślić. Można też rozważyć decyzję pożyczki prywatnej. Są one coraz bardziej popularne i mniej oprocentowane.

  11. Brakowało mi trochę kasy żeby zapłacić za czynsz, ale dostałem od wonga 500 zł pożyczki i to rozwiązało mój problem. Teraz wiem gdzie się zgłoszę jeśli będę jej znowu potrzebował.

  12. Czasami po prostu nie ma sie wyboru… Są gorsze i lepsze miesiące, są mniejsze i większe wydatki. Jeśli mała pożyczka, jak u mnie, kiedy brałem w feniko 1000 zł to nie ma takiego problemu. Mała pożyczka = małe raty = nie ma problemu ze spłaceniem

  13. Pożyczki niestety dosyć często są zaciągane jako „koło ratunkowe”. Chodzi o osoby, które tak naprawdę nie mają możliwości systematycznej ich spłaty. Mimo to biorą kolejną pożyczkę, żeby spłacić poprzednią. Te osoby nie myślą o tym, czy będą to w stanie spłacić. Raczej chodzi tu o chęć uniknięcia komornika itp.

  14. Witam! Remix, dziękuję za skorzystanie z oferty pożyczki w wonga.com. Cieszę się, że mogła Ci ona pomóc w trudnej sytuacji. Korzystając z okazji dodam, że w swojej ofercie mamy standardową pożyczkę do 60 dni, której maksymalna kwota wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł (pierwsza pożyczka). Mamy także pożyczkę ratalną – do 3000 zł, którą można spłacić w 12 miesięcznych ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.pl – pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga.pl. Dodam, że podejmując decyzję o udzieleniu pożyczki bierzemy pod uwagę m.in. informacje w Biurze informacji Gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz ocenę zdolności kredytowej Klienta.

    Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=portfel24.

    W razie pytań jestem do dyspozycji
    Tomasz | Ekspert wonga.com

    * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora

  15. Jeśli już chcecie skorzystac z tej Wongi ( co moim zdaniem wcale nie jest najlepszym wyjściem ) to przynajmniej poczytajcie sobie opinie na temat tej firmy:
    http://www.forum-kredytowe.pl/f160/wonga-opinie-89416.html

    Na stronie jest sporo opinii o firmie Wonga. Pisanych przez klientow, którzy mieli w przeszłósci okazję korzystać z usług tej firmy. Co mogę o niej tutaj napisać…. Oprocentowanie jest wysokie, warunki nie są tak dobre jak w banku.W przypadku braku spłąty koszt kredytu znacznie wzrasta.

    Niemniej można dostać tam pożyczkę nawet jeśli nie macie zdolności kredytowej.

  16. Wiele osób uważa, że w banku uzyskanie kredytu jest o wiele bezpieczniejsze, jednakże w firmach pożyczkowych temat wygląda tak samo. Dodatkowo w przypadku naszej firmy uzyskanie pożyczki trwa zaledwie 15 minut, gdyż nie wymagamy jakichkolwiek formalności, ani zaświadczeń. Jeśli ktoś potrzebuje uzyskać szybko środków nie wychodząc z domu lepszego rozwiązania nie ma.

  17. Szukacie kredytów w chwilówkach, bankach czy może pożyczkach pozabankowych ? Według mnie bardzo ważną kwestią jest oprocentowanie kredytu które musi być na odpowiednim poziomie. Ostatnio korzystałem z chwilówek pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń ale teraz wziąłem pożyczkę ratalną na leczenie mojej chorej mamy i nie żałuję, spłata w ratach od 12 do 24 miesięcy – rewelacyjne opcje kredytów dają, z dużo niższym oprocentowaniem niż w chwilówkach !

  18. cale nie jest to takie rzadkie. Banki aktualnie mają o wiele większe wymagania w sprawie kredytu niż kiedyś. Tak wiec musimy mieć dochody, jasną sytuację kredytową oraz mieszkać w Polsce i tutaj pracować (kredytu nie dostnie się jak się pracuje za granicą, no chyba,ze hipoteczny na zastaw nieruchomości…..).

    Ostatnio miałem taką sytuacje,ze bank nie chciał mi udzielić pożyczki, a mi kasa była bardzo potrzebna , Skierowałem się do firmy chwilówkowej, udało mi się tam wziąc pożyczkę w miarę szybko, tego samego dnia, dodatkowo w promocji pierwszej darmowej pozyczki.

  19. Dużo jest teraz firm do wyboru jeśli bank nie udzieli na potrzebnego kredytu. Bez większych przeszkód możemy dostać pożyczkę przez internet i bez wychodzenia z domu. To spore ułatwienie, dzięki któremu dodatkowy zastrzyk gotówki w szybkim czasie może zasilić nasze konto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *